Terrano II-koszty eksploatacji

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Terrano II-koszty eksploatacji

Post autor: Ferguson »

Przymierzam się do zakupu samochodu do pracy i jestem skłonny palmę pierwszeństwa przyznać nissanowi terrano II. Zastanawiają mnie jeszcze koszty utrzymania "tyrana". Byłbym wdzięczny użytkownikom ww. samochodu za informacje nt. najwyższego odnotowanego przez nich spalania (ON) oraz cen wymienionych części.
borowiak

Post autor: borowiak »

Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

To znam. Chciałem dowiedzieć się ile te samochody palą u leśnika w pracy, bo na autocentrum opinie wstawiają najróżniejsi użytkownicy. Poza tym bardzo interesują mnie ceny części.
Lasy Państwowe-A family company
borowiak

Post autor: borowiak »

Ferguson pisze:Byłbym wdzięczny użytkownikom ww. samochodu za informacje nt. najwyższego odnotowanego przez nich spalania (ON) oraz cen wymienionych części.
[mod - link kierował do sklepu]

Spalanie przy użytkowaniu leśnym od 8 do 18 l na 100 km. Zazwyczaj 8-10 l/100 km. 18 spalił znajomemu leśniczemu w ubiegłorocznej zimie, głęboki śnieg, dwa napędy, często reduktor i krótkie dystanse.
borowiak

Post autor: borowiak »

Sprawdź PW
Marcin Hajduk
początkujący
początkujący
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 18:23

Post autor: Marcin Hajduk »

Lesniczy u którego mialem staz jezdzil wlasnie tym samochodem i bardzo go sobie chwali. W lesie palił mu ok.12 litrów. Praktycznie sie nie psul i bardzo dobrze sobie radził w każdych warunkach. Auto według mnie godne polecenia
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D Ja już pisałem Ci przy Rav4 jak to u mnie z Tyrankiem wygląda.Hej! :)
http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=19908
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

U mnie zulowiec ma terrano. Nie jest to samochód już pierwszej młodości, ma od nowości i mówi, że nie chce innej terenówki.
Awatar użytkownika
bupalus
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 18 lut 2007, 13:59
Lokalizacja: ...

Post autor: bupalus »

Mam Mavericka 100KM ale pod maską są znaczki Nissana więc i ja napisze. Na dzień dzisiejszy pali 13 litrów ON, latem10 i bez róznicy czy teren czy trasa. Polecam z uwagi na siłe uciągu i masę - potrafi wyrwać z błota ciężarówkę.Naprawy - końcówki drążków i łączniki stabilizatora 2 razy do roku ale to z uwagi na agresywną jazdę. Wymiana samemu, koszt 200 zł. Do naprawy idealny, pompe paliwa rozkręciłem w lesie i wymiana oringów.I na wszystkim pojedzie, oranżada, transformator, benzyna. Nie polecam tylko biooleju, filtr zapycha już latem a dziś nie wyobrażam sobie jaki byłby glut.
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Mmm. Ciekawe, ciekawe. W tej chwili jedyne co mnie przeraża to koszty zakupu nowych opon. Wiadomo, im większe, tym droższ, a tyran ma koła niemałe. Wymieniał ktoś komplet opon na nowe? Jaki to koszt?
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Ferguson pisze:Mmm. Ciekawe, ciekawe. W tej chwili jedyne co mnie przeraża to koszty zakupu nowych opon. Wiadomo, im większe, tym droższ, a tyran ma koła niemałe. Wymieniał ktoś komplet opon na nowe? Jaki to koszt?
:D Ja kupiłem auto z prawie nowymi, ale uniwersalnymi a na zimówki mnie po prostu nie stać.Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ferguson pisze:Jaki to koszt?
Zależy od producenta i typu.
Barum Bravuris 4x4 235/70R16 106 H to 290,- zł/szt
Michelin LATITUDE ALPIN 235/70R16 106 T to 730.- zł/szt.
Pomiędzy nimi masa innych :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
fredal
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: środa 19 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: n-ctwo

Post autor: fredal »

W moim Mavericku (wersja europejska, czyli prawie jak Terrano) padły sprzęgiełka piast - automaty. Podobno i tak długo wytrzymały, ponad 260 tys. km, chociaż nie wiem jak samochód był używany wcześniej (ja jeżdżę nim ok. 50 tys. km). Zmieniłem na manualne AVM, na razie napęd działa, koszt 580 zł z kosztami przesyłki kurierskiej. Opony BFGoodrich All Terrain, i na asalt i w teren, jeżdżę 5 rok, niestety muszę wymienić 2 z przodu, tylne jak nowe, koszt przyzwoity, ogólnie jestem zadowolony. Paliwo 9-10-lato, 12-14-zima. Główna zaleta dla tej terenówki to to, że jest na ramie, chociaż komfort jazdy dużo traci, no ale coś za coś. W terenie super, błoto, duże nachylenia, trochę gorzej ze śniegiem, bardzo "kurczowo" trzyma się wyjeżdżonych kolein, ale to chyba opony, trzeba się postarać, żeby nie pojechać, np. "powiesić" auto na podwoziu. Na asfalcie też fajnie się jedzie, trochę "nerwowy" na poprzecznych nierównościach. No ale wjechał na Skrzyczne w Szczyrku po kamorach (nie mój, tylko inny Maverick, ja byłem tylko pasażerem), tak więc chyba jest to samochód terenowy, a nie SUV.
borowiak

Post autor: borowiak »

fredal pisze:W moim Mavericku (wersja europejska, czyli prawie jak Terrano)
Nie ma pojęcia "wersja europejska" w przypadku Terrano II.....
Mimo japońskiego rodowodu, produkcję Terrano II zlokalizowano w Hiszpanii :wink:
Fergusono pisze: :
Jaki to koszt?
Można nabyć "całonalewki" z gwarancją za 220 zł za sztukę..... Do tego uniwersalne -> jadą znośnie w zimie i całkiem dobrze w lecie...
GOODRICH 225/75/15(podróbka, mój dodatek....) zostały tak zaprojektowane, aby dać kierowcy możliwość jazdy zarówno w najbardziej wymagających warunkach miejskich i wiejskich - na bocznych drogach, mokrych trawiastych polach oraz w błocie i na śniegu.

Typ: Terenowe
Rozmiar: 15"
Sezon: Wielosezonowe
Waga: 15,00 kg
Producent: Glob-Gum
Opona regenerowana
Szerokość: 190 mm
Wysokość: 700 mm
Cena: 220,00 zł
Sztuk:
Opona dostępna także w rozmiarach:
205 R16
235/70 R16
245/70R16
225/75R16
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Ferguson pisze:Jaki to koszt?
Szukam szwagra/sąsiada, który zjeździł takie opony. W lasie polatam na nich jeszcze rok lub dwa. Dostałem tak dwa komplety darmo.
Zasadniczo nie kupuję i odradzam korzystania z opon używanych na szosach - większe prędkości i zagrożenie. W lesie minimum (prawne) bieżnika, przy małych prędkościach wystarczy. Jeśli auto ma służyć i na szosie, i w lesie, to proponuję jednak kupno nowych.
Awatar użytkownika
fredal
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: środa 19 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: n-ctwo

Post autor: fredal »

borowiak pisze:Nie ma pojęcia "wersja europejska" w przypadku Terrano II.....
Mimo japońskiego rodowodu, produkcję Terrano II zlokalizowano w Hiszpanii
Jest napisane: "Maverick-wersja europejska", a nie "Terrano-wersja europejska". Maverick, jeśli się orientujesz, to Ford - amerykański. W koprodukcji z Nissanem produkowany w Barcelonie (tu się zgadzam - Hiszpania) na rynek europejski, dlatego mówi się, że jest to "wersja europejska" Forda Mavericka, a koprodukcja powoduje, że jest bardzo podobny do Nissana Terrano, a większość części jest identyczna.
mariusz_docter
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: środa 26 sie 2009, 18:13
Lokalizacja: Z......k

Post autor: mariusz_docter »

Użytkuje terrano II i jestem bardzo zadowolony. W tym roku wymieniałem wtryski -240 zł + świece żarowe + regulacja zaworów 2.7 tdi . Polecam opony Generall Grabber at2. Spalanie 9-11 zimą. Połowe w terenie dodam nizinnym. Średnio 10 on. Nie znajdziesz nic tańszego w tym wykonaniu. Jeśli chodzi o spalanie to np. witara w dieslu spali dwa litry mniej ale i właściwości terenowe ma mniejsze.
ODPOWIEDZ