PAJERO II czy TERRANO II ?

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bogdan
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 19:36
Lokalizacja: Podkarpacie

PAJERO II czy TERRANO II ?

Post autor: bogdan »

Pytanie jak w temacie. Przymierzam się do zakupu terenówki. Po wielu rozważaniach doszedłem do wniosku, że właściwym będzie samochód z mocnym silnikiem dający możliwości transportowe, spalający jeszcze przyzwoicie i niezbyt stary, czyli Pajero II 2,5 l lub Terrano II 2,7 l oczywiście wersje krótkie.
Doradźcie jak jest z dostępnością i cenami części. Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie w przypadku obu modeli? Jakie są Wasze doświadczenia z tymi modelami?
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Nie mam teraz czasu szperać w starych wątkach, ale w temacie Czym do lasu te modele zostały już na pewno dokładnie omówione. Spróbuj znaleźć posty pisane przez użytkownika o nicku Domator, to wg. mnie największy autorytet w tym temacie na tym forum.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Jak chcesz w teren to nawet nie patrz na Terrano. Kupuj Pajero. A na co zwracać uwagę znajdziesz na forum, ale dla ułatwienia powiem Ci, żebyś spojrzał tutaj: http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... ht=#275662

Jak masz jakieś jeszcze pytania to dawaj. :)
Awatar użytkownika
mlody_o2
początkujący
początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 28 maja 2006, 16:05
Lokalizacja: ???

Post autor: mlody_o2 »

W którymś z tematów już to było...ale ja bym nie przekreślał tak od razu tyrana. Mam i mogę powiedzieć,że jest to bardzo fajne autko do lasu. Czy Mitsu jest lepsze? Tego nie wiem, ale jak patrze na te zardzewiałe padliny jakie jeżdżą w mojej okolicy to bardziej doceniam Nissany:) Wszystko zależy od tego do czego potrzebujesz auto? Odpowiedz sobie na tak postawione pytanie i takiego szukaj. Ja potrzebowałem auta do lasu (zwykłe drogi leśne) na co dzień i w razie potrzeby na wyjazdy z rodziną. Kupiłem tyrana 5d i to (jak się na razie wydaje) był strzał w 10!

Szukasz auta niedrogiego, mało palącego, transportowego i niezbyt starego...cóż...Nissan Terrano 2,7 Td, 2000r., 130 tyś km, 5d, w lecie 8,5 l/100km, a w zimie ok 11/100km.
Oprócz tego zdrowe blachy, zadbany, w miarę przystępne ceny części (na pewno nie droższe niż w Mitsu). Od roku tylko wymiana oleju
Awatar użytkownika
ryś
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2008, 16:22
Lokalizacja: pomorze

Post autor: ryś »

generalnie terrano i mitsu pajero sa do siebie podobne zarowno rozmiarami jak i w budowie. sam mam mitsu wiec dziwne bym nie polecal mitsu, szukaj krotkiego ale z silnikiem 2.8 (diesel) roznica w spalaniu miedzy 2.5 a 2.8 jest praktycznie zadna, 2.8 jest na lancuchu wiec nie ma potrzeby wymiany rozrzadu. pozatym w 2.8 czesciej trafai sie skrzynia SS czyli super select pozwalajaca na zalaczanie napedu na 4 kola w trakcie jazdy.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

mlody_o2 pisze:Szukasz auta niedrogiego, mało palącego, transportowego i niezbyt starego...cóż...Nissan Terrano 2,7 Td, 2000r., 130 tyś km, 5d, w lecie 8,5 l/100km, a w zimie ok 11/100km.
Zapomniałeś dodać, że 8,5 a nawet i mniej to pali na trasie. :) Wiem z autopsji. I dlatego polecam Pajero. Zarówno jeden jak i drugi stoi u mnie na podwórzu. ;) Zarówno jeden jak i drugi był 'testowany' w terenie. Terrano nie ma szans.
Awatar użytkownika
mlody_o2
początkujący
początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 28 maja 2006, 16:05
Lokalizacja: ???

Post autor: mlody_o2 »

8,5/100 w stosunku trasa/teren 60/40%. Konkretnie dojazd do leśnictwa i poruszanie się po nim...no i trzeba zaznaczyć, że mój "teren" to dobre leśne drogi bez błota, kolein po kolana i takich tam
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

mlody_o2 pisze:no i trzeba zaznaczyć, że mój "teren" to dobre leśne drogi bez błota, kolein po kolana i takich tam
Znaczy się idealne warunki żeby Terrano pokazał pazur. Pajero by się nudziło w takich warunkach.;)
peresada
początkujący
początkujący
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 19:32
Lokalizacja: z lasu

Post autor: peresada »

Nie traktuj sugestii jako wyroczni. Musiałbyś poczytać forum kilka miesięcy aby wyrobić sobie własną opinię na temat fachowości doradców. Jeżeli trafisz dobre terrano, będziesz z niego zadowolony, a jak kiepskie pajero to bedziesz żałował zakupu dopuki nie zbędziesz, i odwrotnie.
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

peresada, zgadzam się z Tobą w 100%. Miałem Kie Rocste. Co z tego, że była fenomenalna w terenie. Ale trafiłem źle, bo 3 razy jej pękła głowica. Jak to się mówi są dwa uda. Albo się uda, albo się nie uda. :) I tak jest z samochodem. Jak się kupuje używany to nie wiadomo co z nim jest nie tak. Wiem, bo jak kupowałem Pajero to gościu mówił, że auto perełka. 15 minut oglądania w ciszy i znalazłem dziurawą oponę, wymienioną przednią szybę, cieknący most.
Awatar użytkownika
mlody_o2
początkujący
początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 28 maja 2006, 16:05
Lokalizacja: ???

Post autor: mlody_o2 »

no i to co napisał peresada wyczerpuje temat porównań obu aut. Jak wybierzesz tak będzie dobrze..w końcu Ty płacisz:) powodzenia!
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Generalnie temat przypomina rozważania o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą i odwrotnie :wink: :lol:
ryś pisze:generalnie terrano i mitsu pajero sa do siebie podobne zarowno rozmiarami jak i w budowie
Oczywisty to fakt :)
mlody_o2 pisze:Szukasz auta niedrogiego, mało palącego, transportowego i niezbyt starego...cóż...Nissan Terrano 2,7 Td, 2000r., 130 tyś km, 5d, w lecie 8,5 l/100km, a w zimie ok 11/100km.
Oprócz tego zdrowe blachy, zadbany, w miarę przystępne ceny części (na pewno nie droższe niż w Mitsu).
sam mam mitsu wiec dziwne bym nie polecal mitsu, szukaj krotkiego ale z silnikiem 2.8 (diesel) roznica w spalaniu miedzy 2.5 a 2.8 jest praktycznie zadna, 2.8 jest na lancuchu wiec nie ma potrzeby wymiany rozrzadu. pozatym w 2.8 czesciej trafai sie skrzynia SS czyli super select pozwalajaca na zalaczanie napedu na 4 kola w trakcie jazdy.
To też fakty :)
Śmietan pisze:Zarówno jeden jak i drugi był 'testowany' w terenie. Terrano nie ma szans.
Nie do końca się zgodzę.... :roll:
Na serio... Są to naprawdę porównywalne auta o takim samym rozwiązaniu zawieszenia, podobnej ilości miejsca w środku, podobnej awaryjności. W Terrano częściej będą kwalifikować się do wymiany łączniki przednich stabilizatorów, można trafić na egzemplarz z korodującym podwoziem, mogą właściciela trapić jakieś drobne problemy z elektryką... W zamian otrzymuje z reguły dość dobrze wyposażone auto trudne do zajechania z trwałym i stosunkowo bezobsługowym silnikiem potrafiącym zużywać rozsądne ilości paliwa. Pajero ma bardziej wymagający silnik w obsłudze (2,5 tdi) o trochę niższej mocy, korozja jest podobnym do poprzednika problemem. Dużym plusem jest wspomniany przez rysia napęd SS ułatwiający jazdę z napędem na dwie osie, oczywiście o ile go mamy w danym modelu.
Oba auta mają praktycznie taką samą ilość miejsca w środku, stylistyka różna, można je polubić. Spalanie naprawdę na podobnym poziomie, cena części do Terrano trochę niższa.
Wybór trudny, nie zmienia to faktu, że w obu przypadkach dobrze wybrany (czytaj przejrzany) egzemplarz długo jeszcze posłuży i będzie cieszył właściciela :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Domator pisze:Dużym plusem jest wspomniany przez rysia napęd SS ułatwiający jazdę z napędem na dwie osie
Tak trochę offtopowo powiem, że odkąd mam dżipka uważam rozwiązanie w nim zastosowane (Quadra Track II) za wyjątkowo wygodne :)
http://www.jeep.com/en/4x4/how_systems_ ... ra_trac_2/
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

W Terrano częściej będą kwalifikować się do wymiany łączniki przednich stabilizatorów
Z tym się zgodzić muszę. I co gorsza nie trzeba jeździć specjalnie w terenie by je wytłuc. Wystarczą nasze drogi.
Domator, liczyłem, że w pewnym momencie się pojawisz. Brakowało mi tutaj Ciebie. :)
Elwood

Post autor: Elwood »

Kolegi Terrano II wlokło się dzielnie ze mną do Afganistanu. Było kilka niezłych sprawdzianów po drodze (zwłaszcza w drodze powrotnej) i w sumie dawało nieźle radę. Było błoto, brody, kamienie wielkości telewizorów, ze 3000km beznadziejnych dróg gruntowych, lub zmielonym asfaltem.

Notabene kolega sprzedaje teraz Misia w dobrej cenie i o udokumentowanej historii:
http://ttcm.vel.pl/index.php?option=com ... 61&catid=2
Elwood

Post autor: Elwood »


To tylko małe preludium, w stosunku do tego, co nas zastało w drodze powrotnej
bogdan
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 19:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bogdan »

Witam serdecznie.
Ja wywołałem ten temat i ja muszę go zakończyć. Postanowiłem że kupię to co mi się trafi. I trafiło się. Pajero II 2,8 TD GLS super select z 1999 roku oczywiście krótkie w stanie powiedziałbym lepiej niż dobrym. Zostało sprowadzone w wersji ciężarowej bez tylnej kanapy, posiada też zaślepione tylne boczne otwory okienne. Mam zamiar w stosownym czasie te braki uzupełnić, gdyż czasem będzie potrzeba przewiezienia więcej niż 2 osób.
Kapik
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:22
Lokalizacja: jeszcze nie wiem

Post autor: Kapik »

ryś pisze:generalnie terrano i mitsu pajero sa do siebie podobne zarowno rozmiarami jak i w budowie. sam mam mitsu wiec dziwne bym nie polecal mitsu, szukaj krotkiego ale z silnikiem 2.8 (diesel) roznica w spalaniu miedzy 2.5 a 2.8 jest praktycznie zadna, 2.8 jest na lancuchu wiec nie ma potrzeby wymiany rozrzadu. pozatym w 2.8 czesciej trafai sie skrzynia SS czyli super select pozwalajaca na zalaczanie napedu na 4 kola w trakcie jazdy.
zaletą super select nie jest fakt załączania napędu w czsie jazdy ale raczej fakt możliwości jazdy z napędem 4x4 po twardych zwięzłych drogach-mówiac krótko skrzynia biegów ma międzyosiowy mechanizm różnicowy
ODPOWIEDZ