A może by tak L200?

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bogdan
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 19:36
Lokalizacja: Podkarpacie

A może by tak L200?

Post autor: bogdan »

Witam wszystkich.
Nawiązując do mojego tematu "Pajero II czy Terrano II" muszę podziękować Domatorowi za rzeczowe podsumowanie. Ale pojawił się nowy dylemat. Jest okazja zakupu niedrogo mitsubishi L200 z 1998 r. oczywiście diesel 2,5 l. Nie jest jeszcze nigdzie wystawiony. Kolega go widział, jest dobrze utrzymany, właściciel po niezbyt długim użytkowaniu stwierdził, że jest dla niego za duży i rozważa możliwość sprzedaży. Pewnie niektórzy stwierdzą, że to długa landara i do lasu się nie nadaje, ja miałem okazję jeździć po lesie toyotą hilux i stwierdziłem, że nie jest tak tragicznie, jeśli nie będzie się pokonywać poprzecznych rowów, szlaków zrywkowych i wjeżdżać w gęsty drzewostan. Kusi mnie to L200, zamierzam go obejrzeć. Jakie są Wasze zdania na temat tego samochodu?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

bogdan pisze:nie jest tak tragicznie, jeśli nie będzie się pokonywać poprzecznych rowów, szlaków zrywkowych i wjeżdżać w gęsty drzewostan
To po kiego grzyba w ogóle terenówka czy SUV? Przy takich założeniach to znacznie taniej wyjdzie Golf II czy inna osobówka.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

bogdan
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 19:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bogdan »

No nie mów Piotrek, że zwykłą osobówką wjedziesz tam, gdzie może wjechać pickup typu L200 czy Hilux posiadający napęd na 2 osie. Pisząc o rowach mam na myśli takie zagłębienia gdzie może się powiesić ze względu na swoją długość, a szlaki zrywkowe to u nas często bagniste koleiny po kolana i głębsze, w których nawet swoim jeepem nie dałbyś rady.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

bogdan pisze:Jakie są Wasze zdania na temat tego samochodu?
Za duży (za długi) do lasu.
Awatar użytkownika
MRÓWECZKA
leśniczy
leśniczy
Posty: 574
Rejestracja: czwartek 12 mar 2009, 07:41
Lokalizacja: Z TROPIKÓW

Post autor: MRÓWECZKA »

bogdan pisze:Kusi mnie to L200, zamierzam go obejrzeć. Jakie są Wasze zdania na temat tego samochodu?
To był mój drugi samochód terenowy do lasu... mam do niego wielki sentyment... nigdy mnie nie zawiódł, przejechałem nim prawie 100tyś km. bezawaryjnie, spalanie w normie, wygoda też, wybór należy do Ciebie :roll:
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
Lepiej się wypalić, czy zardzewieć?
„Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronić Twego prawa do ich głoszenia" - Evelyn Beatrice Hall
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

bogdan pisze:w których nawet swoim jeepem nie dałbyś rady
Jeżeli nie przejdzie moje autko, to na pewno nie przejdzie L200 :)
zul pisze:Za duży (za długi) do lasu.
I z tym się trzeba pogodzić.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

bogdan
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 19:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bogdan »

No cóż, widzę, że każdy ma swoje racje.
Trzeba osobiście zrobić solidną kalkulację za i przeciw.
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

bogdan pisze:Trzeba osobiście zrobić solidną kalkulację za i przeciw.
To jest podstawa.
Do czego konkretnie auto ma służyć. Do jazdy po lesie - wiemy. Konkretniej ! :wink:
borowiak

Post autor: borowiak »

Silnik jak w Pajero, tył na resorach co skutkuje inną kulturą jazdy (na pusto dość trzęsie). W tym roczniku nie dostaniesz skrzyni SS (opisywana wcześniej). Znacznie rzadziej spotykana niż w Pajero blokada tylnego mostu, jest znacznie większa szansa że L200 będzie bardziej zmęczone niż Pajero 2 za taką samą kasę ze względu na użytkowy charakter tego auta. Parę drobiazgów technicznych różni się od Pajero, wygoda podróżowania na tylnych siedzeniach (zakładam, że szukasz wersji DC) nie jest powalająca. Jeżeli nie potrzebujesz takiego auta z bardziej przyziemnych powodów, to radziłbym pozostać przy wybieraniu między prędzej rozważanymi modelami. Pamiętaj też, że trakcja i komfort jazdy na asfalcie też nie będzie idealna. Spalanie wyższe o około 10 % od Pajero. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup, to obejrzyj dokładnie ramę (korozja i ewentualne ślady wypadkowej przeszłości), stan skrzyni biegów, wycieki z silnika i zawieszenie. Dokumentacja przebiegu (realna) byłaby też mile widziana :wink:
bogdan
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 19:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bogdan »

Witam serdecznie.
Ja wywołałem ten temat i ja muszę go zakończyć. Postanowiłem że kupię to co mi się trafi. I trafiło się. Pajero II 2,8 TD GLS super select z 1999 roku oczywiście krótkie w stanie powiedziałbym lepiej niż dobrym. Zostało sprowadzone w wersji ciężarowej bez tylnej kanapy, posiada też zaślepione tylne boczne otwory okienne. Mam zamiar w stosownym czasie te braki uzupełnić, gdyż czasem będzie potrzeba przewiezienia więcej niż 2 osób
TB
leśniczy
leśniczy
Posty: 737
Rejestracja: wtorek 27 paź 2009, 17:27
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: TB »

w ubiegły weekend rozwieszając budy, jeździłem jako pasażer L200. Jest to służbowe auto, zapytałem znajomego-kierowce, czemu nie kupili Toyoty - odpowiedział, że mitszubishi po prostu dało niższą kwotę i w przetargach liczy się tylko kasa...Osobiście On jeździ Hiluxem i jak zapytałem się, co jest lepsze T czy M - spojrzał się na mnie i tylko uśmiechnął :lol:

.
borowiak

Post autor: borowiak »

Pytanie co jest lepsze -> L200 produkowane na Filipinach czy Hilux produkowany w RPA :mg:
ivar
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1883
Rejestracja: wtorek 20 lut 2007, 08:19
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: ivar »

Stary Nissan produkowany w Japonii z rozrządem na łańcuchu.
Nie poluje się po to by zabijać.
Zabija się, bo bierze się udział w POLOWANIU.
ODPOWIEDZ