Chlapacze

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ps39
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 20:35

Chlapacze

Post autor: ps39 »

Kupuję Suzuki Jimny , sprzedawca bardzo namawia mnie na założenie chlapaczy gumowych, mam obawy jak zachowają się w terenie. Moje pytanie czy pomagają czy wręcz przeciwnie. Oczywiście autko wygląda lepiej bez, ale wygląd dla mnie ma mniejsze znaczenie. Najważniejsza jest dzielność w terenie.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170025
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Nie ma sensu, bo przy pierwszym przejeździe, że o cofaniu nie wspomnę, zostaną Ci one w błotku, znaczy w dosłownym tego słowa znaczeniu, kasa wyrzucona w błoto.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

ps39 pisze:sprzedawca bardzo namawia mnie na założenie chlapaczy gumowych
A po co? Jakich argumentów używa?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ps39
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 20:35

Post autor: ps39 »

Sprzedawca argumentuje to niszczeniem powłoki lakieru przez pryskające błoto. Dla mnie to kiepskie argumenty, jednak chciałem usłyszeć to z ust praktyków. Dziękuję za cenne informację, chlapaczy nie będzie!
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

ps39 pisze:Sprzedawca argumentuje to niszczeniem powłoki lakieru przez pryskające błoto
Powiem Ci, że takie chlapacze to chronią raczej jadących za Tobą podczas deszczowej pogody po asfalcie. Wówczas Twoje opony nie wyrzucają na tego z tyłu całych wiaderek wody i błotka. Gdy wjedziesz w błotko terenowe to i tak opaćka Ci boki a czasem i dach (zależy gdzie i jak jedziesz :) ). A najpóźniej przy pierwszym cofaniu w terenie zapewne je urwiesz, jak pisał Sten.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

PAKITO
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 31 sty 2010, 18:40
Lokalizacja: z bydgoszczy

Post autor: PAKITO »

Olej chlapacze....no chyba że będziesz jezdził tylko szosą-to wtedy są niezbędne :mg: a tak na poważnie przedmówcy mają racje... :spoko:
PARANOJA
ODPOWIEDZ