jak oszacować wartość lasu

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ZUZA
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:56
Lokalizacja: mazury

jak oszacować wartość lasu

Post autor: ZUZA »

Witam! jestem tu nowa a więc wszystkich serdecznie pozdrawiam i automatycznie proszę o pomoc. Jestem właścicielką lasu (3,68h) mieszanego (świerk, sosna, brzoza, modrzew, olcha), na 1h jest dopłata w wys. ok. 250zł. miesięcznie - na tylko tyle się załapałam. Las ma 12-10 lat (jest to działka już przekształcona na las) do okoła graniczy z lasami państwowymi, dojazd drogą polną. Muszę go koniecznie sprzedać oczywiście razem z gruntem a nie mam zielonego pojęcia za jaką kwotę. Proszę pomożcie mi
zuza
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Witaj. Co do kwot z zasady nie doradzam bo to jest i tak zawsze kwestia tego, czy ktoś będzie w ogóle chciał cokolwiek za taki towar dać. Innymi słowy czy jest popyt na to co posiadasz.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170070
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Zgłoś się do jakiegoś lokalnego biura nieruchomości, może mają coś podobnego w ofercie, ale występuj jako chcąca kupić, nie sprzedać. Łatwiej się dowiesz o ceny. :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Co oznacza ta dopłata? To jest zalesienie? Z jakiej ustawy?
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
ZUZA
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:56
Lokalizacja: mazury

Post autor: ZUZA »

Ustawa o któą pytasz to ustawa o przeznaczeniu gruntów rolnych do zalesienia z 8 czerwca 2001. Dobrze że zapytałeś bo dzięki temu zauważyłam, że zagalopowałam się trochę podając wiek lasu. Więc część lasu jest 12 letnia a reszta 9 letnia - ta na którą jest dopłata
zuza
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Re: jak oszacować wartość lasu

Post autor: Glaca »

ZUZA pisze: Las ma 12-10 lat (jest to działka już przekształcona na las) do okoła graniczy z lasami państwowymi, dojazd drogą polną. Muszę go koniecznie sprzedać oczywiście razem z gruntem(...)
Las w tym wieku ma praktycznie zerową wartość.
Grunt z lasem wyceni Ci uprawniony rzeczoznawca. A przybliżone ceny rynkowe sprawdzisz tak jak podpowiada Sten w pobliskiej agencji handlującej nieruchomościami lub u np. sołtysa - jak ktoś z okolicy sprzedawał działkę leśną to może coś wiedzieć :roll:

Ps. Ważne pytanie: czy dojazd do tej działki jest po drodze publicznej czy lasów państwowych ??
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Pytam o dopłaty, bo trzeba by sprawdzić czy beneficjent może zbyć taki grunt przed upływem okresu dotowania i czy nie będzie się to wiązać z jakimiś sankcjami...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
ZUZA
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:56
Lokalizacja: mazury

Post autor: ZUZA »

dojazd do działki jest drogą publiczną
zuza
ZUZA
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:56
Lokalizacja: mazury

Post autor: ZUZA »

spokojnie mogę sprzedać ten grunt przed upływem dotowania, pytałam w starostwie. Dotację będzie otrzymywał nowy właściciel
zuza
ODPOWIEDZ