Vitara i Grand Vitara

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Vitara i Grand Vitara

Post autor: xhardcorex »

Witam,

są ogólne tematy o samochodach terenowych, a ja postanowiłem założyć nowy o eksploatacji najpopularniejszych terenówek.
Kupiłem GV 2,5V 1998r i z chęcią poczytam rady osób, które posiadają ten lub podobny model, bo przebrnąć przez tematy na forum suzuki nie sposób.
Auto generalnie spisuje się bez zarzutu, pali mniej niż się spodziewałem (13l LPG). Takich kosztów, to nawet przy dieslu bym nie uzyskał. W terenie daje radę, tylko szkoda tego lakieru (leśnicy czyście pobocza dróg ;) ), bo poprzedni właściciel jeździł nim po dżungli ale miejskiej.
Pojawił się problem z gumami stabilizatora (podobno częste w tym modelu), bo oprócz oryginalnych w serwisie (symbol 42412-65D00 30-40za szt.) nigdzie nie mogę znaleźć tej części.
Byłbym wdzięczny jeśli ktoś podzieli się pdf ze schematami i symbolami części. Wiem, że są w necie strony ze schematami na ukraińskich serwerach, ale tam wchodzi się jakąś kombinowaną metodą ;)
PAKITO
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 31 sty 2010, 18:40
Lokalizacja: z bydgoszczy

Post autor: PAKITO »

Zamiast tych gum można włożyć poliuretany...które są niewiele droższe a przetrwają wiele kilometrów więcej niż gumy...poszukaj np.na allegro lub rajdy4x4.............na ruskie strony nie trzeba żadnej kombinowanej metody Może nie wszyscy wiedzą jak się tam dostać, więc:

Wchodzimy na stronę:

http://www.anonymouse.org

wybieramy język,

W Enter website address: wpisujemy http://detali.ru

Klikamy "Surf anonymously"

Po lewej stronie wybieramy suzuki, a dalej już

Модель
Регион

VIN
Код з/ч
PARANOJA
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

PAKITO, właśnie o tej kombinatoryce pisałem ;)

nie wiem co to jest Код з/ч i dokładnie, który model z tych wyświetlanych wybrać. Ja wziąłem taki, który ma w nazwie ...25, bo podejrzewam, że to z litrażem jest związane.
PAKITO
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 31 sty 2010, 18:40
Lokalizacja: z bydgoszczy

Post autor: PAKITO »

Pobaw się tym trochę to wszystko znajdziesz....tam gdzie 3/4 nic nie musisz pisać....vin też nie jest konieczny...POZDRAWIAM
PARANOJA
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

xhardcorex pisze:nie wiem co to jest Код з/ч
To jest kod części zapasowej wg. katalogu.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

dudek
leśniczy
leśniczy
Posty: 583
Rejestracja: czwartek 17 lip 2008, 22:54
Lokalizacja: Z głębi

problem z półosiami

Post autor: dudek »

Mam problem w vitarze z półosiami -chyba,(stary typ 15 +). Od paru miesięcy eksploatuje ten samochodzik stosując się do wszelkich zaleceń. W instrukcjach czytałem i pytałem kolegów, iż można jeździć z załączonymi sprzęgiełkami cały czas, co z resztą jest wygodniejsze więc mam na lock. Od wczoraj zauważyłem w prawym kole jadąc po naszych wiejskich drogach- (chodzi o drgania) jakieś zgrzytanie dość intensywne. Zawiozłem suzi do mechanika pozaglądał tu i tam stwierdził że zawiesznie ok a półosie są w zadowalającym stanie. Rozłączył przód zrobił rundkę i stwierdził, że jes wszystko ok, ponownie załączył przód powtórzył rundkę i nic. Na odchodnym dodał że mogło coś się zakleszczyć i doradził aby raczej jeździć na rozłączony przodzie bo to nie obciąża tak półosi gdyż wtedy wcale się nie kręcą. Czy macie jakieś pomysły co tu robić - zmienić mechanika?, udać się do laryngologa? ...a dodam że byłem trzeźwy
PAKITO
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 31 sty 2010, 18:40
Lokalizacja: z bydgoszczy

Post autor: PAKITO »

Być może kończy się tuleja piasty...ale to się okaże przy pierwszych mrozach....a co do sprzęgiełek to rozłączaj jeśli nie jeżdzisz 4x4.....bo szkoda półosi i spalanie większe...lub zmień na automatyczne używki z allegro....pozdrawiam
PARANOJA
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

raczej jeździć na rozłączony przodzie bo to nie obciąża tak półosi gdyż wtedy wcale się nie kręcą.
Mechanik wie co mówi, PAKITO również dobrze radzi.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Re: problem z półosiami

Post autor: Glaca »

dudek pisze: w prawym kole jadąc po naszych wiejskich drogach(...) jakieś zgrzytanie dość intensywne
Przy przejeździe przez kałużę zgrzyt mogą powodować ziarenka piasku które dostały się pomiędzy klocki a tarczę hamulcową.

A co do jazdy na "Lock" - sprzęgiełka są po to, by ich używać. Zimą przedni napęd jest sporo w użyciu do stabilizacji toru jazdy na śniegu krótkiej Vitary, ale teraz to chyba za często 4H nie potrzebujesz.

Ps. Starsze wersje Suzuki Samurai zdarzały się bez sprzęgiełek piast i też przednie mosty wytrzymywały.
dudek
leśniczy
leśniczy
Posty: 583
Rejestracja: czwartek 17 lip 2008, 22:54
Lokalizacja: Z głębi

re

Post autor: dudek »

Dziękuję za podpowiedzi, cóż trzeba poczekać do zimy. A co do automatów to raczej odpuszczę z tego co wiem jest kłopot w trakcie przejścia z 4 h na 2h bo należ przejechać trochę na wstecznym aby "odbiło" no i trzeba się zatrzymać aby zmienić nzpędy. Pozdrawiam :prosze:
dudek
leśniczy
leśniczy
Posty: 583
Rejestracja: czwartek 17 lip 2008, 22:54
Lokalizacja: Z głębi

re

Post autor: dudek »

Poszukałem co i jak z tą piastą i tuleją i znalazłem coś takiego. Może się przydać w tym temacie.[url=http://]http://suzuki.a-ng.eu/forum/viewtopic.php?f=7&t=2916[/url]
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Dudek, popraw link bo go haniebnie uciąłeś...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

dudek
leśniczy
leśniczy
Posty: 583
Rejestracja: czwartek 17 lip 2008, 22:54
Lokalizacja: Z głębi

re

Post autor: dudek »

No to się poprawię -http://suzuki.a-ng.eu/forum/viewtopic.php?f=7&t=2916
Piotrek jak wpiszę adres z urzyciem URL to mi ucina, coś nie tak robię? Więc na szybko wpisałem z ręki
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105113
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

dudek pisze:Piotrek jak wpiszę adres z urzyciem URL to mi ucina, coś nie tak robię?
Gdy naciskasz przycisk [URL] w pierwszym pojawiającym się okienku
[center]Obrazek[/center]
powinieneś wpisać tekst, jaki ma się pojawić zamiast adresu (etykietę).Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby to był sam adres ale po co, skoro może być (a w większości wypadków - będzie) za długi? Sam adres wstawiasz do drugiego okienka,
[center]Obrazek[/center]
które pojawi się zaraz po zatwierdzeniu pierwszego. I tutaj uwaga - jeśli skopiowałeś adres wraz z przedrostkiem określającym protokół (najczęściej http://) to wklejasz zamiast domyślnej zawartości drugiego okienka!
W drugim poście zrobiłeś inny błąd wstawiania adresu: nie dałeś spacji między myślnikiem a adresem i tak sklejonego ciągu znaków serwer phpBB nie rozpoznaje jako adresu.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

dudek
leśniczy
leśniczy
Posty: 583
Rejestracja: czwartek 17 lip 2008, 22:54
Lokalizacja: Z głębi

Post autor: dudek »

dzięki :)
PAKITO
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 31 sty 2010, 18:40
Lokalizacja: z bydgoszczy

Post autor: PAKITO »

Automatyczne sprzęgiełka nie są złe.....uważam nawet że są bardzo dobre i wygodne...tylko trzeba jeżdzić z głową-chodzi głównie o sposób ruszania zaraz po załączeniu przodu ...ja przejeżdziłem na nich 8lat i jest oki.....aby je rozpiąć wystarczy cofnąć po przejściu na 2x4 około1m....po uchyleniu szyby słychać charakterystyczne kliknięcie......Pozdrawiam kolego :spoko: Dudek
PARANOJA
dudek
leśniczy
leśniczy
Posty: 583
Rejestracja: czwartek 17 lip 2008, 22:54
Lokalizacja: Z głębi

Post autor: dudek »

Oglądałem na allegro używane ale ich stan ma wiele do życzenia. Oczywiście kto szuka ten znajdzie, ale na razie się wstrzymam z zakupem. Autko wymaga jeszcze innych poprawek :D
ODPOWIEDZ