wycinka drzew w lesie prywatnym

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
SLAWIN_Z
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 03 cze 2010, 09:09

wycinka drzew w lesie prywatnym

Post autor: SLAWIN_Z »

Witam, czy może ktoś poinformować jakie są konsekwencje przekroczenia limitu ustalonego do wycinki w lesie prywatnym - moim.Dostałem zgodę na 40 m3 wyciąłem 55 m3. Czy jeżeli drewno zostanie rębakiem przerobione na drobne wióry i rozsypane jako nawóz to też jest zaliczone do drewna pozyskanego w trakcie trzebieży.
SLAWIN_Z
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

To zależy co zrobiłeś. Jeżeli przekroczenie masy wynika z właściwego wykonania planowanego zabiegu - powinno nie być problemu. W PUL masa ma się bilansować w zakresie całego drzewostanu a nie pojedynczego jego fragmentu. Poza tym ja osobiście wskazówki co do masy zabiegu zawsze traktuję jako "wskazówki" a nie jako wyrocznie. Jeśli jednak "pojechałeś po bandzie i wychlastałeś zrąb zupełny w trzebieży wczesnej to nawet "zjedzenie" tej nadwyżki Ci nie pomoże, bo zabieg jest oceniany nie pod kątem masy, ale prawidłowości wykonania. Ba nawet jakbyś nie przekroczył masy to jest to zabieg wykonany niezgodnie z UPUL/decyzją i jako taki podpada pod odpowiednie paragrafy KW.
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
SLAWIN_Z
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 03 cze 2010, 09:09

Post autor: SLAWIN_Z »

Wyczytałem że kara to przepadek drewna , może być nakaz zalesienia i do 5000zł kary to wszystko do przeżycia.
SLAWIN_Z
ODPOWIEDZ