Siedlisko

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marcinek_m1
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 16 lut 2010, 19:22
Lokalizacja: Łódź

Siedlisko

Post autor: marcinek_m1 »

Witam Was wszystkich ponownie.
Mam pytanie.
Wracam znowu do tematu budowy domku letniskowego w swoim lesie.
Byłem w Gminie na rozmowie z burmistrzem. podsunął mi pomysł jak można by było to zrobić.
Zasugerował że można od drogi wydzielić siedlisko.
Powiedzcie proszę
1.Jakie dokumenty musze złożyć by zrobili mi to siedlisko??
2.Jak to jest czy jak już będę miał siedlisko będe mógł się wybudować.
3. Czy ograniczają mnie w budowie jakieś przepisy dot. wielkości domku
4.Czy ograniczają mnie przepisy mówiące o budowie domu w jakiejś konkretnej odległości od drogi.
Marcinek_m
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Jak burmistrz ma takie wspaniałe rozwiązania to dlaczego nie podał Ci metody zastosowania. Po prostu rzucił Ci hasło, żebyś dał mu spokój. Twój burmistrz jest gościem, który nie zna prawa, lub nie chce/nie potrafi go stosować, za to umie pięknie opowiadać bajki - ale niestety w naszym systemie i przy naszym społeczeństwie to właśnie tacy ludzie rządzą. I o ile na szczeblu centralnym ma to mniejsze znaczenie o tyle w samorządach odbija się to czkawką... To co zaproponował ci burmistrz to jest nic innego jak chamskie obchodzenie prawa. Prawo do zabudowy siedliskowej dotyczy gruntu rolnego i wyłącznie rolników. Rolnik, który posiada gospodarstwo o powierzchni większej niż średnia w gminie może na gruncie rolnym wybudować sobie dom z zabudowaniami gospodarczymi. Pierwsze słyszę, żeby siedlisko mogło być zlokalizowane na lesie. Przepisy w zabudowie siedliskowej obowiązują takie same jak przy innej zabudowie.
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
ODPOWIEDZ