Budowa na dzialce lesnej

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

qed
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 410
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 20:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: qed »

goovcik pisze:Ale ale...najlepsze że gmina pociągnęła tam i wodę-właśnie robią wodociąg tuż za płotem mojej działki i prąd (również tuż za płotem mam linię napowietrzną) a i droga utwardzona jest :) wszystko jest w odległości do 4 metrów od mojej nieruchomości. Są po prostu obok tych działek leśnych 2 inne-zamieszkałe na stałe (budowlane) i to niby tylko dla tych dwóch rodzin wszystkie media są pociągnięte, jedna rekreacyjna leśna i jedna rolna. reszta to Ls VI. Stąd wynika że nie byłoby ŻADNEGO problemu dla gminy żeby zrobić przyłącza. Co ciekawe niektórym na tych działkach leśnych podłączyli prąd...nie wiem może czas zacząć łapówki wręczać? :cry:
To też nie jest dziwna sytuacja. Są tereny przeznaczone pod zabudowę i są tereny przeznaczone do pełnienia innych funkcji. Twoja działka może leżeć po sąsiedzku tych pierwszych i naprawdę nie ma to nic do rzeczy. Nie doczytałem się czy masz tam mpzp w tej gminie czy nie. Jeśli tak to sprawa jest jasna bo on reguluje co możesz sobie z działką zrobić ewentualnie. Jeśli nie ma... to ciekawe co mniej więcej jest tam w studium.
Samo położenie w pobliżu terenów przeznaczonych pod zabudowę nie ma tu wiele do rzeczy, szczególnie jeśli jest to las w ewidencji. Wyobraź sobie, że wiele lasów w Polsce leży obok terenów zabudowy wszelakiej i co ? Skoro obok powstają domy to i las będziemy zabudowywać ? Nie do końca tak rozumowanie powinno wyglądać w gminie moim zdaniem :) tym bardziej, że domy powstają w najbardziej odludnych miejscach i w bardzo tajemniczy :wink: sposób a później to już fakty dokonane. Zabudowa istnieje.
Jeśli nie ma mpzp to można iść do gminy i pogawędzić o koncepcji zagospodarowania tego terenu.
goovcik
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 09 mar 2010, 11:23
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: goovcik »

Co do wcześniejszego posta to niestety MPZP jest obecny-uchwalony w 2007r i moja działka to Ls VI-wokół same RVI. To sobie pogadaliśmy i ustaliliśmy że mój kawałek lasu budowlanym nie jest-to wiem ;) ale wracając do tematu: czy istnieje jakikolwiek sposób by jednak podłączyć media do tej nieszczęsnej działki?-tego dalej nie wiem :) Choćby prąd, do-strzelam-pielęgnacji i przycinania drzew, czy koszenia trawy? Wodę sobie sam wykręcę ;P Znacie się Państwo troszkę na przepisach więc jak to wygląda? Czy jest jakaś furtka z której byłoby można w takiej sytuacji skorzystać? Z góry dziękuję za porady :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105131
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

goovcik pisze:Czy jest jakaś furtka z której byłoby można w takiej sytuacji skorzystać?
Nie ma. Do prowadzenia prawidłowej gospodarki leśnej nie są potrzebne żadne media...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

qed
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 410
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 20:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: qed »

goovcik pisze:Co do wcześniejszego posta to niestety MPZP jest obecny-uchwalony w 2007r i moja działka to Ls VI-wokół same RVI.
To bardziej oznaczenia użytków z mapy zasadniczej lub ewidencyjnej aniżeli przeznaczenia terenu z planu, jednak to mało istotne. Mówisz, że mamy jasność, że twoja działka nie jest przeznaczona pod zabudowę.
W takim razie firmy podłączające media nie mają powodu ciągnąć w głąb lasu swoich przyłączy. Inna sprawa kiedy nie ma budynku, ale działka jest budowlana. Wtedy nie ma problemu zwykle.
Prosisz o paragrafy i ustawy, które nakazywałyby dostawcom mediów przyłączyć Cię. Śmiem twierdzić, że w tym wypadku ich nie znajdziesz.
goovcik
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 09 mar 2010, 11:23
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: goovcik »

Szkoda że się nie da. Trudno się mówi i kupuje się agregat ;P Dzięki wszystkim za zainteresowanie! pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ