Sprzedaż drewna w PGL LP w 2010 r.

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

j24 pisze:a jak So S2B ?
to zależy, o jakie s2b Ci chodzi - my handlujemy jedynie GK
i cena wyszła 129 - min; 152 - osiągnięta
iwanow pisze:Jak ja Wam zazdroszczę,
no nie jest zawsze tak kolorowo 8)
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22759
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

isopyrum pisze: (...) to zależy, o jakie s2b Ci chodzi - my handlujemy jedynie GK
i cena wyszła 129 - min; 152 - osiągnięta (...)
O to mi chodziło. Dzięki za informację. :)
Oprócz osiągniętych cen istotne jest, jak będzie wyglądała realizacja umów podpisanych po tych aukcjach. W obecnym półroczu u nas są pewne problemy. No, ale do końca czerwca jest jeszcze trochę czasu :wink:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

Co z tego całego zachwytu nad wylicytowanymi cenami drewna , skoro u nas na leśnictwach leży sobie ponad 1000 m3 i nikt tego nie bierze ???
Jak wiadomo pogoda nie sprzyja składowaniu wyrobionego surowca.

Na całe szczęście nie mam nic co może zsinieć lub się zaparzyć ,więc mam to gdzieś i czekam na wybuch geniuszu ze strony panującego kierownictwa i pomoc RDLP. :lol:
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

(...) to zależy, o jakie s2b Ci chodzi - my handlujemy jedynie GK
i cena wyszła 129 - min; 152 - osiągnięta
U nas było nawet 159,- za S2b GK ....... Czasami to nie wiem czy dalej się śmiać czy już się przestać śmiać z tych "zwyżek"...

Z drugiej strony złoty poleciał teraz w dół, i wiem że wielu zarobi na tym krocie po ostatnich aukcjach......
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

tomcat411 pisze:Co z tego całego zachwytu nad wylicytowanymi cenami drewna , skoro u nas na leśnictwach leży sobie ponad 1000 m3 i nikt tego nie bierze ?
Wiesz co tomcat - nie obraź się - ale dziwi mnie to, co piszesz. To, kto u Was panuje nad tym, aby zezwalać na tyle pozyskania ile będziemy w stanie sprzedać? No chyba, że to Twoje 1000 metrów jest z jakiejś klęski, bo w przeciwnym wypadku to chyba brakuje jakiegoś pomyślunku w otwieraniu pozycji i rozdzielaniu mas do pozyskania.
No ale może ja się nie znam. 8)
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
tomcat411
leśniczy
leśniczy
Posty: 953
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 23:12
Lokalizacja: Forstservice

Post autor: tomcat411 »

Ludzie naklepali sobie drewna z rozpędu i po dokończeniu zabiegów... Cześć sortymentów sprzedawała się nawet nieźle - do czasu ... Wiadomo,że po wyrobieniu S2b czy W0 zostaje S2a i głównie tego zostało od groma...

Odbiorcy brali drewno po wysoko wylicytowanych cenach - wszystko wyglądało super- leśnictwa robiły swoje ,czyli to co polecono - odbiorcy się przeliczyli i my mamy zapasy.

isopyrum pisze: chyba brakuje jakiegoś pomyślunku
Do tego w LP już się przyzwyczaiłem.
Awatar użytkownika
nemus
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 340
Rejestracja: sobota 13 mar 2010, 17:03
Lokalizacja: pn

Post autor: nemus »

Czy ktoś wie coś więcej o awarii e-drewno i konieczności powtarzania niektórych aukcji?
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

nemus pisze:Czy ktoś wie coś więcej o awarii e-drewno
A to ciekawe pytanie bo faktycznie dzisiaj kilka razy w ciągu dnia nie działała strona e-drewno.pl :? Nie działała oczywiście w WAN-ie - nie wiem jak poza.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Snake
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 09:37
Lokalizacja: z buszu

Post autor: Snake »

no dzisiaj sosna tartaczka +100zł od nominału na C1. Aż się boje kiedy unas za 2 dni się zaczną systemowe :help: . Pewnie znowu duzi wykoszą nas, a MY biedne żuczki czekamy aż znowu LP op... [mod] na przydziały.

Jestem ciekaw jak LP pozwoli "dużym" w łatwy sposób wykosić konkurencje, co wtedy pocznie jak "wielki" powie za tyle i tyle to mogę kupić. Zresztą prawdopodobnie lasom i tak to lata bo ci "duzi" i tak dogadują się poza przydziałami. 8)
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

Snake pisze:no dzisiaj sosna tartaczka +100zł od nominału na C1.
Dziś to w ogóle w całej Polsce jakieś szaleństwo było rano. Ciekawa jestem na ile to była torpeda puszczona na e-drewno a na ile czysty zbieg okoliczności i pomyłek.
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

isopyrum pisze:a na ile czysty zbieg okoliczności i pomyłek
Tą opcję należy chyba wykluczyć ;)

Oto jaka informacja pojawiła się w serwisie e-drewno.pl na głównej stronie:
W związku z pojawieniem się w dniach 24 – 25.05.2010r. w trwających internetowych aukcjach systemowych w aplikacji e-drewno ofert zakupu drewna po cenach znacząco wyższych od pozostałych na te same grupy handlowo – gatunkowe podjęto doraźną decyzję o blokadzie uczestnictwa w aukcjach klienta składającego te oferty. Obecnie trwa szczegółowe wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.
Ale poobserwować rano było warto - klient kupujący wszystkie duże partie drewna (aukcje powyżej 5000 m3 każda) z cenami przebijanymi po 100 w górę na GHG to coś czego na e-drewno już chyba nie będzie. Do naszych aukcji na szczęście nie dotarły te wspaniałe oferty.

Sądzę, że po dzisiejszej sytuacji szykuje nam się kolejna decyzja DGLP która nie dopuści więcej podobnych sytuacji (wadium w kwocie 3000 zł upoważnia przecież dzisiaj do zakupu całej partii drewna w kraju w danym półroczu bez ograniczeń i z jedyną konsekwencją przepadku tej kwoty i blokadą na pół roku w przypadku nie podpisania umów z tych rozstrzygnięć - ale to dopiero po 30 dniach!!! jakie są regulaminowo przewidziane na podpisanie umów)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

OjciecMocyMroku pisze:Ale poobserwować rano było warto
Hehe, sama aż się rozemocjonowałam jak kolejne aukcje obserwowałam. ;]
Ciekawe kim był, ów ktoś. 8)
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
El

Post autor: El »

OjciecMocyMroku pisze:wadium w kwocie 3000 zł upoważnia przecież dzisiaj do zakupu całej partii drewna w kraju w danym półroczu bez ograniczeń i z jedyną konsekwencją przepadku tej kwoty i blokadą na pół roku w przypadku nie podpisania umów z tych rozstrzygnięć - ale to dopiero po 30 dniach!!! jakie są regulaminowo przewidziane na podpisanie umów)
Jak również paragraf 17, ustęp 5.
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

isopyrum pisze:jak kolejne aukcje obserwowałam.
Wystarczyła więc znajomość regulaminu, spełnienie kilku prostych warunków (w tym wpłata 3000 zł) i fantazja żeby skutecznie zablokować wielkie masy drewna z aukcji na 30 dni (bo jakoś po tym co widziałem jestem przekonany, że to drewno nie będzie odebrane). Jak to było w tej reklamie - trzeba mieć ...

A może to była kradzież loginu i hasła, trochę wolnego czasu i fantazja.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
lasowy60
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 15 kwie 2010, 18:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lasowy60 »

sprawdżcie skąd są licytanci :!: :!:
podobno licytuje kilka firm Niemieckich , dla których te ceny są ok. :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

lasowy60 pisze:podobno licytuje kilka firm Niemieckich , dla których te ceny są ok.
Mamy już odpowiedź i listę unieważnionych aukcji.

Komunikaty ze strony e-drewno.pl
Informujemy, że Dyrektor Generalny Lasów Państwowych podjął zdecydowane działania w celu wyjaśnienia, czy ostatnie zakłócenia aukcji systemowych w aplikacji "e-drewno" były wynikiem przestępstwa. Jeżeli podejrzenia te potwierdzą się, Lasy Państwowe podejmą wszelkie kroki, aby sprawcy ponieśli konsekwencje przewidziane prawem. [data utw. 26.05.2010]
W związku z unieważnieniem aukcji systemowych - na podstawie § 23 "REGULAMINU SYSTEMOWEJ AUKCJI INTERNETOWEJ W APLIKACJI "E-DREWNO" ORAZ AUKCJI INTERNETOWEJ W APLIKACJI "E-DREWNO NA 2010 ROK" - (wykaz unieważnionych aukcji) na skutek prawdopodobnie przestępczego użycia konta klienta do dezorganizacji rynku drzewnego, wszystkie wymienione w wykazie aukcje zostaną powtórzone. Aukcje, których termin zakończenia mija do 28.05.2010 będą ponownie wystawione w końcowym okresie sprzedaży w każdym z regionów. Aukcje, których termin zakończenia upływa w dniu 31.05.2010 lub w dniach następnych, zostaną ponownie wystawione z tymi samymi, co wcześniejsze terminami zakończenia aukcji.
Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia. [data utw. 26.05.2010]
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Awatar użytkownika
nemus
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 340
Rejestracja: sobota 13 mar 2010, 17:03
Lokalizacja: pn

Post autor: nemus »

Co sądzicie o cenach w systemowym e-drewno? Czy umowy będą zrealizowane, czy zacznie się awantura o bonifikaty? I czy w 2011 będzie relikt w postaci PLD czy 100% e-drewno?
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Awantura o bonifikaty ? Teraz przy spadku złotego ? To by była już bezczelność ...widziały gały jak licytowały.....Oczywiście, Przemysł to chciałby całą internetową sprzedaż zlikwidować, prowadzić same negocjacje (z wypchaną kieszenią, i najlepiej w 4 oczy z nadleśnym/dyrektorem)... Jeżeli dobrze pamiętam to jeden analityk i kilku dyrektorów już się "przejechało" na specjalnym, pozainternetowym trybie sprzedaży drewna.......
Awatar użytkownika
nemus
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 340
Rejestracja: sobota 13 mar 2010, 17:03
Lokalizacja: pn

Post autor: nemus »

Teo pisze: ...widziały gały jak licytowały.....
Gały widziały tylko czy umowy będa realizowane? Czy o sytuacji na ryku drzewnym można wnioskować na podstawie wyników aukcji, czy dopiero na etapie realizacji umów?
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Oczywiście że realna sprzedaż to drewno opłacone i rozchodowane. Ale albo się traktujemy poważnie albo wcale. Najpierw nalicytować powyżej swoich możliwości, podpisywać umowy po czym za chwilę żądać bonifikaty strasząc "bo nie odbiorę drewna" ? I dla tego jest paragraf o karach umownych....do wykorzystania....
ODPOWIEDZ