Dotacja, plan inwestycyjny, czy tak można?

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
moojito
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 07 maja 2010, 13:35
Lokalizacja: radomsko

Dotacja, plan inwestycyjny, czy tak można?

Post autor: moojito »

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum. To jest mój pierwszy post, w którym od razu chciałbym przejść do sedna sprawy i uzyskać odpowiedzi na kilka pytań, które mnie nurtuje.
Na początku może opisze moją sytuację i plany, które pewnie zaraz trochę zweryfikujecie. Otóż posiadam 150 000 zł w gotówce, za które chciałbym zakupić około 15 ha ziemi rolnej. Oczywiście im więcej, tym lepiej. Ziemię chciałbym zalesić. Interesuje mnie pobieranie dotacji unijnej, która plantacjom leśnym przyznawana jest na 20 lat. Jak wiadomo dotacje są do każdego zalesionego hektara. Chciałbym posiąść wiedzę, czy sadzonki na taką inwestycje dostaje się za darmo z gminy, która z wdzięczności za zalesienie, chętnie je przekazuje inwestorom? Ile kosztowałoby zalesienie takiej powierzchni (chodzi mi o koszty pracy w to włożonej)? Jakie są koszty hektara ziemi (orientacyjne, mieszkam w woj. łódzkim)? Czy ktoś z was jest być może w trakcie podobnej inwestycji lub taką planuje?

z góry dziękuję za wszystkie merytoryczne odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170069
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Generalnie to zależy z jakiego programu chcesz zalesiać. Jeśli chodzi o PROW to sprawa nie jest tak różowa jakby się wydawało... Te czasy minęły bezpowrotnie...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
ODPOWIEDZ