kia sportage I

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

Po wymianie tulei w tylnym wahaczu (pod osią) problem stuków przy zmianie biegów praktycznie zniknął. Tak było w mojej :)
Obrazek
giepol
początkujący
początkujący
Posty: 248
Rejestracja: sobota 17 paź 2009, 22:29
Lokalizacja: z lasu

Post autor: giepol »

Domator, a jak tam sprzęgiełka? zadziałały?. I jaką masz opinię o KIA I co do innych aut których używałeś w terenie. :?:
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

giepol pisze:Domator, a jak tam sprzęgiełka? zadziałały?
Sorki :oops: przez codzienne dojeżdżanie wypadło mi z głowy, żeby dostarczyć Ci je z powrotem.... Nie pasowały, nabyłem nowe AVM.
giepol pisze:I jaką masz opinię o KIA I co do innych aut których używałeś w terenie. :?:
Moja przez rok przejechała około 32 tkm, wymieniono szczęki hamulcowe, tuleję wahacza, tuleję panharda, tylne amortyzatory i sprężyny. Można powiedzieć, że wszystkie z tych rzeczy to czynności obsługowe, tak więc nie mam do niej żalu. Wymianę sprzęgiełek zaliczam do awarii. Naprawdę nie mam jak na razie negatywnych odczuć, w zimie na stale zapiętych dwóch napędach dochodziła do 16 l LPG, obecnie przy dojeżdżaniu schodzi do 10 l LPG. Właściwości terenowe na fabrycznym ogumieniu nie są zniewalające, ale radzi sobie. Ot i tyle :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
michno45
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2010, 09:53
Lokalizacja: Manczester Polska

opony kia SGE

Post autor: michno45 »

podajcie panowie i panie jakiego rozmiaru opon uzywacie w terenie a jaki na czarme
borowiak

Post autor: borowiak »

michno45 pisze:podajcie panowie i panie jakiego rozmiaru opon uzywacie w terenie a jaki na czarme
Ja jeżdżę na 205/75/15. Maksymalny rozmiar, który zniesie Kia Sportage bez przeróbek to 235/75/15, wymagane jednak jest założenie felg bardziej minusowym ET. Najlepiej o 20 mm. Powoduje to "przemieszczenie się" opon na zewnątrz i skutkuje większą stabilnością auta, ponadto dzięki temu większe opony nie obcierają o wewnętrzną część nadkola.
ODPOWIEDZ