zaoczne czy dzienne

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rafal_knieja
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1101
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2005, 00:00
Lokalizacja: tdyery

zaoczne czy dzienne

Post autor: rafal_knieja »

Witam. Jestem uczniem klasy IV Technikum leśnego i zastanawiam się nad tym, czy lepiej iść na studia dzienne czy zaoczne (oczywiście Leśnictwo) ponieważ obawiam się, że jak będę na dziennych to duża część starszych leśników będzie odchodziła na emeryturę i przegapię dobry moment na zatrudnienie się w LP. Proszę o poradę znających sytuacje :d Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich:D
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170216
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jeżeli masz możliwości - choćby finansowe, to zdecydowanie polecam Ci studia dzienne. Raczej bym na Twoim miejscu nie zastanawiał się nad wątkiem emerytalnym, bo przechodzenie na emeryturę jest rozłożone mocno w czasie. Bodaj największe przejścia na ową będą koło 2016 roku. Tak więc spokojnie zdążysz skończyć dzienne studia.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Jak masz taką możliwość - przede wszystkim finansową - to tylko dzienne studia :)
TAKICH pięciu lat nic Ci nie zastąpi :)
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Dzienne, a o emerytury się nie martw.Nie przegapisz.
Awatar użytkownika
Hania
wiceminister
wiceminister
Posty: 30252
Rejestracja: czwartek 16 gru 2004, 00:00
Lokalizacja: Z-ec

Post autor: Hania »

Rafał, wieki Cię nie było! :D
Już na studia? A pamiętam, jak pisałeś, że dostałeś się do technikum... ale ten czas leci ;)
Ja również mówię: dzienne studia :)

--
Pozdrawiam serdecznie
Hania
"Zielono mi, zielono w głowie,
zielone trawy obrastają mą skroń,
zielony mętlik, o którym nie powiem,
zielone me czoło ociera ma dłoń..."
coberka33
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: piątek 04 gru 2009, 17:06
Lokalizacja: z boru

Post autor: coberka33 »

ja z zaocznych jestem zadowolona skończyłam w lipcu :wink:
:D
Awatar użytkownika
juniperus
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 357
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 21:17
Lokalizacja: to widać

Post autor: juniperus »

Na tak postawione pytanie - odpowiedź moźe być tylko jedna - DZIENNE.
Pytanie jest tendencyjne ... :lol:
juniperus (but not communis :) )
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105192
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

juniperus pisze:Pytanie jest tendencyjne ... :lol:
Twoja odpowiedź jeszcze bardziej :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

Jeżeli jest możliwość wyboru - dzienne. Jeżeli nie ma - patrz pkt 1 lub wybierz zaoczne. :)
Najważniejsze - ukończ któreś ponieważ z tytułem technika masz marne szanse by zostać choćby leśniczym.
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
Awatar użytkownika
Away
początkujący
początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 13:26
Lokalizacja: Friedrichshütte

Post autor: Away »

Witam! A ja Ci odradzam leśne dzienne, spróbuj się ustawić po TL na staż a potem do roboty, jeśli da radę oczywiście- wtedy uderz na studia leśne zaoczne i kasujesz świeżaków po dziennych, mając etat w "firmie". Sam jestem po TL i dziennych zrobionych z marszu, na które wydałem kupę kasy, staż, egzaminy, a teraz doję to nasze biedne Państwo na zasiłek, 290PLN netto/miesiąc, po zameldowaniu się w pośredniaku i sobie tak myślę, że się silnie sfrajerowałem:( No ale może to kwestia "ciężkich czasów" czy tzw."KRYZYSU". Wiem, że nie jestem sam, tak jak wielu kolegów/koleżanek, absolwentów roku 2008 podziela mój/nasz marny los. Najgorsze jest to, że prawdopodobnie "my" już nie wrócimy, bo będą po nas młodsze ambitniejsze roczniki "świeżaków" po dziennych/zaocznych, którzy może trafią na lepsze czasy w LP. A nam pozostało już chyba tylko przejść do "rezerwy" na zawszę, pozostawiając leśne przestworza młodszym, ambitniejszym.. Wybaczcie, ale musiałem to napisać, właśnie wróciłem z knajpy, przepijając zasiłek i czując się okropnie w tych ostatnich dniach roku 2009, czekając na lepsze jutro?
Pozdrowienia!
Away

P.S. Kreator: A better tomorrow?
kaamil88
początkujący
początkujący
Posty: 54
Rejestracja: wtorek 22 gru 2009, 00:30
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: kaamil88 »

Away - tez skonczylem TL w 2008 roku , od razu poszedlem na staz , jestem juz po egzaminach , studiuje na II roku zaocznie . tez jestem na zasilku heheh duzo nas laczy . wiare mam i nadzieje tez ze po nowym roku gdzies znajde prace w ktoryms nadlesnictwie ...
trzeba byc dobrej mysli i miec nadzieje na wlasnie "better tomorrow"... czasem zmienia sie jak w kalejdoskopie...
czaasem patrzac na dziennych tak jak kolezanka napisla wczesniej ze "nic nie zastapi 5 lat" to fakt bo dzienne studia przedluzaja mlodosc zwyklo sie mawiac..
z drugiej strony ze tak pozwole sie wyrazic "desperacja " w jak najszybszym czasie znalezienia sie w SL tez ma cos w sobie mimo tego co sie dzieje obecnie z mieszkaniami, wynagrodzenia i "kryzys" to napewno nie pomaga ... deprymuje ..
nie sadze zebysmy byli w tym momecie na kompletnie straconej pozycji ..
duzo czynnikow sie na to sklada poprostu..

pozdrawiam niech BÓR DARZY w 2010 !
Awatar użytkownika
mlody_o2
początkujący
początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 28 maja 2006, 16:05
Lokalizacja: ???

Post autor: mlody_o2 »

Ja akurat wybrałem kiedyś zaoczne i to był strzał w 10! Nie dość, że mam teraz wyższe wykształcenie to i pensja wyższa od dziennych rówieśników (mniejszy staż).
Zastanów się co tak naprawdę chcesz...czy pracować i się uczyć, ale z to od razu zdobywać doświadczenie- zaoczne, czy też uczyć się i pracować, ale przeżyć fajną przygodę jaką są dzienne studia.

Ja zwyczajnie nie chciałem opuszczać rodzinnych stron (maminsynek :lol: ) , a perspektywa mieszkania w Warszawie, czy innym badziewnym miejscu odstraszała (ot, chłopak z lasu!).

Wybory mają to do siebie, że nie są łatwe, ale jeśli już na coś się zdecydujesz to nie odpuszczaj! Najważniejsze to być konsekwentnym :spoko:

A
ODPOWIEDZ