Mundury, odzież mundurowa

Ustawa o zamówieniach publicznych, formy, tryby...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105243
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Atlas pisze:Więc trudno się dziwić
Toteż wówczas się nie dziwiłem...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Piotrek pisze:Toteż wówczas się nie dziwiłem...
To całkowicie jasne.
To ja się tłumaczę dlaczego dziś mnie dziwi rozdawanie gaci, a wtedy mnie nie dziwiło oczekiwanie księgowych.
Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

Króciutki temat w, zdaje się "Teleekspresie" widziałem wczoraj na temat zmian w umundurowaniu leśników. Własciwie o niczym był, pokazali jak wyglądał nadleśniczy ho hoo lat temu (jak Napoleon :) ), poprzez międzywojnie oraz present day.
Śliczna Pani powiedziała, że potrzebne są (u licha nie wiem co ma do tych noszonych) inne. Jeszcze inna powiedziała, ze w tych noszonych wygląda mało kobieco. :mg: I już wiem.
Dobry powód do zmiany umundurowania.
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
Awatar użytkownika
Mad Max
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 17:36
Lokalizacja: Wasteland

Post autor: Mad Max »

Trzeba przyznac, ze te z 20-lecia miedzywojennego prezentowaly sie znakomicie. Zapedy do wprowadzenia "stroju korporacyjnego" spedzaja mi sen z powiek. Uwazam , ze zmierzamy w zlym kierunku.
Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

Mad Max pisze:Zapedy do wprowadzenia "stroju korporacyjnego" spedzaja mi sen z powiek.
Mam to samo. Wyglądać jak pracownik elektrowni, brrr - NIE. 8)
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170329
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

callahan pisze:Śliczna Pani powiedziała
Owa Pani to nasza Pani Rzecznik. Wystąpiła w testowanym przez się mundurze. Jak już tu było mundury terenowe testują Strażnicy w warszawskiej dyrekcji. W temacie munduru korporacyjnego - jeżeli nie byłby to uniform przypominający roboczy kitel - to czemu nie. Ale jak mi się zdaje obowiązek chodzenia w takim powinien objąć wszystkich pracowników.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

Sten pisze:uniform przypominający roboczy kitel - to czemu nie.
Mnie nieodparcie pozytywnie kojarzy się słowo mundur. Do uniformu poza tym nie pasuje godło. I prestiż służby byłby mniejszy.
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
Hubertus09
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 20:32
Lokalizacja: Z Puszczy

Post autor: Hubertus09 »

Nasz mundur obecnie wygląda jak garnitur tyle, że zielony z dystynkcjami. Zmiana to dobry pomysł żeby stał się prawdziwym MUNDUREM. Chociaż mi w nim obecnie jest dobrze, ale skoro i tak już mają zmieniać to niech wygląda tak aby miało swoją większą elegancję.
Jeśli chodzi o różnicę między codziennym mundurem, a galowym to wystarczy dodać sznur (widziałem kiedyś leśników z takim sznurem na pielgrzymce leśników w tym roku) i wówczas wystarczyłby, aby stać się bardziej eleganckim. Może lepiej by wyglądało niż myśliwski....
Leśnik powinien oprócz dystynkcji na mundurze mieć jakieś oznaczenia według stopnia na koszuli czy na ubraniu terenowym. Myśliwi dobrze wykombinowali gdyż dodali patki na koszule. Według mnie barwa stroju terenowego powinna zostać taka sama jak jest, przynajmniej się różni od wzorów np. wojska.
Ale co ma być to i tak będzie... Pozdrawiam
Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

Hubertus09 pisze:Nasz mundur obecnie wygląda jak garnitur tyle, że zielony z dystynkcjami.
Hubertus09 pisze:to niech wygląda tak aby miało swoją większą elegancję.
I co Ty chcesz zmienić :|
Przecież obecny galowy jest według mnie bardzo dobry. Właśnie o to chodzi, że podobny do eleganckiego garnituru. Lepszego nie trzeba,
Mundury terenowe wołają za to o pomstę do nieba i piekła. :?
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
marco
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 07 lip 2009, 17:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: marco »

callahan pisze:Mnie nieodparcie pozytywnie kojarzy się słowo mundur. Do uniformu poza tym nie pasuje godło. I prestiż służby byłby mniejszy.
z całym szacunkiem callahan ale mierzenie prestiżu mundurem przypomina mi mocno PRL. Gdybym był osobą postronną i miał oceniać prestiż leśnika miarą munduru plasowalibyśmy się gdzieś pomiędzy kolejarzem, listonoszem albo ochroniarzem z supermarketu.
Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

marco pisze:z całym szacunkiem callahan
:)
albo ochroniarzem z supermarketu.
Otóż właśnie ochroniarze (czyli ciecie) marketowi mają na sobie coś w rodzaju uniformu - wyglądają kiepsko.
marco pisze:ale mierzenie prestiżu mundurem przypomina mi mocno PRL
W którym momencie dziejowym PRL-u tak było :| Nie mogę pomnieć.
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

callahan pisze:ochroniarze (czyli ciecie)
ehhh..przykre i wręcz niekulturalnie jest określać w taki sposób ciężko pracujących ludzi..czyżby kolejny raz leśnik był lepszy od wszystkich innych :?: :?:
Awatar użytkownika
Thamet
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: sobota 05 gru 2009, 19:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Thamet »

Hubertus09 pisze:Nasz mundur obecnie wygląda jak garnitur tyle, że zielony z dystynkcjami. Zmiana to dobry pomysł żeby stał się prawdziwym MUNDUREM.
zgadzam się z hubertusem
callahan pisze:Przecież obecny galowy jest według mnie bardzo dobry. Właśnie o to chodzi, że podobny do eleganckiego garnituru. Lepszego nie trzeba
mi się wydaje że nowy mundur jest potrzebny, jak najbardziej zbliżony do wojskowego (pagony przy marynarce też ładnie by wyglądały).

oni chcą naprawde tego orła na czapce? za przeproszeniem ale to wygląda jak gołąb. po resztą mi bardziej odpowiada metalowy orzeł.
Awatar użytkownika
mlody_o2
początkujący
początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 28 maja 2006, 16:05
Lokalizacja: ???

Post autor: mlody_o2 »

Czy nowe wzory mundurów to już obowiązują?
Mam zamiar wybrać się po ciuchy i nie wiem czego się spodziewać. A tak w ogóle to mundur wyjściowy jest/był bardzo fajny i wszelkie zmiany są zbędne, ale jak wiadomo co "garb" to opinia :D
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170329
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

mlody_o2 pisze:Czy nowe wzory mundurów to już obowiązują?
Jeszcze nie i pewnie na nowe trzeba będzie poczekać czas jakiś. Spokojnie pobieraj stare sorty.
Strażnicy warszawscy skończyli testy swojego umundurowania. Opinie raczej negatywne. Wszyscy bez mała skarżyli się, że szeleszczą jak liście jesienią.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
mlody_o2
początkujący
początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 28 maja 2006, 16:05
Lokalizacja: ???

Post autor: mlody_o2 »

acha, czyli pobieram stare, dobre panterki i garniturek:)
dzięki :beer:
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Sten pisze:Strażnicy warszawscy skończyli testy swojego umundurowania. Opinie raczej negatywne. Wszyscy bez mała skarżyli się, że szeleszczą jak liście jesienią.
Co najmniej sześciu na dwudziestu nic nie wspominało o szeleszczeniu - więc nie wszyscy a najwyżej 66,666... %. Znane mi opinie to oceny typu 4 ew. 4+, obecne sorty terenowe poddane tego typu testom "zarobiły by" 1+ góra 2. Ja tam wolę gdy szeleści i jest sucho niż nosić mokrą, cichą szmatę. Domyślam się, że szelest przeszkadza głównie tym polującym na zwierzynę - to niech sobie zainwestują w ciuchy do uprawiania hobby. Dziwne, że używa takich kompletów GROM i jakoś im nie przeszkadza szelest a strażnikom jakoby przeszkadza.... Krajowa "dwunożna zwierzyna" czujniejsza niż talibowie - czy jak?! No chyba że opinia ma być negatywna - to ja przepraszam, nie wiedziałem, że te testy to psu na budę - Drwal rules :? :twisted: :?:
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

kokos pisze:Drwal rules
kryptoreklama :wink:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170329
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Napisałem - niemal wszyscy :] Mnie też zdziwiło, że spora część testujących ani razu nie poddała tych sortów procesom pralniczym. :? Choć rekordzista jak mnie pamięć nie myli 10 razy prał.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Napisałeś
Sten pisze:Wszyscy bez mała
gwoli ścisłości... 8)
ODPOWIEDZ