Czy warto kupić działkę na Mazurach

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Timba
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 22 paź 2009, 20:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Timba »

Witam, jestem nową uczestniczką tego forum. Chciałabym się dowiedzieć czy warto kupić działkę na Mazurach (warmińsko - mazurskie, wieś Kruklanki) o powierzchni całkowitej 2,6h w tym 1,6 h lasu, pozostała część to łąka i ziemia rolna. Nieruchomość znajduje się w obszarze innych 21 działek, każda o powierzchni około 1,1 h ziemi rolnej. Wszystkie działki są kupione z zamysłem przekwalifikowania w późniejszym czasie na działki rekreacyjne (w odległości 500 metrów od tego terenu znajduje się jezioro). Swoją przyszłą nieruchomość chciałabym również za kilka lat podzielić na kilka działek rekreacyjnych, wydaje mi się jednak, że może być problem z lasem. Czy jak będę właścicielką tego lasu będę musiała o niego dbać i jakie obowiązki na mnie spoczywają? Proszę o pomoc. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169865
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Timba pisze:Czy jak będę właścicielką tego lasu będę musiała o niego dbać i jakie obowiązki na mnie spoczywają?
Ano będziesz musiała, w jaki sposób, to zależy w głównej mierze od wieku tego lasu. W skrócie, im starszy, tym mniej przy nim dbania. Z przekształceniem możesz mieć problem, bo to w głównej mierze od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zależy.
ps. Jednak inwestycja w ziemię na Mazurach, zawsze będzie dla Ciebie korzystna.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Timba
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 22 paź 2009, 20:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Timba »

Witam, dziękuję bardzo za odpowiedź. Dowiadywałam się w międzyczasie w gminie na temat tego lasu, szanse na przekwalifikowanie są małe, a uzyskanie pozytywnej decyzji jest prawdę mówiąc ciężkie do uzyskania, czasochłonne, a przede wszystkim bardzo kosztowne. Ja, decydując się na zakup, uzyskałam informację od właściciela, że to żaden las, taka tam samosieja. Ale nie wiedziałam, że jeżeli na mapie jest zaznaczony grunt jako las, to traktowany jest jako las. Dlatego wycofam się z zakupu, ale zadatek zapewne przepadnie. Jeszcze raz dziękuję za informację.
ODPOWIEDZ