Proszę o pomoc -cena nieruchomości

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robal
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 263
Rejestracja: niedziela 24 cze 2007, 20:10
Lokalizacja: zza morza

Proszę o pomoc -cena nieruchomości

Post autor: robal »

Witam mam pytanie i proszę o w miarę szybka pomoc.

Zamierzam kupić nieruchomość rolną, nieużytek, III klasa, tuz przy lesie państwowym, 28 ar, cześciowo zarośnięta samosiewem w wieku ok 10 lat. Sprzedawca zaproponował cenę 3900 zł za 28 arów, tj jakieś 145 zl z groszami za ar. Działka położona koło wsi, 20 km od Rzeszowa (okolice Łańcuta), dojazd drogą polną (złej jakości, w lecie nie jest źle).

Czy to cena wygórowana???

I jak to wygląda u was.
robal
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Co tak naprawdę chcesz kupić?
Rolę i siać na tej działce pszenicę, buraki... czy działkę budowlaną,rekreacyjną?

Gdyby na tej działce było wolno się budować, to jej cena wynosiłaby 30-200zł za każdy metr kwadratowy (jak u mnie), a nie 1,50zł.

Najpierw sprawdź jaka działalność może być prowadzona na tej działce zgodnie z Planem Zagospodarowania Przestrzennego w UG.
robal
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 263
Rejestracja: niedziela 24 cze 2007, 20:10
Lokalizacja: zza morza

Post autor: robal »

Na działkę budowlaną to to się nie nadaje (grunt rolny nie przewidziany pod zabudowę)... Blisko las...praktycznie przylega do nieruchomości. Tak więc w grę wchodzi działka rekreacyjna lub pod zalesienie (do czego się bardziej skłaniam). Proszę więc o pomoc, czy przedstawiona wyżej cena nie jest wygórowana.

Działka 28 ar, przy lesie bukowo -jodłowym(ok 80 letnim), III klasa, lekko pochylona, zarośnięta cześciowo (drzewo co 5 m) grabem, brzozą i bukiem w wieku ok 10- 20 lat.

Czy warto to kupić? jakie ceny są w waszej okolicy i czy ewentualnie opłaca się zalesić???
robal
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Za III kl rolnicy u mnie płacą więcej.
robal pisze:czy ewentualnie opłaca się zalesić?
Dopłat za zalesienie takiej małej działki chyba nie dostaniesz (w tym temacie jestem zielony).

Gdybyś chciał jakieś drzewo wyciąć to musisz mieć zgodę wójta/burmistrza/prezydenta miasta. Na kary za samowolne wycięcie drzewa w zadrzewieniu chyba Cię nie stać, są ogromne.

Jak zalesisz to tak jakbyś stracił prawa do tej działki... drzewa będą Twoje, ale możesz z nimi robić tylko to co będzie zapisane w Uproszczonym Planie Urządzania Lasu.

Jak założysz plantację drzew to możesz ciąć, siać, sadzić co chcesz kiedy chcesz jak na uprawie rolnej tyle, że drzewa są obiektem zainteresowania, a nie np. kukurydza.
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D Cena jest darmowa, nawet jak na ekologa z dopłatami UE... Nie spotkałem się z taką ceną nigdzie...chyba że prowokujesz znowu.Hej! :lol:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie mam rozeznania co do cen gruntów na Podkarpaciu, ale jak na nasze mazowieckie uwarunkowania to podana przez Ciebie cena jest podejrzanie niska. Może to jakaś pułapka (współwłasność, jakieś obciążenie itp) :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ