Tuny fish presents czesc II

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tuny
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 08 paź 2009, 14:10
Lokalizacja: Szczecin

Tuny fish presents czesc II

Post autor: Tuny »

witam ponownie ,
LP nie chce ustanowic sluzebnosci przejazdu do mojej dzialki droga , ktora prowadzi przez las - jakies 150 m. A gmina jednoczesnie sie uparla ze musze miec dostep do drogi gminnej ( kwestia warunkow przy pozwoleniu na budowe ) a las odmawia mi dostepu do niej.
jakies rady ??
pozdr
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105088
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Tuny pisze:jakies rady ??
Żadne. Jeśli LP nie mają w tym interesu a podejrzewają, że udzielenie służebności przejazdu będzie dla lasu uciążliwe lub/i szkodliwe to maja prawo (a nawet obowiązek) takowej służebności odmówić.
Tuny pisze:A gmina jednoczesnie sie uparla ze musze miec dostep do drogi gminnej
To nie 'gmina się uparła' tylko takie są przepisy prawa w tym względzie.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Tuny
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 08 paź 2009, 14:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tuny »

w takim razie pozostaje mi tylko...Sąd??
to jest JEDYNA droga do mojej posesji :?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105088
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Do działki rolnej lasy służebność ci ustanowią. Nie jest w interesie lasów ustanawianie służebności w celu utworzenia wewnątrz gruntów leśnych enklawy gruntów budowlanych. Ot i problem cały. Prawdopodobnie nawet przed sądem nie masz szans.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Tuny
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 08 paź 2009, 14:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tuny »

to o to mi tylko chodzi - Wystarczy ze LAS ustanowi mi sluzebnosc do mojej dzialki , taki wlasnie zapis ludkom z gminy jest potrzebny aby wydac zezwolenie na budowe.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Cytat:

Brak zagwarantowanego prawnie dostępu do drogi publicznej jest traktowany jako jeden z przypadków tak zwanego braku uregulowanego stanu prawnego nieruchomości, niemal na równi z brakiem udokumentowanego prawa własności nieruchomości. W rzeczywistości bowiem nie każda nieruchomość ma granicę stykającą się z drogą publiczną, w związku z tym nieruchomości, które takiej granicy nie mają, muszą mieć zagwarantowany dostęp prawny do drogi publicznej przez inne nieruchomości. Nieruchomość nie mająca zagwarantowanego prawnie lub fizycznie dostępu do drogi publicznej traci wartość i ma małe znaczenie gospodarcze.

http://artykuly.krn.pl/Sluzebnosci-gruntowe-2_0_50.html
Tuny
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 08 paź 2009, 14:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tuny »

Link sie przydał , dzieki - chociaz zatrzeslo mnie jak przeczytalem cyt : "Nieruchomość nie mająca zagwarantowanego prawnie lub fizycznie dostępu do drogi publicznej traci wartość i ma małe znaczenie gospodarcze" :cry:
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Na ćwiczeniach z prawa mieliśmy omawiane dwa przypadki:

- w pierwszym udało sie sądownie wywalczyc zapis o drodze koniecznej ( po kłótni z sąsiadem zaorano drogę z której korzystał on z "od zawsze")

- drugi to nieudana próba - jak właściciel gruntu przekona sąd, że droga narusza jego interesy ( np. pole golfowe, zoo safari, itp. ) to na drogę nie ma szans...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105088
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Glaca pisze:jak właściciel gruntu przekona sąd, że droga narusza jego interesy ( np. pole golfowe, zoo safari, itp. ) to na drogę nie ma szans...
I to jest najczęstszy przypadek gdy chodzi o drogi przez lasy Skarbu Państwa. Nadleśnictwo na ogół przekona każdy sąd, że ustanowienie drogi zagraża trwałości lasu...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ