zamiana

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
podocyt
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 07 wrz 2009, 21:43

zamiana

Post autor: podocyt »

Witam,
moja rodzina od dawna posiada małą działkę 10ar z dwóch stron graniczącą z lasem. Ma ona status budowlany ale strasznie daleko byłoby ciągnąć do niej media, chciałbym rozpocząć budowę domu ale uzbrojenie działki to będzie duży koszt.
Pomyślałem więc czy nie byłoby możliwości zamiany między mną a Lasami Państwowymi. Mam nawet upatrzone pewne miejsce- ot taka dziura zarośnięta chwastami gdzie dawniej był niewielki stawek ale wysechł po zrobieniu kanalizacji w pobliżu. Tyle że owa dziura jest przy drodze i miedia są w pobliżu. Znajduję się ok 1km od mojej działki i należy do LP.
Jak widać nie chodzi mi tu o zrobieniu interesu życia tylko o uczciwą zamianę z odrobiną przychylności i dobrego serca ze strony Nadleśnictwa.

Jak myślicie czy takie coś wchodzi w grę? Gotów jestem ponieść koszty ewentualnych wpisów do ksiąg wieczystych czy innych formalności. A jeśli warto się tym bliżej zainteresować to z kim powinienem rozmawiać? Umówić sie na spotkanie z Leśniczym czy może jest jakaś specjalna jednostka do takich spraw.
Pozdrawiam
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Leśniczy może tylko pogdybać.
Musisz rozmawiać z nadleśniczym.
Tak na odległość w tej konkretnej sytuacji trudno coś powiedzieć.
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

To, że Ty chcesz zamiany ma małe znaczenie. Temat zamian w LP jest delikatnie mówiąc ...... pełen pułapek. Nadleśniczowie niechętnie do tego podchodzą.

Przede wszystkim nie Ty możesz być inicjatorem zamiany. Działki muszą być odpowiednio przeznaczone w planach zagospodarowania przestrzennego, wycenione przez rzeczoznawców. Nie licz, że za 10 Twoich arów dostaniesz 10 arów od LP - powierzchnia nie ma znaczenia tylko wartość. A z samego opisu wynika, że działka LP ma większą wartość (przy drodze, media w pobliżu) - więc powinieneś mieć większy grunt proponowany do zamiany.

A najlepiej poczytaj to Zarządzenie. Żaden nadleśniczy nie odstąpi od jego wymogów ani na krok. Po tej lekturze możesz się zastanowić jakie wymogi Twoja działka by spełniała, a czego jej brak.

Niemniej jednak nie zaszkodzi spróbować umówić się na rozmowę z Nadleśniczym
ODPOWIEDZ