przekształcenie terenu leśnego na teren usługowy

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Filpo
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 07 wrz 2009, 17:39
Lokalizacja: Opole

przekształcenie terenu leśnego na teren usługowy

Post autor: Filpo »

witam, chciałem się dowiedzieć jak najwięcej o przekształceniu terenu leśnego na teren usługowy. a konkretnie: posiadam las prywatny z ktorego część znajduje się przy autostradzie gdzie chciałbym zrobic zajazd stacje paliw motel i parking, gdzie muszę pisać z prośbą o przekształcenie tego terenu na teren usługowy? do nadleśnictwa do jakiegos ministerstwa czy gdzie?? z góry dziękuję za każdą jedna odpowiedż pomagającej mi w tej sytuacji
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Odpowiedzi znajdziesz w dziale Lasy prywatne - wielokrotnie omawiany temat.
Nawiasem mówiąc kupiłbym działkę w mieście - taniej wyjdzie.
Filpo
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 07 wrz 2009, 17:39
Lokalizacja: Opole

Post autor: Filpo »

jest wielokrotnie omawiany ale nic dokładnego nie ma... jeden przed drugim mówi zmien działke zmień działke bedzie taniej lepiej itd mnie intersują dokładne informacje na ten temat, jestem właścicielem lasu wzdłuż autostrady i chciałbym zrobić zjazd z autostrady na motel parking restauracje i stacje paliw, rozmawiałem juz nawet ze znaną stacją paliw, i byli by zainteresowani wtedy gdy przekształcę obszar leśny na obszar usługowy i dlatego zwracam sie o pomoc do osób które na tym się znaja i naprawde zależy mi na tym zeby ktos dokładnie mi napisał jakich kroków muszę sie podjąc pokolei :help:
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Filpo pisze:i chciałbym zrobić zjazd z autostrady
O tym zjeździe nie Ty możesz decydować.
Zacznij od zarządcy autostrady i zapytaj czy wyrażą zgodę na takie rozwiązanie. Z autostrady zjazdy są robione do dużych miejscowości.

Potem zorientuj się jakie są zapisy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego to dowiesz się w Urzędzie Gminy. To te zapisy decydują jaką działalność możesz na swojej działce wykonywać. Jeśli w planie jest las to Twoje zmartwienia są już rozwiązane. Nawet jak na działce wytniesz czy spalisz las (nie namawiam!) to i tak ta działka będzie lasem, a Ty będziesz zobowiązany do ponownego wprowadzenia roślinności leśnej.

Jeśli chcesz to możesz wnioskować do rady gminy o uwzględnienie Twoich zamierzeń w MPZP - mogą lecz nie muszą - procedura raczej na lata... ale próbuj.
Zacznij więc od gminy , autostrad, potem czeka Cię trwałe wylesienie - procedura bardzo kosztowna około 200 do 800 tysięcy za ha. Najpierw płacisz kupę kasy, a potem ta sama kwota jest jeszcze rozłożona na 10 rocznych rat.
Filpo pisze:jakich kroków muszę sie podjąc pokolei
Najdokładniej poinformują Cię w gminie.
Filpo pisze:jest wielokrotnie omawiany ale nic dokładnego nie ma...
Jest trochę cierpliwości i możesz znaleźć te informacje...
Mam nadzieję, że pomogłem. Powodzenia.
ODPOWIEDZ