piła spalinowa - jaka moc ?

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
egon77
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 20:23
Lokalizacja: Olsztyn

piła spalinowa - jaka moc ?

Post autor: egon77 »

Zamierzam kupić piłę spalinową. Czy taka o mocy 2 kM będzie w stanie ściąć drzewo (średnica np. 40cm) ?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105237
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jeśli zadajesz takie pytanie to może lepiej nie próbuj ścinać drzew o takiej średnicy?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

egon77
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 20:23
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: egon77 »

Drzewo stanowi zagrożenie dla mojej posesji, pozwól drogi nadleśniczy ze to ja będe oceniał które drzewa mogę wyciąć w swoim lesie.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170312
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

egon77 pisze:Drzewo stanowi zagrożenie dla mojej posesji, pozwól drogi nadleśniczy ze to ja będe oceniał które drzewa mogę wyciąć w swoim lesie.
Niestety, to nie takie proste. Przepisy stanowią, że nie możesz ot tak wyciąć drzewa stanowiącego Twoją własność. Poczytaj w temacie 'lasy prywatne". Piotrek tu ma absolutną rację akurat.
ps. Pilarka o podanej mocy powinna wystarczyć. Pozostaje tylko technika ścinki owego drzewa. Wiesz jak to zrobić?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

egon77 pisze:Drzewo stanowi zagrożenie dla mojej posesji
Mi także wydaje się, że stawianie pierwszych kroków w zawodzie drwala od razu na drzewie trudnym do ścinki ( jakiś dom w zasięgu korony ??) to jest kiepski pomysł :roll:

A wybór piły zawsze jest kompromisem pomiędzy kosztem zakupu a zadaniami w skali roku, jakie będą stały przed tą piłą.


Ps. Dlaczego od razu zakładasz, że będziesz musiał komuś wręczać korzyść majątkową za zgodę na wycięcie drzewa :shock:
mati21313
początkujący
początkujący
Posty: 77
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: mati21313 »

stara głupia mentalność że za flaszkę się załatwi - do jednego drzewa piłę kupować ? [ raczej siekierę :lol: ]
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105237
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

egon77 pisze:pozwól drogi nadleśniczy ze to ja będe oceniał które drzewa mogę wyciąć w swoim lesie.
Ja mogę pozwolić, ale prawo w Polsce nie pozwala abyś to ty decydował, które drzewa możesz ściąć w swoim lesie...
A tak w ogóle to mnie chodziło o to, żeby laik zupełny nie brał się do ścinki drzew o tak dużej średnicy.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

egon77
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 20:23
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: egon77 »

To nie mentalność a rzeczywistość. Nie zamierzam zalatwiac niczego urzedowo, poniewaz pracują tam niedorozwinięci ludzie, głęboko oderwani od rzeczywistosci i ludzkich problemow. Sam zetne drzewo po cichu.
mati21313
początkujący
początkujący
Posty: 77
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: mati21313 »

sam jestem pilarzem i z racji zawodu robię co robię ale zawsze pytam czy jest decyzja na wycinkę - jak nie ma [ bardzo często rezygnuję ]
jak pisałeś drzewo jest zagrożeniem więc nie powinno być żadnego problemu z uzyskaniem zgody , za brak mam nadzieję że w zależności od gatunku w przypadku jak zetniesz bez papiera dołożą Tobie z 12-15 tysięcy - wtedy zrozumiesz że prawo jest jakie jest a nie samowola :!:
ODPOWIEDZ