Czy pomagać

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

Czy należy pomagać dzikim zwierzętom, ktore spotkało nieszczeście, są ranne.

tak
16
76%
nie
5
24%
nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 21

Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

lis22 pisze:Ty mi tej wiary odebrać nie możesz,ani sprawić,żebym myślał inaczej.
Od tego należało zacząć.
lis22 pisze:czyli obok cierpiących " pospolitych "(...) przechodzić obojętnie?
Wykazałem Ci, że przechodzisz obojętnie obok tych na które nadepnąłeś, najechałeś rowerem, samochodem czy spaliłeś wkładając drewno do ognia.

Czy ranna jaszczurka, padalec, żaba, gąsienica mają za mało sierści czy kilogramów byś im pomagał? O co chodzi?
lis22 pisze:jak już mówiłem,to zależy od danego człowieka.
A najciekawsze jest to, że jesteś takim człowiekiem przechodzącym obojętnie... (ale Ty przechodzisz tylko obok tych malutkich...)

Ja wyrażam zgodę, by wszystkie gatunki wyrządzały szkody.
Szkody, które nie zagrażają trwałości innych gatunków np. liściastych domieszek w borach. Zgadzam się by zjadły znaczną część drzewek, które sadzę. Ty uważasz, że jeleniowate mają prawo do pozostawienia monokultur sosnowych. Masz prawo do takiego zdania...
lis22 pisze:obok cierpiących " pospolitych " i przeznaczonych do odstrzału zwierząt,przechodzić obojętnie?
W żadnym wypadku! Należy szybko przerwać ich cierpienie - skreślić z planu redukcji liczebności, a do tych zdrowych nie strzelać.

Czy dajesz mi prawo do zwalczania brudnicy mniszki w czasie nadmiernego rozrodu (gradacji)?

Czy zabraniasz zwalczania innych organizmów, które czynią nadmierne szkody w środowisku?

Jeżeli chcesz szukać sprzymierzeńca w proteście przeciw strzelaniu do skowronków (bodajże Włosi strzelają) itp przypadków to się do Ciebie przyłączam.

Jeżeli chcesz reanimować organizm, którego liczebność trzeba zmniejszyć to Ci nie pomogę.

Ocenę które organizmy rozwinęły się nadmiernie pozostawiam naukowcom .
Awatar użytkownika
lis22
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1764
Rejestracja: czwartek 11 sty 2007, 13:47
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: lis22 »

Atlas pisze:Wykazałem Ci, że przechodzisz obojętnie obok tych na które nadepnąłeś, najechałeś rowerem, samochodem czy spaliłeś wkładając drewno do ognia.
Nie popadaj w przesadę.
Atlas pisze:Czy ranna jaszczurka, padalec, żaba, gąsienica mają za mało sierści czy kilogramów byś im pomagał? O co chodzi?
Atlas pisze:A najciekawsze jest to, że jesteś takim człowiekiem przechodzącym obojętnie... (ale Ty przechodzisz tylko obok tych malutkich...)
Znasz mnie? - ja,np.wynosiłem z domu na pole myszy,a przecież to są szkodniki - znam osoby,które potrafią przenieść z chodnika ślimaka,lub żabę na łąkę - można pomóc,jeśli się tylko chce.
Atlas pisze:Należy szybko przerwać ich cierpienie - skreślić z planu redukcji liczebności, a do tych zdrowych nie strzelać.
To Twoje zdanie,moje jest odmienne - zwierzę z powierzchownymi obrażeniami też byś dobił?
Atlas pisze:Czy zabraniasz zwalczania innych organizmów, które czynią nadmierne szkody w środowisku?
Tak naprawdę,to to nie chodzi tu o szkody w środowisku,a o szkody wyrządzane człowiekowi,jego gospodarce - a to trochę co innego.
Jeżeli chcesz reanimować organizm, którego liczebność trzeba zmniejszyć to Ci nie pomogę.
Naszą liczebność też należałoby zmniejszyć - wchodzisz w to? ;)
Łatwo jest Ci serfować wyrokami,gorzej,gdyby dotyczyło to Ciebie.

Ja już kończę tą dyskusję - głos oddałem,poczekam na wyniki.
Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

lis22 pisze:Atlas napisał/a:
Wykazałem Ci, że przechodzisz obojętnie obok tych na które nadepnąłeś, najechałeś rowerem, samochodem czy spaliłeś wkładając drewno do ognia.


Nie popadaj w przesadę.
Skro tu przesadzam to po co się miotasz i tłumaczysz tą wypowiedzią
lis22 pisze:Znasz mnie? - ja,np.wynosiłem z domu na pole myszy
lis22 pisze:To Twoje zdanie,moje jest odmienne

Fakt.
lis22 pisze:zwierzę z powierzchownymi obrażeniami też byś dobił?
Tu nie ma potrzeby ingerencji. Zarówno jedna jak druga jest nieuzasadniona.
lis22 pisze:Tak naprawdę,to to nie chodzi tu o szkody w środowisku
Tu odpowiedź może zająć wiele stron i dotyczy strat gospodarczych i środowiskowych.
lis22 pisze:Naszą liczebność też należałoby zmniejszyć
Oczywiście. Tak podpowiada logika.
lis22 pisze:gorzej,gdyby dotyczyło to Ciebie.
Tu z kolei mamy do czynienia z instynktem samozachowawczym.
Trafniejsze byłoby stwierdzenie :arrow: gdyby dotyczyło to twoich dzieci.
Awatar użytkownika
garullus
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 409
Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 05:07
Lokalizacja: BMśw

Post autor: garullus »

lis22 pisze:
Ja już kończę tą dyskusję - głos oddałem,poczekam na wyniki.
I na kolejny podobny temat zeby zacząć wałkować wszystko od początku ;/ :lol:
ODPOWIEDZ