Dzień bez mięsa przez krowie gazy

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Dzień bez mięsa przez krowie gazy

Post autor: 11 »

Gandawa w północno-zachodniej Belgii będzie pierwszym miastem, którego mieszkańcy regularnie raz na tydzień będą spożywać menu wegetariańskie. To jednak nie wyraz protestu przeciwko ubojowi zwierząt. Belgowie martwią się o szkodliwość dla środowiska... krowich gazów.
Począwszy od tego tygodnia w czwartki politycy i urzędnicy będą dawać dobry przykład, wyrzekając się potraw mięsnych. We wrześniu mają pójść w ślad za nimi uczniowie...
http://www.dziennik.pl/swiat/article379 ... _gazy.html
kinemax
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 19 kwie 2009, 21:54
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: kinemax »

Faktem jest, że żywienie wegetariańskie jest środowiskowo mniej szkodliwe, a dzień bez mięsa na pewno nikomu nie zaszkodzi :P
Paweł znad bobrzej tamy
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

cytat pisze:Belgowie martwią się o szkodliwość dla środowiska... krowich gazów
:shock:
A kiedy dobiorą się do mnie :cry:
Całą przyjemność puszczania bąków szlag trafił :(
Awatar użytkownika
rafiki88
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: piątek 24 kwie 2009, 20:32
Lokalizacja: z wioseczki:)

Post autor: rafiki88 »

Nie wiem, nie jestem że tak powiem w temacie wiem tyle co usłyszę w telewizji, ale mnie osobiście porusza kwestia tych farm "na mięcho"..
Pozwolę sobie na swoje zdanie: kierując się słowami mojej czczonnej dr Sumińskiej :roll: powiem że życie nie ważne jak jest długie ale jak przeżyte i sądzę że patrząc na otacząjące nas prawa przyrody nie powinniśmy się winić za zajadanie mięska ale za sposób jego zdobywania. Jak wiadomo człowiek już dawno przestał polować a zaczął hodować ale i tutaj doszły do głosu sprawy kultury masowej dosłownie he he. Do czego zmierzam ekologia ekologią ale nikogo nie trzeba przekonywać że mleko od krówki która szczęsliwie pasła się na łące jest o wiele smaczniejsze niż to kartonowe (ale o mleku to już było głośno), mięsko z kuraka który dziobał to tu to tam co mu w dziobek wpadło też ma swój smak bardziej mięsny.. Jestem zdania że człowiek bez przeszkód mógł żyć w harmonii z naturą pracować z pomocą zwierząt ale jak wspomniałam - w harmonii.. To jest już jednak odbieganie od tematu wspomnę więc krótko o istnieniu farm ekologicznych, ale nie takich z nazwy ale prawdziwie bo nie agituję za hodowlą prosiaków kuraków i musiek na przydomowych mini ogródkach na balkonach :wink:
A w tych bajkach jasny dom z ogrodem
W nim owoców raj
A wokoło małe domki z miodem
Można zbierać wielkie kosze malin
Nie ma dymu fabryk miasta spalin...
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

To jednak nie wyraz protestu przeciwko ubojowi zwierząt. Belgowie martwią się o szkodliwość dla środowiska... krowich gazów.
A w tym dniu krowom zakazać "zabączyć". :lol:
Dziwne myślenie, przecież krowa musi żyć, a jeden dzień nic nie da.
zul pisze:A kiedy dobiorą się do mnie :cry:
Całą przyjemność puszczania bąków szlag trafił
Zulu, jak to babcia mówi: "wspomnisz moje słowa" :wink: Ja Tobie poodbnie mówię, nie długo będą czekać nas kwestionariusze jak i ile "zabączyliśmy" czy to był "ordynus", "siłacz" czy "kwaśniak" , czy tabletki, żeby nie puszczać bąków.
Na dzień dzisiejszy to takie science-fiction, ale patrząc na przymiarki do bydła, to i nas ruszą. ;/
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zul pisze:A kiedy dobiorą się do mnie :cry:
Całą przyjemność puszczania bąków szlag trafił :(
Rysiu, wówczas przyjadę i razem założymy Partię RUbasznych Bąkopustów (w skrócie PRUBA). I będziemy sobie "bąkać" w majestacie prawa :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Piotrek pisze:Rysiu, wówczas przyjadę i razem założymy Partię RUbasznych Bąkopustów (w skrócie PRUBA). I będziemy sobie "bąkać" w majestacie prawa
:spoko:
To może już w piątek się ukonstytuujemy ?!
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Za tydzień w piątek - oczywiście :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

zul pisze:To może już w piątek się ukonstytuujemy ?!
:spoko:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Deja vu ;-) Za komuny był bezmięsny poniedziałek, potem doszedł czwartek, potem środa, jakby system potrwał dłużej, to pewnie by zajęło cały tydzień, no może oprócz piątku ze względów ideologicznych. Ta teoria konwergencji ustrojów politycznych nie jest całkiem od czapy.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Brzost pisze:Deja vu ;-) Za komuny był bezmięsny poniedziałek, potem doszedł czwartek, potem środa, jakby system potrwał dłużej, to pewnie by zajęło cały tydzień, no może oprócz piątku ze względów ideologicznych. Ta teoria konwergencji ustrojów politycznych nie jest całkiem od czapy.
:D Wegetarianie wydzielają dużo więcej gazów niż mięsożercy... tak jak zwięrzęta drapieżne dużo mniej niż bydło hodowlane.Hej! 8) :D :lol:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
rafiki88
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: piątek 24 kwie 2009, 20:32
Lokalizacja: z wioseczki:)

Post autor: rafiki88 »

He he :D swoją drogą warto pomyśleć- zajadanie kapuchy ma swoje konsekwencje :oops: :lol:
Wydaje mi się ta cała akcja jakaś.. troszkę bezcelowa, no owszem świadomość społeczna, ale zadajmy sobie pytanie czy to krowy szkodzą bardziej atmosferze czy ludziska :?: :?: :?: Zamiast konkretnych rozwiązań technologicznych dla oczyszczania powietrza i atmosfery takie kampanie społeczne mogą tylko przysporzyć anemików. Przepraszam za tak okrutne zdanie ale uważam jak już wsopmniałam że tu nie jest problem w jedzeniu mięsa.. Wg mnie :wink:
A w tych bajkach jasny dom z ogrodem
W nim owoców raj
A wokoło małe domki z miodem
Można zbierać wielkie kosze malin
Nie ma dymu fabryk miasta spalin...
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

W sumie to kolejna akcja z cyklu "tresowanie społeczeństwa". Będzie tego coraz więcej.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Brzost pisze:W sumie to kolejna akcja z cyklu "tresowanie społeczeństwa". Będzie tego coraz więcej.
:D Najlepsze że to tresowanie jest sponsorowane przez UE i nasze Ministerstwo Śr...mają na to mnóstwo kasy i np. Bielska Gaja reklamuje się w mediach platnymi ogłoszeniami typu: czy Wiesz że większość gazów cieplarnianych pochodzi nie z samochodów a z hodowli zwierząt... jesteś zaskoczony...Gaja jeszcze nieraz otworzy Ci oczy...
Coś w tym stylu... po 1% podatku następna akcja reklamowa tych co nie sieją, nie orzą, g. wiedzą i dobrze żyją w eurokołchozowej rzeczywistości.Hej! 8) :D
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

I w tym kontekście rozumiem skąd się biorą te zakusy na ograniczanie dostępu do internetu.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Brzost pisze:W sumie to kolejna akcja z cyklu "tresowanie społeczeństwa". Będzie tego coraz więcej
No i to taka współczesna propaganda.
ODPOWIEDZ