Szacunkowa wartość strat.

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
errni
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: środa 15 kwie 2009, 20:53
Lokalizacja: lubelskie

Szacunkowa wartość strat.

Post autor: errni »

Witam!
Wycięty został mi kawałek lasu sosnowego 20-letniego. Przy zgłoszeniu sprawy na policję muszę podać orientacyjną wartość straty. Zostało wycięte jakieś 8 arów lasu. Około 150 sosen różnej grubości średnio około 20cm średnicy pnia, choć były też 30cm i 10cm ale mało. Mam pytanie na ile można oszacować straty w takim wypadku? Bardzo proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Są w użyciu przez Straż Leśną tablice do obliczania miąższości drzewa na podstawie gatunku i średnicy pniaka.

Do zdobycia w każdym nadleśnictwie ( ksero oczywiście) lub tu na forum ... skany tych tablic wklejałem .. juz szukam w starych postach...

http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=5904
errni
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: środa 15 kwie 2009, 20:53
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: errni »

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Niestety nie wiem czy nie wyświetla moja przeglądarka czy po prostu tego nie ma w podanym w poprzednim poście linku ale sosna zaczyna się od 61cm, a ja bym potrzebował wcześniejszą stronę.

Sprawdziłem na różnych przeglądarkach niestety tego jednego zdjęcia które mi jest potrzebne nie wyświetla. :(

Jeśli ktoś by dysponował takimi tablicami to bardzo bym prosił o wklejenie tego na forum.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Zgubiłem jeden skan :doh:

Jutro doślę :roll:
errni
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: środa 15 kwie 2009, 20:53
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: errni »

Dziękuje bardzo za pomoc. Jak zwykle mam pecha ale cóż. Tablice muszę mieć do 11:00, bo na tą godzinę umówiłem się na policji. Teraz przynajmniej wiem czego szukać może gdzieś znajdę interesującą mnie stronę.

Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc!
ODPOWIEDZ