Nowe rejestratory - czy warto?

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
JĘDREK
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6951
Rejestracja: środa 16 sty 2008, 18:16
Lokalizacja: z siebie samego

Post autor: JĘDREK »

Mam nowego "Psiona" dopiero od miesiąca ...
Opinii na temat tego urządzenia i naszego oprogramowania nie będę już powtarzał ... ;/
Przedmówcy wypunktowali chyba wszystko ... :)
Wg mnie ogólna ocena dostateczna ... :(
Jak dla mnie największym i dotychczas jedynym dużym, plusem tejże nowości jest możliwość pracy na leśnych aplikacjach poprzez PC-ta ... :)
Ważne dla mych styranych ślepków ponieważ ekranik rejestratora na monitorze komputera jest duuuużo większy (do 3 razy) i dla niezgrabnych paluchów moich, łatwiej stukających w duże i miękkie klawisze klawiatury typu Qwerty niźli tragicznie uciążliwą klawiaturkę "Psiona" ... :)
"Nie popędzaj mnie. Nie dalejwięcuj mnie"
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

JĘDREK pisze:Jak dla mnie największym i dotychczas jedynym dużym, plusem tejże nowości jest możliwość pracy na leśnych aplikacjach poprzez PC-ta ... :)
To można było i na starym. Tyle tylko, że wymagało dużo samozaparcia i starań a ekranik nie był większy :(
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

budyn
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2009, 21:21
Lokalizacja: 241 j

Post autor: budyn »

Witam.

Opiszę sytuację z rejestratorami (PSION) u nas.

Funkcjonują gdzieś od listopada. Obecnie największym (jak mi się wydaje) problemem są przerywane transfery przez modem: nie zawsze uda się wysłać/pobrać za pierwszym razem. Próbowaliśmy na różnych ustawieniach (Z_modem_1,2 itd., Z_Radiolinia), na innych rzadziej przerywa, ale całkowicie nie udało się usunąć problemu.

Następna sprawa to współpraca z drukarką Voyager 2000. Po podłączeniu rejestratora drukowane są "znaczki" (gwiazdki jakieś), miga dioda drukarki "Error", po pierwszym kliknięciu "Drukuj" np. w Leśniku wszystko wraca do normy. Na "Forum rejestratorów" jest coś o "XON/XOFF" w drukarkach, ale ja w tej drukarce takiej opcji nie widzę.

No i ten nieszczęsny eLas mobile, po podłączeniu "GPS-a" miga (odświeża się) cała mapa, więc można tylko mapę przeglądać i opis taksacyjny ...


Interesuje mnie jeszcze wysyłanie przez APN Ery. W jednym poście można przeczytać, że nie trzeba super zasięgu, a w drugim, że przeciwnie.
Wystarczą 2 z chyba 6ciu kresek żeby puścić i odebrać dane

To jak jest naprawdę ?
Z góry dzięki za (p)odpowiedzi.

  • Rejestrator: PSION WA G2
    soft leśny: z dnia 17-02-2009
    modem: Microcom DeskPorte 56K
    Serwer HP 9000 model A180C, HP-UX 10.20
Borówka
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: środa 30 lip 2008, 07:42
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Borówka »

Oczywiście że warto. Na naszym terenie generalnie jest bardzo słaby sygnał Ery, ale wystarczy w zasięgu kreska, by transfer przeszedł. Polecam, bo karty APN-y się sprawdzają.
budyn
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2009, 21:21
Lokalizacja: 241 j

Post autor: budyn »

Dzięki za info o Erze.
Mam propozycję: może warto założyć nowy wątek gdzie wpisywało by się porady dotyczące nowych rejestratorów (Windows Mobile, aplikacje leśne, sprzęt), taki mały FAQ. Na początek miałbym kilka, jakby jeszcze ktoś się dołożył. Możnaby również zebrać informacje z forum ... Pewnie komuś by się przydało. Co o tym myślicie ?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

budyn pisze:Mam propozycję: może warto założyć nowy wątek gdzie wpisywało by się porady dotyczące nowych rejestratorów (Windows Mobile, aplikacje leśne, sprzęt), taki mały FAQ.
A czy jest sens dublować w sieci takie fora: http://rejestrator.lasy.gov.pl/ :?:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

budyn
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2009, 21:21
Lokalizacja: 241 j

Post autor: budyn »

Piotrek pisze:A czy jest sens dublować w sieci takie fora: http://rejestrator.lasy.gov.pl/ ?
Myślałem o czymś co było by "od użytkowników rejestratorów dla użytkowników rejestratorów", pisanie postów dostępne dla wszystkich, a nie tylko dla n-ctw testowych. Dla przykładu piszą tam, że można przez VPN połączyć rejestrator z serwerem (zdalnie), ale jak skonfigurować HP-UX (bo nie wierzę, że nie trzeba) to już nie wiadomo i co najgorsze nie można o to spytać.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

budyn pisze:co najgorsze nie można o to spytać
Dlaczego?
I drugie "dlaczego" - dlaczego sądzisz, że tutaj ktoś ci to powie?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

budyn pisze:pisanie postów dostępne dla wszystkich, a nie tylko dla n-ctw testowych.
Ja się tam zarejestrowałem a nie jestem z żadnego nadleśnictwa testowego. Fakt. Na razie nie próbowałem pisać na tamtym forum :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

budyn pisze:nie tylko dla n-ctw testowych
Tak było na początku. Potem każdy mógł już pisać w intranecie, a dzisiaj forum jest już ogólnodostępne - o tym już było w tym temacie.

Zadając pytanie na Forum rejestratorów możesz liczyć na odpowiedź fachowców z HandSoft-u jak również na to, że Twoje uwagi zostaną uwzględnione, a zgłoszone błędy poprawione w następnej wersji oprogramowania.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
budyn
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2009, 21:21
Lokalizacja: 241 j

Post autor: budyn »

OK. Dzięki. Dałbym głowę uciąć, że w tamtym roku nie można było się zarejestrować. Wesołych Świąt.
Awatar użytkownika
gajowy morucha
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 452
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 20:30
Lokalizacja: z bagien

Post autor: gajowy morucha »

czy w nowym psionie jest mozliwość zmiany układu ekranu pion/poziom?
bo żyje dla lasu
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105202
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

gajowy morucha pisze:mozliwość zmiany układu ekranu pion/poziom?
Z tego co wiem to nie.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ