Akademia Rolnicza w Poznaniu

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

altmark pisze:nawet dolozyli i inne dziwoty np. filozofia przyrody hihi
Nie dołożyli bo było.
Ja też miałem i to jest rocznik 2005-2010.
Filozofia przyrody była na jednolitych magisterskich, przedmiot kończył się zaliczeniem w postaci dość absurdalnej pracy, natomiast Fizyki nie mieliśmy, a szkoda
Ja fizyki nie miałem, na szczęście. :]
A z filozofii o dziwo sporo warunków było. :wink:
altmark pisze:Rozumiem chociaz zastanawiam sie czemu tak.... dla mnie lepiej zrobic od razu 5 lat i miec caly tytul a nie pisac dwie prace
Wymagania prawa europejskiego. Duża większość musi być dwustopniowe, z nielicznymi wyjątkami-weterynaria,lekarskie kierunki itp.
Nie mogę znaleźć informacji na ten temat, nie tak dawno czytałem o powodach. Bodajże konwencja Lizbońska.
altmark
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 00:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: altmark »

Fizyke to dali gdzies 2-3 lata temu :)
altmark
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 00:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: altmark »

Z Filozofi przyrody slyszalem o absurdalnych pracach typu poglady jakiegos tam ksiedza na przyrode czy cos zwiazanego z pogladami kosciola i nauki na swiat przyrody:)
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

Fizyka na wydziałach leśnych powróciła dokładnie we wrześniu/październiku 2007r.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

altmark pisze:Z Filozofi przyrody slyszalem o absurdalnych pracach typu poglady jakiegos tam ksiedza na przyrode czy cos zwiazanego z pogladami kosciola i nauki na swiat przyrody:)
Mój rocznik miał obojętne co , ale miało być z filozofią przyrody. Jakieś poglądy, trendy itp...
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

altmark napisał/a:
Rozumiem chociaz zastanawiam sie czemu tak.... dla mnie lepiej zrobic od razu 5 lat i miec caly tytul a nie pisac dwie prace

Wymagania prawa europejskiego. Duża większość musi być dwustopniowe, z nielicznymi wyjątkami-weterynaria,lekarskie kierunki itp.
Nie mogę znaleźć informacji na ten temat, nie tak dawno czytałem o powodach. Bodajże konwencja Lizbońska.
Znalazłem dlaczego trzeba było wprowadzić studia dwustoponiowe:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Deklaracja_Bolo%C5%84ska

Jednak chodziło o "deklaracje Bolońską", a nie lizbońską.
altmark
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 00:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: altmark »

A rozumiem jej w tym przypadku jestem przeciw tej dyrektywie:( No ale tego doswiadcza moje dzieci i wnuki hihi:)
wiora
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: środa 16 lip 2008, 22:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: wiora »

to fakt dwustopniowe studia kuszą odpoczynkiem po inżynierce...oj kusi mnie to okrutnie ale chyba jednak za ciosem zaczne 2 letnie magisterskie bo jak się rozleniwie i przyzwyczaje do wolnego po pracy(a nie nauka,zjazdy)to ciężko to widzę:)
raz się żyje!
Awatar użytkownika
Daniel100
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 11 gru 2008, 18:06
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Daniel100 »

Niedawno na forum.biolog.pl otrzymałem taką odpowiedź na pytanie ile punktów na studia leśne Ja w tamtym roku miałam z biologii rozszerzonej 78% i dostałam się na leśnictwo bez problemu przy pierwszej rekrutacji. A z tego co słyszałam przyjmowali od około 50%, więc ciężko dostać się nie jest. Powodzenia :) Wydaję mi się to jakoś mało, te 50% to już wręcz szokuje. To co, nie ma chętnych na te studia ? Zawsze wszyscy mówili, że dostać się nie łatwo, a tu takie coś. Jest w stanie ktoś potwierdzić tą informację :?:
altmark
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 00:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: altmark »

Do daniel100
Gratuluje dostania sie na studia
Jak ja zdawalem to na jedno miejsce bylo 7 lub 8 osob ciezko cholera bylo:) a jak jets obecnie to nie orientuje sie ale rzezcywiscie takie male oblozenie?
Awatar użytkownika
Daniel100
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 11 gru 2008, 18:06
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Daniel100 »

To ja te gratulacje mogę przekazać owej anonimowej koleżance z tamtego forum. Właśnie tu pytam, czy to jest prawda, bo to jakoś tak mało.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Daniel100 pisze:Właśnie tu pytam, czy to jest prawda, bo to jakoś tak mało.
Możliwe, ale wątpię.
Im więcej chętnych tym automatycznie poprzeczka rośnie wyżej.
Jak ja stratowałem było coś koło 6 osób na miejsce w 2005 roku.
Miałem 92% podstawowej biologii i koło 70% rozszerzonej i byłem tak w SGGW na 77 miejscu/150, a w Poznaniu coś koło 50-55 miejsca, dokładnie nie pamiętam.
I to nie byłem wysoko podczas rekrutacji, a dziś liczba chętnych sięga 9-10 osób na miejsce
Najlepiej jest wypaść jak najlepiej na maturce i się nie martwić.
altmark
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 00:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: altmark »

10 osob? hmm kurcze a slyszalem ze w Poznaniu tak 2 lata temu liub 3 to nawet zrobili dodatkowa rekrutacje bo za malo studentow....
Awatar użytkownika
Polasik
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 10 wrz 2006, 20:12

Post autor: Polasik »

Źle słyszałeś niestety, albo i stety;)
Dodatkowej rekrutacji na leśnym nie robią, ewentualnie na technologii drewna.
w 2007 na leśnictwo było ok 6,7 osób na miejsce. Przy pierwszym naborze bo oczywiście później jak ludzie zaczęli podania wycofywać to próg się zmniejszył. NIe wiem na jakim ostatecznie się zatrzymał. Założenie było, że przyjmują 120 osób a ostatecznie dostało się 150. A może nawet więcej. Trochę się już ta liczba studentów zmniejszyła. Parę osób zrezygnowało samemu, a parę z "przymusu".
Tlintar
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: sobota 07 lut 2009, 23:48
Lokalizacja: Przylesie

Post autor: Tlintar »

W tym roku <2008/2009> Nie było zbyt wielu chętnych... gdzieś około 350-400 a przyjęli 160. Z czego jak to poprzednik pisał... heh liczba sie zmniejszyła do około 115.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Tlintar pisze:Z czego jak to poprzednik pisał... heh liczba sie zmniejszyła do około 115.
:shock: Wow, to taki duży przesiew. W porównaniu z wcześniejszymi rocznikami to byłoby nie możliwe. :wink:
Tlintar
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: sobota 07 lut 2009, 23:48
Lokalizacja: Przylesie

Post autor: Tlintar »

Noo :P Na liście BHP w grudniu na początku było 122 studentów heh.... A to były jeszcze 2 miesiące do sesji :P No coż tak bywa :] Ale + naszego roku jest to, iż dr Cieśli udało się ustrzeli TYLKO 25% roku na fizyce :P
Ja na szczęście zakończyłem bez poprawek na dobrą średnią ;]
A mógłby mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tymi punktami ECTS?

Darz Bór z Przylesia :D
altmark
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 00:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: altmark »

Do Tlintar:
Tos ty pierwszy rok?:) Ja jednak wole nazwe Akademia Rolnicza i dobrze ze z taka nazwa skonczylem ta uczelnie:)
altmark
początkujący
początkujący
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 00:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: altmark »

Ach Przylesie jej co tam sie wyprawialo do tej pory glowa mnie boli jak se przypomne (oczywiscie od nadmiaru wody ognistej:)
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Tlintar pisze:A mógłby mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tymi punktami ECTS?
Kiedy chcesz wyjechać na Erasmusa/Sokratesa to są one przeliczane, musisz mieć bodajże sumę 30 pkt, żeby zaliczyć, w drugą stronę też jest - musisz tam gdzie jesteś uzbierać te 30 pkt. Dokładniej nie potrafię wytłumaczyć. To taki międzynarodowy przelicznik. :wink:
ODPOWIEDZ