Dzierżawa lasu- kilka pytan..

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krisboro
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 17:48
Lokalizacja: Białystok

Dzierżawa lasu- kilka pytan..

Post autor: krisboro »

Na wstepie chcialbym powitac wszystkich :)

Nie wiem czy w dobrym dzialem pisze, jesli nie prosze o przeniesienie ..

Od Agencji Nieruchomosci Rolnych dzierzawie 1,5 h dzialke na ktora sklada sie:
pastwiska PsVI 0.73 h
lasy LsV 0,76 h
rowy W 0,01
Pastwisko porosniete jest samosiejkami, glownie brzoza. Row przecinajacy dzialke w polowie zarosniety jest olszyną. W lesie dosc sporo jest zdeformowanych drzew oraz suszek.


W zwiazku z tym, mam kilka pytan. Czy jako dzierzawca moge (lub powinienem) usunac samosiejki z pastwiska, oczyscic row oraz dokonac przecinki w lesie? Jesli tak, to jakie formalnosci mnie czekaja?

Z gory dziekuje za odpowiedz.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Bez tekstu umowy dzierżawy to raczej nic mądrego nie wymyślimy :|
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105055
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

krisboro pisze:Czy jako dzierzawca moge (lub powinienem) usunac samosiejki z pastwiska, oczyscic row oraz dokonac przecinki w lesie? Jesli tak, to jakie formalnosci mnie czekaja?
Wydaje mi się, że z takim pytaniem powinieneś przede wszystkim zwrócić się do ANR - to oni podpisali z tobą umowę dzierżawy. Jeśli w owej umowie nie określili jednoznacznie dopuszczalnego sposobu użytkowania to powinni odpowiedzieć na pytanie czy to co masz zamiar zrobić mieści się w granicach waszej umowy dzierżawy czy nie.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Atlas
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4243
Rejestracja: wtorek 10 lut 2009, 22:20
Lokalizacja: z duszy leśnej

Post autor: Atlas »

Nawet jeżeli ANR pozwoli Ci wyciąć drzewa ( NA PIŚMIE NIC NA GĘBĘ) to musisz skontaktować się z osobą prowadzącą nadzór nad tym lasem, i uzyskać zgodę z urzędu gminy na wycięcie drzew w zadrzewieniu ( na łące, roli itp gruncie , który nie jest lasem) jeżeli tego nie dopełnisz to możesz zapłacić KILKASET ZŁOTYCH KARY ZA KAŻDY CENTYMETR OBWODU DRZEWA.
ODPOWIEDZ