Portal Korporacyjny LP

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
gryzelda
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 11:46
Lokalizacja: ...

Portal Korporacyjny LP

Post autor: gryzelda »

Witam, ostatnio szukając jakiejś informacji na stronie jednego z n-ctw RDLP Radom, ku mojemu rozczarowaniu natknęłam się na komunikat żądający zalogowania w celu obejrzenia zawartości strony. Widzę od pewnego czasu zmiany w strukturze stron LP, "portal koroporacyjny" dziala w coraz większej liczbie jednostek, jednak dopiero od niedawna widzę te wymagania logowania.
Czy ktoś może mnie oświecić o co chodzi? Moja jednostka póki co nie przechodzi na ten system i ogólnie nikt nic nie wie. Czy strony nadleśnictw przestaną być dostępne dla ludzi spoza LP, czy to może stan przejściowy? A jeśli tak ma zostać, to jaka jest idea, która każe LP zamykać się dla społeczeństwa? Mam wrażenie, że już i tak PR Lasów jest fatalny, a nastawienie ludzi coraz gorsze - czy takie zamykanie się LP to dobry pomysł?
Bardzo proszę o informacje od zorientowanych.

P.S. Szukałam podobnego tematu ale nie znalazłam, jeśli gdzieś tu była już taka rozmowa, proszę o wybaczenie :oops:
There's a crack in everything - that's how the light gets in !
(L.Cohen)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

gryzelda pisze:szukając jakiejś informacji na stronie jednego z n-ctw RDLP Radom, ku mojemu rozczarowaniu natknęłam się na komunikat żądający zalogowania w celu obejrzenia zawartości strony
Możesz wstawić linka?
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4491
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

Parę dni temu zetknąłem się z owym dziwem, ale już go rozpracowałem :) trzeba po prostu wchodzić na na daną stronę "od zachrystii"
1. wchodzisz na stronę główną LP
http://www.lp.gov.pl/
2. jedziesz na sam dół głównej strony - są tam linki do wszystkich RDLP-ów i innych takich tam i klikasz odpowiedni link i wchodzisz na główną stronę RDLP.
3. dalej klikasz link Kontakty, otwiera Ci się strona z linkami do nadleśnictw.
4. klikasz na link danego nadleśnictwa i strona do niego otwiera się lub nie (jak to mi się zdarzyło) i już jesteś na miejscu.
Awatar użytkownika
RR
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 9039
Rejestracja: niedziela 14 maja 2006, 21:27
Kontakt:

Post autor: RR »

gryzelda pisze:ostatnio szukając jakiejś informacji na stronie jednego z n-ctw RDLP Radom, ku mojemu rozczarowaniu natknęłam się na komunikat żądający zalogowania w celu obejrzenia zawartości strony.
To jest związane z aktualnymi zmianami. Też zdarzyło mi się ostatnio, żądanie zalogowania na stronach rożnych RDLP-ów, za jakiś czas można było tam wejść bez logowania.
Przyrodniczy serwis informacyjny
Dziennik Leśny
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Potwierdzam, niedawno na gg dostałem linka do jednej z podstron nadleśnictwa (rdlp Gdańsk) ni jak nie szło wejść, bo kazało mi się zalogować. Próbowałem swoim loginem służbowym, też nie wyszło. Dopiero tak jak napisał Kater - na okrągło - znalazłem to już bez logowania.
podobnie na jednej ze stron n-ctwa (niestety nie pamiętam którego, ale chyba z lubelskiej dyrekcji) znalazłem zakładkę z drukami do pobrania (rozliczenie kilometrówki i inne takie przydatne na codzień). Tam juz nijak nie udało mi się dostać.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
borninck
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 14:46
Lokalizacja: CK

Re: Portal Korporacyjny LP

Post autor: borninck »

gryzelda pisze:Czy strony nadleśnictw przestaną być dostępne dla ludzi spoza LP, czy to może stan przejściowy? A jeśli tak ma zostać, to jaka jest idea, która każe LP zamykać się dla społeczeństwa?
Bez przesady, aż tak źle to z lasami nie jest :D
Nadleśnictwa z naszej dyrekcji regionalnej pisemnie dostały termin przeniesienia swoich serwisów www na strony Portalu Korporacyjnego LP do końca lutego. Niektóre rdlp już przeniosły swoje serwisy. Z tego co piszesz wynika, że nie wszystkie rdlp przenoszą swoje serwisy, jednak chyba jest to kwestią czasu. Po prostu "góra" dąży do ujednolicenia stron www w całej Polsce! Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł. A w dodatku nowa aplikacja do tworzenia witryn www jest często dużo gorsza od używanych to tej pory cms'ów (systemów zarządzania stronami). Co do przycisku logowania - słuzy on administrotorom do zalogowania się na serwis w celu edycji strony. Przycisk będzie widoczny dla wszystkich - co też moim zdaniem nie jest dobrym rozwiązaniem. Oczywistym jest że przeglądający strony nie muszą się logować w celu wejścia na stronę nadleśnictwa - to byłby absurd! Poza tym do momentu przejścia wszystkich jednostkek na PortalKLP, będą współistniały w sieci dwa serwisy www jednostek - obecny i portalowy "w budowie". Więc może się zdarzyć że ktoś wejdzie przez przypadek na serwis portalowy "w budowie" który będzie dopiero projektowany i niedopracowany.
Awatar użytkownika
gryzelda
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 11:46
Lokalizacja: ...

Post autor: gryzelda »

Dzięki za rady :)
Kater, zaraz wypróbuję tę metodę :)
Jarku - tutaj link:
http://www.radom.lasy.gov.pl/web/guest/ ... 8DD1901BF0
takie cudo mi się pojawiło gdy usiłowałam wgooglować się do n-ctwa.
There's a crack in everything - that's how the light gets in !
(L.Cohen)
Awatar użytkownika
gryzelda
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 11:46
Lokalizacja: ...

Post autor: gryzelda »

Borninck - dziękuję za odpowiedź. Miałam nadzieję, że to tylko "przejściowe chwilowe", ale gdzieś tam czułam niepokój, że (znając oryginalne pomysły w LP), wszystko jest możliwe. Dobrze że jednak nie !
There's a crack in everything - that's how the light gets in !
(L.Cohen)
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

gryzelda pisze:Borninck - dziękuję za odpowiedź. Miałam nadzieję, że to tylko "przejściowe chwilowe", ale gdzieś tam czułam niepokój, że (znając oryginalne pomysły w LP), wszystko jest możliwe. Dobrze że jednak nie !
:D Ale z tym PR to masz rację...więc Twój niepokój taki twórczy był.Hej! :D
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
borninck
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 14:46
Lokalizacja: CK

Post autor: borninck »

gryzelda pisze:Dzięki za rady :)
Kater, zaraz wypróbuję tę metodę :)
Jarku - tutaj link:
http://www.radom.lasy.gov.pl/web/guest/ ... 8DD1901BF0
takie cudo mi się pojawiło gdy usiłowałam wgooglować się do n-ctwa.
Dokładnie! To co pisałem wyżej. Obecnie w sieci współistnieją dwa serwisy www jednostek. Ten z linka to właśnie portalowy. Nadleśnictwa mają polecenie przeniesienia swoich serwisów i właśnie to robią. W bliżej nie określonym czasie informatycy przełączą linki i pozamiatane :lol:
Awatar użytkownika
kater
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4491
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 16:54

Post autor: kater »

gryzelda pisze:zaraz wypróbuję tę metodę
Obawiam się, że na obecną chwilę nie dostaniesz się do RDLP Radom :!:
Awatar użytkownika
gryzelda
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 11:46
Lokalizacja: ...

Post autor: gryzelda »

kater pisze: Obawiam się, że na obecną chwilę nie dostaniesz się do RDLP Radom :!:
Twoje obawy były słuszne ;)
There's a crack in everything - that's how the light gets in !
(L.Cohen)
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

kater pisze:
gryzelda pisze:zaraz wypróbuję tę metodę
Obawiam się, że na obecną chwilę nie dostaniesz się do RDLP Radom :!:
:D Czyli Twoje Góry Świętokrzyskie nieosiągalne jakby też.Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Turkuć
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 490
Rejestracja: niedziela 25 lut 2007, 06:42
Lokalizacja: Nadleśnictwo

Post autor: Turkuć »

Mi to wszystko wcale się nie podoba.

Żyjemy w czasach ludzi, którzy uważają, że jak czegoś nie ma w internecie, to to nie istnieje. Pochodną tego jest myślenie, że jak Google coś znajduje ( np N-ctwo Lubartów - spróbujcie), a potem otwiera nam się jakaś kaszanka to znaczy że właściciel strony nas olewa.

Co gorsza maja rację. :x
borninck
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 14:46
Lokalizacja: CK

Post autor: borninck »

kater pisze: Obawiam się, że na obecną chwilę nie dostaniesz się do RDLP Radom :!:
Hehe, chyba dla Radomia ten "bliżej nie określony czas" nadszedł nader szybko i przerzucili ich już na serwis korporacyjnyLP. Ze strony głównej LP, jak i ze znanych wyszukiwarek wchodzimy na stronę radomia pod adresem
http://www.radom.lasy.gov.pl/web/rdlp_radom

Ale zdaje się że popełniono tam kardynalny błąd nie tworząc odnośników do nadleśnictw (ja nie znalazłam). W takim razie pozostaje metoda ręczna, podmieniając w adresie rdlp_radom nazwe jednostek, np aby wejść na Zagnańsk trzeba wpisać adres:
http://www.radom.lasy.gov.pl/web/zagnansk
Ciekawe jak długo to potrwa :D
Awatar użytkownika
gryzelda
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 11:46
Lokalizacja: ...

Post autor: gryzelda »

Turkuć pisze:Mi to wszystko wcale się nie podoba.

Żyjemy w czasach ludzi, którzy uważają, że jak czegoś nie ma w internecie, to to nie istnieje. Pochodną tego jest myślenie, że jak Google coś znajduje ( np N-ctwo Lubartów - spróbujcie), a potem otwiera nam się jakaś kaszanka to znaczy że właściciel strony nas olewa.

Co gorsza maja rację. :x


I właśnie o to mi chodziło... jeszcze większe odseparowanie.

Niziołku, ano właśnie, bo ja te Góry Świętokrzyskie lubię sobie czasem skontrolować :)

Borninck, dziękuję za sprytny trick :) zaraz go wypróbuję!
There's a crack in everything - that's how the light gets in !
(L.Cohen)
Awatar użytkownika
gryzelda
początkujący
początkujący
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2009, 11:46
Lokalizacja: ...

Post autor: gryzelda »

Sukces! :spoko:
There's a crack in everything - that's how the light gets in !
(L.Cohen)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wszedłem na stronę korporacyjną rdlp w Radomiu i znalazłem odsyłacz, gdzie można zgłaszać problemy Znaczy się problemy zgłasza się w DGLP:

Wszystkie sprawy związane z Portalem Korporacyjnym mogą Państwo zgłaszać do:

Adres:

Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych
ul Wawelska 52/54
00-922 Warszawa

GPS: 52°13'0.107"N, 20°59'28.514"E

NIP: 525-00-10-901

Kontakt:

Daniel Mróz
e-mail: d.mroz@lasy.gov.pl
tel. stacjonarny: (22) 825 85 56 wew. 161
tel. komórkowy: (+48) 662 17 17 51

Mirosław Sosnówka
e-mail: m.sosnowka@lasy.gov.pl
tel. stacjonarny: (22) 825 85 56 wew. 250
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

gryzelda pisze:jeśli gdzieś tu była już taka rozmowa
Była wzmianka w temacie SILP 2 ale dyskusji zaniechano ;)
Turkuć pisze:Pochodną tego jest myślenie, że jak Google coś znajduje ( np N-ctwo Lubartów - spróbujcie), a potem otwiera nam się jakaś kaszanka to znaczy że właściciel strony nas olewa.
Dużo w tym racji. Pozostaje metoda, którą zaproponował już borninick tj.
borninck pisze:W takim razie pozostaje metoda ręczna, podmieniając w adresie rdlp_radom nazwe jednostek, np aby wejść na Zagnańsk trzeba wpisać adres:
http://www.radom.lasy.gov.pl/web/zagnansk
Można też w wyszukiwarce przy nazwie szukanej jednostki dopisać "bip" - przekieruje nas na stronę Biuletynu Informacji Publicznej gdzie powinny się znajdować aktualne dane i odpowiednie linki. Nawet jeżeli adres tam podany różni się od faktycznego (mam tu na myśli różnicę w adresie www.rdlp.lasy.gov.pl/nadleśnictwo gdy

"nowa" strona w Portalu Korp. to www.rdlp.lasy.gov.pl/web/nadleśnictwo )

to przekierowuje nas na aktualne strony PK. Strona BIP jest dla mnie najpewniejszym sposobem szukania właściwego adresu przy obecnych (przejściowych jak mniemam) problemach z wyszukiwaniem w google.

Problemów spodziewać się można na stronach rdLP: Piła, Katowice, Krosno, Lublin i jak się okazuje Radom.
borninck pisze:Ale zdaje się że popełniono tam kardynalny błąd nie tworząc odnośników do nadleśnictw (ja nie znalazłam).
Za to jest odpowiedzialny każdy admin strony www jednostki - czy to nadleśnictwa czy to rdLP. Sądzę, że szybko coś takiego się pojawi. Nie jest to rzecz dodawana automatycznie więc stąd zamieszanie i brak jednolitości. Niektórzy mają ;)
Sukces! :spoko:
Ale niestety trochę gimnastyki to kosztowało. Tak być nie powinno i nie może. Wielu klientów ma problemy, żeby trafić na szukaną stronę - nie każdy śledzi nasze forum.
Sten pisze:Kontakt: (...)
Sądzę, że mamy sporą szansę na to iż dość szybko pojawią się tutaj rzeczowe wyjaśnienia w odpowiedzi na wszystkie zgłoszone problemy ;)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

portal korporacyjny.. eh... walczę z nim od grudnia..
musicie uzbroić się w troszkę cierpliwości
bo podejrzewam, że jeszcze dobrą chwilę będzie taki okres przejściowy

rzeczywiście nawet sama próbowałam rozkręcić temat w innym wątku
ale okazuje się, że chyba administratorów www na naszym forum niewielu
albo nie chcą za bardzo się ujawniać

borninck pisze:Co do przycisku logowania - słuzy on administrotorom do zalogowania się na serwis w celu edycji strony.
wydaje mi się, że docelowo każdy będzie mógł się zalogować do portalu
ale to bardzo daleka przyszłość, tzn zalogować się może tylko nic mu to nie daje
poczuć się związanym z firmą co i tak nie będzie mu dawać żadnych innych mozliwości
oprócz kolejnego loginu i hasła
analogicznie jest np. na stronie portalu www Kolegium LP
(ja ze swojej strony, aby nikogo nie myliło usunełam taką zakładkę)

OMM: o Poratlu Korporacyjnym to gadać można by do rana, nieprawdaż? :wink:
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ