Ile to kosztuje wyrobienie m3

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rusałka
początkujący
początkujący
Posty: 51
Rejestracja: środa 10 wrz 2008, 21:08

Ile to kosztuje wyrobienie m3

Post autor: Rusałka »

Mam pytanie dotyczące tego ile wynosi koszt wyrobienia jednego metra sześciennego drewna na godzinę pilarką? Chciałabym porównać to z tym co wyszło mi z projektu użytkowania.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Rusałka mi przy technologi maszynowej wyszło nie całe 27zł/m3
A mam zeszłoroczny projekt przy ręczno-maszynowej technologi pilarka wyniosła podobnie- 27,5zł/m3.
A ile Tobie wyszło ??
Czyżby na UP Poznań ??
Awatar użytkownika
Rusałka
początkujący
początkujący
Posty: 51
Rejestracja: środa 10 wrz 2008, 21:08

Post autor: Rusałka »

tak UP Poznań :) mi przy ręczno-maszynowej pilarką wyszło 48 zł, wydaje mi się, że trochę za dużo
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Chyba nie jest za dużo. Widziałem koło 60zł gdzieś. Wszytko zależy jaki sprzęt i ile drewna do pozyskania.
Jest to stary błąd, na tym utrzymywanie lasu zasadzać, żeby żadnego drzewa nie tykać. Każda rzecz w przyrodzie ma swój kres, do którego przyszedłszy, trwa czas niejaki w dobrym stanie, ten przebywszy, psuć się musi. Drzewo przestarzałe staje się niezdatnym i próżno miejsce zalega: trzeba go więc w czasie doskonałej jego pory wycinać, ale w tym wycinaniu tak poczynać roztropnie, żeby aktualna korzyść dalszej nie przeszkadzała.
Ignacy Krasicki
miszapol1983
początkujący
początkujący
Posty: 22
Rejestracja: piątek 10 paź 2008, 20:41
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszapol1983 »

mi wyszło przy ręczno - maszynowym 47 wiec to dobry wynik przy maszynowej powinno byc więcej ktos mial prawie 80 zl za metr pozdrawiam
ODPOWIEDZ