Akcja "Kłusownik"

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Akcja "Kłusownik"

Post autor: mrówka »

Na przełomie listopada i grudnia oraz bezpośrednio w okresie przedświątecznym wzrasta zagrożenie kłusownictwem. Przybywa chętnych do wzbogacenia świątecznego menu, choćby poprzez działania niezgodne z prawem.
W celu wyeliminowania takich sytuacji, strażnicy leśni, często wspólnie z funkcjonariuszami Policji prowadzą działania wymierzone w kłusowników zwiększając częstotliwość kontroli terenowych.
Podczas ostatnich (w dniach 28-30 listopada b.r.) działań Straży Leśnej ujawniono dwa przypadki kłusownictwa.
Na terenie Nadleśnictwa Jedwabno ustalono sprawcę bezprawnego pozyskania jelenia i dwóch saren. Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy.
Także wspólne działanie Straży Leśnej i policjantów z Dobrego Miasta doprowadziły do ujęcia dwóch kłusowników zastawiających wnyki na terenie Nadleśnictwa Kudypy.
więcej
http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/dzialani ... -klusownik
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

moja rodzima dyrekcja !!!!!! dobrze chłopaki dobrze!! niech sobie nie myślą ,że można i niech zieloni nie mówią ,że tylko wycinamy i polujemy. polujemy polujemy ale na kłusoli!!
mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Post autor: mrówka »

Może dotrze taki pozytywny argument do kolegów "zielonych". :) Leśnicy naprawdę chronią przyrodę. :)
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

wierzysz w to? żaden się jeszcze nie wypowiedział w tym temacie. bo w tym temacie nie ma o zabijaniu :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105187
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ludvik-u, oni zawsze "taktownie przemilczają" przykłady pozytywnych działań ze strony ALP bo to im nie pasuje do "wzorca protestu" :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

piotrk pisze:Ludvik-u, oni zawsze "taktownie przemilczają" przykłady pozytywnych działań ze strony ALP bo to im nie pasuje do "wzorca protestu" :lol:
Wydaje mi się, że "oni" atakują raczej myśliwych, nie leśników. A tu jest mowa o Straży Leśnej i Policji.
mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Post autor: mrówka »

zulus pisze:Wydaje mi się, że "oni" atakują raczej myśliwych, nie leśników
Raczej nie wiedzą jak zacząć chwalić. :D
Leśnik bez piły, ale za to w służbie ochrony przyrody narażający zdrowie, a być może i życie to ciężki temat dla "kolegów w zieleni".
ODPOWIEDZ