Zapytanie

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zombi
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 19:51
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Zapytanie

Post autor: Zombi »

Witam
Ostatnio myśle coraz bardziej o wkręceniu się w myślistwo :) I moje pytanie brzmi:
Jeśli jestem karany ( pijany na rowerze jechałem ) to czy mam szanse na otrzymanie pozwolenia na broń?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170201
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

To pewnikiem zależy też od tego, czy Twoje dane figurują w Krajowym Rejestrze Karnym. Ja na Twoim miejscu wydałbym 50 zeta i to sprawdził w punkcie informacyjnym przy Sądzie Okręgowym właściwym do Twojego miejsca zamieszkania. Jeżeli w owym nie figurujesz, to spokojnie możesz startować.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Zombi
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 19:51
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Post autor: Zombi »

No skoro karany byłem, w sądzie grodzkim miałem sprawe wiec chyba figuruje :( Kurde a zaczynałem sie tym coraz bardziej interesować :/
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170201
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wiesz, z doświadczenia wiem, że niekoniecznie. Często wyroki z sądów grodzkich nie trafiają jak praktyka pokazuje do KRK, dltego też tak jak powyżej pisałem, dla własnego spokoju sumienia zaiwestój te 5 dyszek i sprawdź to sobie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Alette
początkujący
początkujący
Posty: 175
Rejestracja: piątek 03 paź 2008, 19:23
Lokalizacja: xxxxx

Post autor: Alette »

... Oto jacy ludzie, pragną zostać myśliwymi :evil:
"Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj."
Awatar użytkownika
Zombi
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 19:51
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Post autor: Zombi »

Że karany byłem? Czy jak? No żeczywiscie wielka zbrodnia, pijany na rowerze 2 lata temu. Do wiezienia zamknąc :/ Czasem rozumowanie niektórych ludzi zastanawia mnie bardzo
Awatar użytkownika
PTICA
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1295
Rejestracja: sobota 08 mar 2008, 10:19
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: PTICA »

Powiem tak...
Policja nie wyda Tobie pozwolenia na broń....ale od decyzji możesz się odwołać do NSA ....
Wszak jest to decyzja administracyjna :mg:
Komendant jako urzędnik państwowy musi się podporządkować takiemu orzeczeniu...pod warunkiem że będzie ono korzystne dla Ciebie...jakieś szanse masz ...popytaj dobrego prawnika ....Dobre " papugi " znajdą luki :mg:
Darz Bór :wink:
Awatar użytkownika
gazda
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1276
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 18:57
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: gazda »

Poczekaj do zatarcia wyroku, potem jestes czysty jak panienska łza i mozesz sie bezproblemowo starać.
pawel998
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 10:53

Post autor: pawel998 »

Alette pisze:... Oto jacy ludzie, pragną zostać myśliwymi :evil:
A potem piszą w gazetach: Myśliwy postrzelił myśliwego i miał 2 "oktany" we krwi.
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

pawel998 pisze:A potem piszą w gazetach: Myśliwy postrzelił myśliwego i miał 2 "oktany" we krwi.
Gdzie pisali ?? nie widziałam. Ostatnio o lekarce pediatrze z oktanami czytałam, ale nie napisali czy "zastrzeliła" jakieś dziecko czy tylko "postrzeliła". I tacy ludzie ....... (wstawic dowolną profesję) zostają :P
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
pawel998
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 10:53

Post autor: pawel998 »

magda55 pisze:
pawel998 pisze:A potem piszą w gazetach: Myśliwy postrzelił myśliwego i miał 2 "oktany" we krwi.
Gdzie pisali ?? nie widziałam. Ostatnio o lekarce pediatrze z oktanami czytałam, ale nie napisali czy "zastrzeliła" jakieś dziecko czy tylko "postrzeliła". I tacy ludzie ....... (wstawic dowolną profesję) zostają :P
Proszę:
http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtop ... 196#186595
:brawo:
:brawo:
tropicielll
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: środa 05 lis 2008, 19:32
Lokalizacja: Z boru

Post autor: tropicielll »

Czego sie go czepiacie ja znam nie takich artystów w pzl np goscia który był rzecznikiem dyscyplinarnym pzł - niskazitelny a dostał wyrok i odsiedział iles tam w wieku powyzej 70 lat
Awatar użytkownika
Alette
początkujący
początkujący
Posty: 175
Rejestracja: piątek 03 paź 2008, 19:23
Lokalizacja: xxxxx

Post autor: Alette »

Jazda po pijaku na rowerze, jest w porzo..? Hm... jakby nie było to wykroczenie... Niby głupotka, ale coś znaczy. Zdecydowanie takim osobom nie wydałabym pozwolenia na broń.
"Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj."
pawel998
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: środa 23 lip 2008, 10:53

Post autor: pawel998 »

Dobrze "Alette" pisze - polać jej :beer: :drunk:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105183
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Alette pisze:Jazda po pijaku na rowerze, jest w porzo..? Hm... jakby nie było to wykroczenie... Niby głupotka, ale coś znaczy. Zdecydowanie takim osobom nie wydałabym pozwolenia na broń.
Jazda po pijaku to od jakiegoś czasu jest przestępstwo. W czasach gdy było to wykroczeniem Sądy nie odnotowywały jej w CRS. Obecnie nie wiem czy to robią ale mogą.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ