import maszyn

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adaś
początkujący
początkujący
Posty: 185
Rejestracja: wtorek 13 mar 2007, 12:38

import maszyn

Post autor: adaś »

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jakie warunki musi spełnić importer, żeby mógł sprowadzić zza granicy maszynę (np. ciągnik), która dotychczas sprowadzana nie była????
Słyszałem coś o badaniu energetycznym... ;/ niestety nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170201
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jeżeli pojazd ma być zarejestrowany to również badanie homologacyjne, dopuszczające go do ruchu po drogach publicznych
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
adaś
początkujący
początkujący
Posty: 185
Rejestracja: wtorek 13 mar 2007, 12:38

Post autor: adaś »

a w przypadku, gdyby ciągnik miał być przewożony na lawecie - homologacja też jest potrzebna??
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170201
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ja Adasiu nie miałem na myśli transportu tegoż pojazdu z zagranicy, a dopuszczenie go do poruszania się po polskich drogach. Dodtyczy to wszystkich pojazdów mechanicznych.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Domator
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3011
Rejestracja: wtorek 23 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Domator »

adaś pisze:Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jakie warunki musi spełnić importer, żeby mógł sprowadzić zza granicy maszynę (np. ciągnik), która dotychczas sprowadzana nie była????
Do przywozu wystarczy ciągnik siodłowy z naczepą spełniający normy Euro wymagane za granicą. Jeżdżę od czasu do czasu do Niemiec i nie tylko z kolegą handlującym sprzętem rolniczym, koparkami i maszynami specjalistycznymi. Do zarejestrowania powyższych maszyn w Polsce wymagane są odpowiednie przeglądy. Ostatnio na naczepie z Niemiec jechał ciągnik Deutz z 1949 roku. Jego obecne zadanie (po całkowitej odnowie) to stanie na cokole jako wizytówka firmy.........
Obrazek
Awatar użytkownika
adaś
początkujący
początkujący
Posty: 185
Rejestracja: wtorek 13 mar 2007, 12:38

Post autor: adaś »

Sten pisze:Ja Adasiu nie miałem na myśli transportu tegoż pojazdu z zagranicy
... ja też nie... :) chodziło o transport po drogach publicznych między powierzchniami roboczymi (drzewostanami) - myślę konkretnie o ciągniku gąsienicowym do zrywki, z dopuszczeniem go do poruszania się po drogach publicznych nie byłoby chyba łatwo??

A jak jest z indywidualnym importem? Jeżeli chcę sam, na własną rękę sprowadzić nową maszynę, muszę spełnić takie warunki co przedsiębiorstwa sprowadzające sprzęt do dalszej sprzedaży??
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

[quote="adaś...A jak jest z indywidualnym importem?[/quote]

Należy pamietać, że "import" dotyczy krajów z poza Unii. Wewnatrz Unii nie ma importu. Jesli chodzi o bezpieczeństwo, to w takim wypadku wystarcza Deklaracja Zgodności.

Jeżeli maszyna ma poruszać się po drogach publicznych, musi mieć świadectwo homologacyjne (Unii ?) lub indywidualne dopuszczenie do ruchu.
Ciągnik gąsienicowy nie może poruszać sie po drogach publicznych sam.
Jeżeli maszyna ma element podlegający UDT, to musi uzyskać dopuszczenie UDT.
Z reguły uzyskanie świadectwa w jednym kraju Unii wystarcza.
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

adaś pisze:z dopuszczeniem go do poruszania się po drogach publicznych nie byłoby chyba łatwo??
A to jest możliwe?
Naj pisze:Ciągnik gąsienicowy nie może poruszać sie po drogach publicznych sam.
:?: A co przez to mam rozumieć?

Sądziłem, że ciągniki gąsienicowe nie mają prawa wjazdu na drogę publiczną i tutaj chodzi o niszczenie nawierzchni. Przecież nawet osobówka w kolcowanych oponach nie może a co dopiero taka maszyna z takim napędem... :?
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
ODPOWIEDZ