Operator Harvester

Maszyny, urządzenia, narzędzia leśne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
filip1111
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 12 sie 2008, 12:28
Lokalizacja: zachpom

Operator Harvester

Post autor: filip1111 »

Witam
Chciałbym zostać wykwalifikowanym operatorem Harvertera. Mam ukonczoną Akademię Rolniczą (tytuł inzyniera) znam komunikatywnie angielski, niestety nie mam żadnego doświadczenia w pracy w tym zawodzie, chce dopiero zacząć. Jak widzicie moje szanse na zostanie wykwalifikowanym operatorem tego typu maszyny? Czy operator Harvestera jest pożądanym zawodem w Polsce? Czy moge szukać pracy zagranicą jeśli tak to gdzie? Czy opłaca mi się w ogóle zaczynać nie mając żadnej praktyki ani doświadczenia? Czy wskazana jest najpierw praca w kraju w celu zdobycia praktyki czy może od razu moge wyruszyć za granice?

Dziękuje i pozdrawiam

filip
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

filip1111 pisze:wykwalifikowanym operatorem Harvertera
Skoro tak to pewnie najpierw kurs ... np. tutaj >>> Koszt to 9 000, a najbliższy termin 25.08-08.09.2008 r. Wszystkie pozostałe informacje na stronie Nadleśnictwa Gidle.
filip1111 pisze:Jak widzicie moje szanse na zostanie wykwalifikowanym operatorem tego typu maszyny?
Ukończenie kursu, trochę może zdolności i najważniejsze chęć - powinno się udać :spoko:

Pracę później już powinieneś znaleźć - nawet u nas. Jeśli nie zaryzykujesz to pewnie się nie dowiesz.

Trochę jeszcze info tutaj >>>
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
filip1111
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 12 sie 2008, 12:28
Lokalizacja: zachpom

Post autor: filip1111 »

Dzięki za odpowiedź. Wszystkie informacje już mam odnośnie tego kursu. Frapuje mnie tylko ta praca bo wiem że mało jest w Polsce zarówno operatorów jak i tego typu maszyn więc mam obawy czy znajde pracę u nas. Jeśli tak to gdzie w Polsce można znaleźć prace? w Lasach Polskich? Ponadtomoim głównym celem jest praca za granicą w tym zawodzie. Czy jest zapotrzebowanie w Europie na tego typu zawód? Jeśli tak to gdzie? Ile taki operator wykwalifikowany zarabia?
Z góry dzięki za odpowiedź
yzfr1
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 06:37
Lokalizacja: b-ek

Szukam pracy

Post autor: yzfr1 »

Witam

Ja także jestem zainteresowany pracą w tym zawodzie - za granicą.
Nabyłem juz wiedzę gdzie i kiedy oraz jaki jest koszt szkolenia.
Niestety nie wiem gdzie szukać pracy,
Byłbym wdzięczny jeżeli ktos dałby jakis namiar na prace za granicą.

Z góry Dziękuję

Pozdrawiam :spoko:
David2709
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 28 paź 2008, 17:00

Post autor: David2709 »

Witam ;]

Mam pytanie :oops: A więc jestem zainteresowany aby wziąć udział w kursie na Harvestera !
Mam 19 lat. Uczę się zaocznie na pierwszym roku w Akademii Rolniczej W Szczecinie posiadam prawo jazdy kat. B a więc kryteria spełniam ;p Mój ojciec prowadzi Zakład Usług Leśnych ale NIE POSIADA Harvestera !!! Słyszałem, że na taki kurs można zostać skieroanym poprzez Nadleśnicwo lub osobę prowadzącą ZUL i chciałbym wiedzieć czy taka osoba nie posiadająca Harvestera może mnie na taki kurs skierować ???

POZDRAWIAM :**
Robotnik Leśny ;]
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105141
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Każdy może. Nie skierowanie jest przy tym ważne ale kto za kurs zapłaci :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

David2709
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 28 paź 2008, 17:00

Post autor: David2709 »

Jeśli skierowanie idzie przez Urząd Pracy to takie koszty pokrywa Urząd Pracy a Ty musisz przepracować u osoby która Ci zapewnia miejsce pracy (jeśli się nie mylę jest to 6 miesięcy ) Tylko moje pytanie dotyczy czy takie skierowanie może wystwaić osoba prowadząca ZUL ale nie posiadająca Harvestera !!! Mój wujek pracował w lesie i gdy poszedł do Urzędu Pracy zapisać się jako bezrobotny to chcieli go tam wysłać na kurs na Harvestera ale on odmówił bo chciał wystąpić o dotację na założenie firmy ( mógł wybrać jedno albo drugie ) no i za te marne 14600 zł. kupił Ursus C360 i zajmuje się zrywką !!! Ciagnik jest w nie najlepszym stanie ciągle w niego wkłada stawki w lesie w porównaniu do kosztów eksploatacji takiego Ciągnika są o wiele za niskie ropa, części itd. po prostu jet to żenujące !!! Chodź w pozyskaniu nie jest wiele lepiej aby zarobić trzeba się ostro naj***ać wiem coś o tym bo pracuje w lesie od skończenia liceum regularnie wcześniej dorywczo i coraz bardziej mam tego dość w tej pracy jako pilaż nie mam przyszłości ( oczywiście jestem bez uprawnień ale jako że pracuje u ojca to takie uprawnienie nie jest m potrzebne ) chodź dostaje maksymalne stawki to i tak żadko kiedy udaje mi się zarobić 3 tyś. zł. I też z tego powodu chciałbym zrobić kurs na takową maszynę, wiem że urząd kieruje na taki kurs i że pokrywa koszty, wiem także że muszę mieć potem zapewnione miejsce pracy... Sęk w tym czy koniecznie muszę to miejsce pracy zapewnić sobie u ZULa posiadającego Harvestera jako operator !!! Czy też mógłbym zatrudnić sie u zwykłego ZULa jako zwykły pracownik bo z tym nie miałbym najmniejszych problemów a żeby od razu znaleźć prace jako operator tej maszyny u ZULa posiadającego Harvestera TO JUŻ BĘDZIE PROBLEM ;/
Robotnik Leśny ;]
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170094
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

NAJBLIŻSZE TERMINY SZKOLEŃ:

1/ Kurs dla operatorów nasiębiernych maszyn zrywkowych typu forwarder: od 1.12.2008 do 12.12.2008 roku

a/ Przyjmowanie zgłoszeń na kurs do 26 listopada 2008r.

b/ Opłatę za kurs należy wnieść do dnia 27 listopada 2008r. (po otrzymaniu zawiadomienia o zakwalifikowaniu się do szkolenia)



2/ Kurs dla operatorów wielooperacyjnych maszyn leśnych typu harwester:

od 12.11.2008r. do 26.11.2008 roku

a/ Przyjmowanie zgłoszeń na kurs do 6 listopada 2008r.

b/ Opłatę za kurs należy wnieść do dnia 7 listopada 2008 r. (po otrzymaniu zawaiadomienia o zakwalifikowaniu się do szkolenia).



KOSZT SZKOLEŃ:

1/ Kurs dla operatorów nasiębiernych maszyn zrywkowych typu forwarder: 7000,00 zł

2/ Kurs dla operatorów wielooperacyjnych maszyn leśnych typu harwester: 9000,00 zł



Po otrzymaniu zawiadomienia o zakwalifikowaniu się na szkolenie jednostka delegująca bądź osoba fizyczna zobowiązana jest do wniesienia opłaty za kurs przelewem na konto:

16 1540 1014 2001 7300 0866 0001

W tytule wpłaty należy podać imię i nazwisko kursanta oraz termin szkolenia. Faktury na adres podany w formularzu zgłoszeniowym zostaną wystawione po dokonaniu wpłaty na konto.

Powyższa opłata zawiera pełny koszt szkolenia tj. materiały szkoleniowe, zakwaterowanie, wyżywienie. Kurs odbywa się od poniedziałku do soboty.

Jednostka delegująca, bądź osoba fizyczna może zrezygnować z udziału w szkoleniu i otrzymać zwrot wniesionej opłaty o ile poinformuje o tym Realizatora szkolenia najpóźniej na 2 dni przed rozpoczęciem zajęć.

Rezygnacja ze szkolenia musi być dostarczona na adres Nadleśnictwa Gidle w formie pisemnej pod rygorem nieważności. W przypadku przesłania rezygnacji pocztą liczy się data wpływu przesyłki (nie data stempla pocztowego).

W przypadku zdarzeń losowych zaproponowany będzie nowy termin szkolenia.

W przypadku odwołania kursu dokonujemy zwrotu wpłaconej opłaty bądź zaproponujemy nowy termin kursu.

Ponadto informujemy, że uczestnicy kursu będą zakwaterowani we własnej bazie noclegowej Ośrodka Szkoleniowego w Niesulowie. Istnieje możliwość zakwaterowania dzień wcześniej.



Wymagania względem kursantów:

Zgodnie ze statutem Ośrodka Szkoleniowego Operatorów Maszyn Leśnych (którego pełna wersja znajduje się na stronie www.katowice.lasy.gov.pl/gidle) uczestnikami szkoleń mogą być:

a/ pracownicy Lasów Państwowych skierowani przez pracodawców będących jedną z jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych,

b/ uczniowie ostatnich klas średnich szkół leśnych oraz studenci wyższych uczelni leśnych skierowani przez szkołę w ramach praktycznej nauki zawodu,

c/ wszystkie inne osoby dorosłe, w tym nie będące obywatelami polskimi zainteresowane uzyskaniem umiejętności zawodowych w w/w zakresie.

Ponadto osoby skierowane bądź zgłaszające się na kurs winny spełniać następujące warunki:

- posiadają wykształcenie co najmniej zawodowe (nie dotyczy uczniów ostatnich klas średnich szkół leśnych oraz studentów wyższych uczelni leśnych),

- posiadają prawo jazdy co najmniej kategorii B (osoby nie posiadające prawa jazdy co najmniej kategorii B mogą uczestniczyć tylko w szkoleniach teoretycznych),

- posiadają aktualne zaświadczenie wydane przez uprawnionego lekarza o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy na stanowisku operatora maszyn leśnych.

więcej znajdziesz tutaj: http://www.katowice.lasy.gov.pl/gidle/index.php

Jak widać powyżej kurs jest dostępny dla osób fizycznych, ale kosztuje to to niemało. POWODZENIA
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
SoLo
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 31 paź 2008, 23:16
Lokalizacja: rudnik

Post autor: SoLo »

Witam. Mam takie pytanie czy po ukonczeniu odrazu kursu na harvestera bądz na forwardera ,znajdę prace u nas w Polsce jak tak to proszę o odpowiedz ,gdzie lub zagranicą ,i ile taki operator harvestera lub forwardera moze zarobić. Dodam jeszcze że mam zawód operator maszyn leśnych i zdalem egzamin potwierdzający kfalifikacje zawodowe.Dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

SoLo pisze:znajdę prace u nas w Polsce jak tak to proszę o odpowiedz
Jedni napiszą tak, drudzy nie.
Po co pytasz o to. Szukaj, bąź zdeterminowany.
SoLo
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 31 paź 2008, 23:16
Lokalizacja: rudnik

Post autor: SoLo »

Zgadzam sie z tobą ale narazie niemam kursów to niemam co szukać,zaczne dopiero jak będę miał kurs.Chcialem sie tylko dowiedziec czy opłaci sie zrobić ten kurs,czy puzniej są w miare zarobi na tym i czy łatwo znalezc po tym prace.Moze jest ktos na tym forum kto zrobił taki kurs i jest zatrudniony przy takich pracach,więc prosze o doradzenie mi na temat tych kursów.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ