Postprocessing w pomiarach GPS

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
-borsuk-
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 02 lis 2006, 21:52
Lokalizacja: inad

Postprocessing w pomiarach GPS

Post autor: -borsuk- »

Witam serdecznie
Zapraszam do dzielenia się informacjami i znajomością technologii wykorzystywanych do obróbki pomiarów GPS w celu poprawy ich dokładności.
Wymagany sprzęt, oprogramowanie, nakładki, źródła wiedzy teoretycznej (linki) i wszystko co z tym związane.
Tylko proszę praktyków o szczegółowe opisy :)
Pozdrawiam
Darz Bór
artur.m
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 22:28
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: artur.m »

Twoje "zaproszenie do dzielenia się informacjami" jest zbyt ogólne - łagodnie rzecz ujmując.

Może najpierw należałoby zerknąć do książek lub do google, a potem zapytać o coś bardziej szczegółowego ? :wink:
-borsuk-
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 02 lis 2006, 21:52
Lokalizacja: inad

Post autor: -borsuk- »

Nie chciałem uszczegóławiać bo nie ma za bardzo czego. Ktoś kto stosuje postprocessing może opisać przykładowo w kilku zdaniach jak to się odbywa.
Coś w rodzaju: " Odbiornikiem typu XXX wymagającym ew. dodatkowych ustawień takich a takich wykonuje pomiar. Plik *.shp + pomocnicze (*.shx, *.dbf) konwertuje z odwzorowania X do odwzorowania Y. Następnie ze strony XXX pobieram plik z poprawkami ze stacji referencyjnej i w programie ZZZ obrabiam pomiary."

Chyba większość odbiorników w LP to MobileMapper CE z oprogramowaniem ArcPad

Pozdrawiam
Bartek
mario
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2007, 14:31
Lokalizacja: krzaki

Postprocessing w pomiarach GPS

Post autor: mario »

Obecnie system ASG-EUPOS umożliwia takie obliczenia http://www.asgeupos.pl/plain_site/uslug ... __1/pozgeo

W systemie należy się zarejestrować i uzyskać hasło i login do adresu IP 91.198.76.2
Łączę się Mobile Mapper CE i tel. Nokia 6300
najpierw trzeba sparować telefon i ustawić Dial up wg instrukcji do Mobile Mappera
Dostęp do systemu u mnie działa na porcie 8085 poprawki w formacie RTCM 2.3 w czasie rzeczywistym
łącze się przez sieć ERA
Ustawienia dla Dial Up Networking:
APN: erainternet hasło i login pozostaw puste
nr wdzwaniania *99***1#

Dostęp do danych jest bezpłatny natomiast trzeba płacić za ilość przesłanych danych

napiszcie co myślicie o wyposażeniu operatorów map numerycznych w nadleśnictwach
ew. osób dokonujących często pomiarów GPS w telefon komórkowy ew. pakiet MB do pomiarów DGPS.

Pzdr
-borsuk-
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 02 lis 2006, 21:52
Lokalizacja: inad

Post autor: -borsuk- »

ja jestem na etapie zakupu licencji do arcpada umozliwiającej zapis plikow w odpowiednim formacie i obrabianie danych w OfficeMapper po uprzednim sciągnięciu pliku z poprawkami z asg-eupos
jak zaczne praktykowac to dam znac
opisz i zaprezentuj jakis korygowany pomiar - przed i po - tak aby uchwycić różnice, no chyba, ze zapisuje od razu pomiar skorygowany
ODPOWIEDZ