3 000 zł miesięcznie

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

darkside pisze:No widzisz a u nas obejmuje,
U nas też nie obejmuje :x Ostatni rok :evil:
zul_koala
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: piątek 01 sie 2008, 23:19
Lokalizacja: za górami, za lasami

Post autor: zul_koala »

Ja zadałem około 40 pytań w 2 turach tak, ale wyegzekwować teraz te zapisy jest problem, tak naprawdę to do katalogu można mieć zastrzeżenia z pracochłonności do odnowień bo tam jest największe przegięcie, ale reszta zależy od ALP np. w CP można zlecić usuwanie odrośli poz.171 + normalny zabieg da nam to min.88h/ha, gdyby uczciwie stosowano katalog to mielibyśmy przody na żarnowcu do 30% pokrycia 78h/ha, ja ten zapis rozumiem jako aby było kilka sztuk żarnowca, CW - jest to usuwanie zbędnych odrośli oraz drzewek wadliwych a musimy usuważ maliny, jeżyny itp. Np. uzyskałem wspaniałądefinicję chwastu - jest to wszystko to czego docelowo nie chodujemy - wypielić uprawy dębowe, zniszczyć Brz, Gb itp. i co uzyskamy. Powołujecie się na katalogi budowlane i tam mamy taką sytuację, że poszczególne czynności tworzą efekt końcowy, ale ALP albo nie chce albo nie umie zrozumieć katalogu, który dla nich stworzła ich jednostka.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105181
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

darkside pisze:Owszem, tylko do siwz trzeba by było zadać tyle pytań że....
No po takim "dictum" nie masz moralnego prawa do narzekań. Tak mi się wydaje. Oczywiście zakładam, ze mogę się totalnie mylić. Nie znam całości uwarunkowań wiec i diagnoza niepewna...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
darkside
początkujący
początkujący
Posty: 197
Rejestracja: czwartek 03 lip 2008, 10:26
Lokalizacja: z daleka

Post autor: darkside »

zul_koala pisze:Powołujecie się na katalogi budowlane i tam mamy taką sytuację, że poszczególne czynności tworzą efekt końcowy, ale ALP albo nie chce albo nie umie zrozumieć katalogu, który dla nich stworzła ich jednostka.
Nie, nie, opisy czynności są na takim poziomie ogólności, że właściwie można zastosować każdą interpretację. W katalogach budowlanych opis jest bardzo szczegółowy (tak samo np w katalogu dotyczącym utrzymania zieleni) a gdy brak czynności wprost stosuje się analogię. Wiecie dobrze, że jeżeli chodzi o ilość rodzajów prac do wykonania to prace leśne nie umywają się do budowlanych a tam katalogi (i opisy) są na bieżąco aktualizowane. LP mają swoje jednostki badawcze, które nie są wstanie wstawić zaktualizowanych opisów do katalogu, który jest chyba najmniejszym z możliwych.
Jeszcze jedna zagadka:
wykonanie rabatowałków płacone za 1000 mb
1000 mb rabaty (zdarcie pokrywy nasypanie ziemi)
1000 mb rabaty (zdarcie pokrywy po 2 stronach rowu nasypanie ziemi)
:?: :lol:
zul_koala
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: piątek 01 sie 2008, 23:19
Lokalizacja: za górami, za lasami

Post autor: zul_koala »

wariant II w LP
warian I w normalnym świecie
Awatar użytkownika
darkside
początkujący
początkujący
Posty: 197
Rejestracja: czwartek 03 lip 2008, 10:26
Lokalizacja: z daleka

Post autor: darkside »

zul_koala pisze:wariant II w LP
warian I w normalnym świecie
Powinienem to umieścić w zagadkach, no ale trudno. Zgadłeś!! W nagrodę dostaniesz 5 km do wykonania w II wariancie.
ODPOWIEDZ