Ekologiczny kierowca może zaszczędzić 10 proc. paliwa

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

silver30+ pisze:Realne, bo u mnie tyle wskazuje... 0.0l/h Magda chyba ma podobny "problem"
To macie popsute wskaźniki ;) i tyle. Ale ekologiczne samochody to te co mało "palą" w ogóle?
Awatar użytkownika
Sylvia
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1181
Rejestracja: środa 21 lis 2007, 09:41
Lokalizacja: Que?

Post autor: Sylvia »

Jarek pisze:Więc mimo wszystko go lubię. Chociaż podobno Punto to nie samochód.
Punto? Miałam i byłam bardzo z niego zadowolona :) . Palił 5-5,5 l i nie zepsuł się przez 4 lata - uważam, że to JEST samochód :) .
Zdrowy rozsądek i do przodu.
Związki na Powązki.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Mało pali, mało wyziewów szkodliwych, CO2 itp, więc co z tego, że oszczędzam 10% z 15 l/100km?
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

silver30+ pisze:Warto czasem pamiętać o drobiazgach. Sprawne łożyska w kołach - mniejszy opór, pozamykane szyby - mniejszy opór, zdjęty bagażnik dachowy - mniejszy opór, prawidłowe ciśnienie w oponach - mniejszy opór, teściowa "zapomniana" w przydrożnym barze - mniejszy opór itd....
Nie za szerokie koła, również zmniejszają opór. Nie takie kapciska szerokie...
silver30+ pisze:Warto też wiedzieć, że każde paliwo powinno mieć określone parametry (u nas nagminnie zaś ich nie ma) i jazda na pozornie droższym paliwie klasy "premium" (PB98, Vpower, Racing itd) kupionym na bardziej renomowanej a pzrez to droższej stacji, może paradoksalnie nam się opłacić.
Czytałem porównanie paliw europejskich z Polskim. I np. jadąc na Polskim orlenowskim paliwie spalanie było 1l/100km większe niż na zatankowanym w Austrii.
silver30+ pisze:Jest to więc sposób dla tych wyjątkowo oszczędnych i lubiących podróżować w masce gazowej
Tak chyba jadąc za Liazem, albo Kamazem. Te "starsze ciężarówki" z połowy lat 90' mają już normy euro3, więc i tak nie będziemy się gazować.

[ Dodano: 2008-06-07, 10:03 ]
Jarek pisze:Ale komputerek nie wskazuje "0", bo to chyba nierealne
Realne, widocznie nie ma ustawień takich na 0. Tylko jednocześnie pokazuje spalanie 2 przy spalaniu 2l , 1 i 0.
Np. Fordy,Volkswageny mają 0l/100km
ODPOWIEDZ