Pomoc w pracy inż - pytania do ZUL

Szczególnie dla Zakładów Usług Leśnych...

Moderator: Moderatorzy

mrówa
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 02 lip 2007, 16:21
Lokalizacja: Lubsko

Post autor: mrówa »

Szczerze gratuluję pani Inżynier , trzymam za słowo za rok magisterka - pozdrawiam :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
" Ogary poszły w las......"
Andrzej5101
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 284
Rejestracja: niedziela 12 lis 2006, 14:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Andrzej5101 »

Jarek pisze:
Andrzej5101 pisze:Leśnicy pochwalcie sie jak to płacicie zulom. :D
Z tego co się orientuję, to zgodnie ze stawkami uzyskanymi w przetargach publicznych. Wg ZUL'i dużo za mało, według LP ...
Zapomniałeś że zamawiający określa kwote jaką zechce przeznaczyć na wykonanie prac , nie zwalajmy wszystkiego na ustawe. Zobacz przetargi w nadleśnictwie Przedbórz.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Dlatego po LP wstawiłem kropki.
sweetie100
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 05 lip 2007, 12:46

;]

Post autor: sweetie100 »

Nie nooooo będę zaglądać ;] skoro już zaczęłam ten temat "studiować" to pozostanę na bieżąco ;]
co do stawek i LP - co się dziwicie, jak LP są największym pracodawcą w tym kraju? robią co chcą i tyle.. do wolnego rynku w tej sytuacji jeszcze niestety daleko
Pozdrawiam serdelecznie ;]

[ Dodano: 2007-09-27, 09:21 ]
cytując: Zapomniałeś że zamawiający określa kwote jaką zechce przeznaczyć na wykonanie prac , nie zwalajmy wszystkiego na ustawe.
w nadleśnictwie, o którym pisałam inżynierkę te same ZULe wygrywają takie same przetargi i zapewne za podobne kwoty - kwestia swoistej symbiozy z nadleśnictwem - oni składają papiery (tylko oni) na jakiś zakres za z góry ustaloną kwotę: ZULe mają pewną pracę, a LP mają zrobioną robotę za pół darmo = dwie strony są względnie zadowolone
ale cóż, to moje zdanie
Hawkins
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 10:03
Lokalizacja: Earth

Post autor: Hawkins »

sweetie100 pisze:dwie strony są względnie zadowolone
Jedna bardziej ;/
Przetargi w Nadleśnictwach wyglądaja tak :masz tu tyle i tyle za taka a taką prace , a jeśli ci nie odpowiada to spie........
Jaki wybór ma Zulowiec gdy ma zatrudnionych pare osób na umowę o prace i to nie rzadko na czas nieokreślony.
Czy ktoś z was leśników orientuje sie ile kosztuje legalne pozbycie sie pracowników???
Czy wie ile trzeba oddać kasy dla Urzędu Skarbowego kasy gdy ktoś miał jakieś środki trwałe.
;/ ;/
sweetie100 pisze:w nadleśnictwie, o którym pisałam inżynierkę te same ZULe wygrywają takie same przetargi i zapewne za podobne kwoty - kwestia swoistej symbiozy z nadleśnictwem - oni składają papiery (tylko oni) na jakiś zakres za z góry ustaloną kwotę: ZULe mają pewną pracę, a LP mają zrobioną robotę za pół darmo
Tak jest też u nas myślę, że i w większości Nadleśnictw.
Słyszałem o Zulach które próbowały rozbić tą jak sie wyraził sweetiy 100 swoistą symbioze i mocno tego pożałowali.

CDN


:506: :506:
Andrzej5101
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 284
Rejestracja: niedziela 12 lis 2006, 14:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Andrzej5101 »

Hawkins rozwalmy wredność LP :x
Hawkins
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 10:03
Lokalizacja: Earth

Post autor: Hawkins »

Hawkins rozwalmy wredność LP
I taki mam zamiar , chcę zdemaskować poczynania jednego Pana L-czego.
Prawdopodobnie będzie to atak kamikaze, ale co tam, może innym będzie lepiej 8)

CDN
leonek
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: sobota 19 sty 2008, 20:39
Lokalizacja: Jugów

Post autor: leonek »

Witaj studentko.
Z własnego doswiadczenia wiem że bardziej opłacalna jest zrywka i pozyskanie. Po prostu ile zrobisz tyle masz.Pracowałem trochę przy ochronie, czyli ogrodzenia,sadzenia, pielegnacja oraz czyszczenia i muszę Ci powiedzieć że o pracę to się prosilem a i wiecznie byłem bez pieniędzy.Wiem ,wiem że lesniczy był do .... no ale co zrobić.Obecnie wyrabiam między 400 a 600 kuboli na miesiąc i jest nieżle.A musze dodać że to nie równina tylko gory,skała no i bagno ,tak tak teren podmokły i bagnisty jest też na szczytach 800-950 mnpm.Tutaj bez konia ani rusz.
pozdrawiam :D
praca czyni wolnym
ODPOWIEDZ