Dziwny problem z połączeniem przez Orange

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

A ja mam dziwny problem z połączeniem przez Orange komórkowy, pod tym połączeniem nie działa mi w przeglądarce javascript, sprawdzałem na kilku komputerach, a komputery na różnych połączeniach. W Orange BOK twierdzą, że to wina modemu, że popsuty chyba i proponują zgłosić się do serwisu z nim.
Titilandus
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 09 lis 2006, 22:37
Lokalizacja: Z daleka

Post autor: Titilandus »

Jarek pisze:A ja mam dziwny problem z połączeniem przez Orange komórkowy, pod tym połączeniem nie działa mi w przeglądarce javascript, sprawdzałem na kilku komputerach, a komputery na różnych połączeniach. W Orange BOK twierdzą, że to wina modemu, że popsuty chyba i proponują zgłosić się do serwisu z nim.
Strzelam, że z modemem jest wszystko w porządku. Problem leży w kompresji stosowanej przez ideę. Ponoć znika na szybszych nadajnikach (hsdpa). Jeżeli to modem w telefonie to można spróbować wymusić szybszy nadajnik za pomocą netmonitora (o ile takowe istnieją tj. nadajnik w zasięgu i telefon z monitorem sieci ;) ). Można spróbować odświeżyć przeglądarkę z pominięciem pamięci podręcznej (ctrl+shift+F5 w firefoksie). Jeżeli modem bez blokady to spróbowałbym (dla pewności) z kartą plusa (simdata, simplus).

serdeczności
Titilandus.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Titilandus pisze:Strzelam, że z modemem jest wszystko w porządku. Problem leży w kompresji stosowanej przez ideę. Ponoć znika na szybszych nadajnikach (hsdpa). Jeżeli to modem w telefonie to można spróbować wymusić szybszy nadajnik za pomocą netmonitora (o ile takowe istnieją tj. nadajnik w zasięgu i telefon z monitorem sieci ;) ).
Tzn. nigdy nie wierzyłem w tłumaczenia z tzw. BOK, bo odkąd żyję jeszcze nigdy nie udało im się trafić choćby w 10%. W mojej okolicy ciężko to sprawdzić, na terenie Koszalina też jednak tak jest.
Titilandus pisze:Można spróbować odświeżyć przeglądarkę z pominięciem pamięci podręcznej (ctrl+shift+F5 w firefoksie).
A co to dokładniej znaczy?
Titilandus pisze:Jeżeli modem bez blokady to spróbowałbym...
Z blokadą zapewne, w promocji był ...
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

Jarek pisze:W Orange BOK twierdzą, że to wina modemu, że popsuty chyba i proponują zgłosić się do serwisu z nim.
Co ma piernik do wiatraka? Ja śmigałem na takim internecie i było wszystko ok.
Wątpię by chodziło o modem (swoją drogą jaki?).
Jarek pisze:Z blokadą zapewne, w promocji był ...
Tu mogę powiedzieć, że na pewno ma blokadę. :)
Titilandus
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 09 lis 2006, 22:37
Lokalizacja: Z daleka

Post autor: Titilandus »

Titilandus pisze:Można spróbować odświeżyć przeglądarkę z pominięciem pamięci podręcznej (ctrl+shift+F5 w firefoksie).
Jarek pisze:A co to dokładniej znaczy?
Nie wiem czy pytasz o skróty czy odświeżenie ;) Odświeżenie, to taki "twardy reset" wczytanej strony i wiem, że w niektórych przypadkach dla orange skrypty się wczytywały. A to w nawiasie to kombinacja klawiszy dla przeglądarki firefox (w przypadku innych przeglądarek (IE) zapewne będzie inna ;) ).

serdeczności
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Zadziałało, javascript działa, dziękuję.
ODPOWIEDZ