Taksator4.5 - error :(

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Taksator4.5 - error :(

Post autor: 11 »

Zainstalowałem sobie oczywiście Taksatora, jesteśmy w trakcie zmiany danych opisów taksacyjnych i mały zonk, który według mnie mocno utrudnia mi życie i spokój wewnętrzny, a niestety nie mogę sobie poradzić. Instalacja oczywiście przebiegła prawidłowo, na komputerze są dwa konta: administratora z pełnymi uprawnieniami oraz użytkownika z ograniczonym uprawnieniami. Tak jest bezpieczniej.
Skróty w menu do programu i ikonka na pulpicie (drobna, ale ułatwiająca życie rzecz) utworzyła się, ale tylko na na koncie administratora.
Jakimś dziwnym układem pracować można w nim tylko na koncie administratora.
Czy to normalne w tym programie? Nie ukrywam, że na innych znajmoych mi komputerach sytuacja jest identyczna, więc mój nie jest wyjątkiem.
Awatar użytkownika
mmionskowski
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: środa 09 sty 2008, 11:29
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: mmionskowski »

To dziwne - u mnie takich problemów nie było (taksator był instalowany jakieś 1,5 roku temu, więc nie pamiętam przebiegu instalacji i z tego powodu 3 dodatkowe pytania):
1. czy podczas instalacji dostępna jest opcja instalowania na wielu kontach?
2. próbowałeś uruchomić program z katalogu programu w "Program Files"? (jeżeli pójdzie to wystarczy zrobić sobie skrót na pulpicie do pliku EXE)
3. na jakiej platformie instalowałeś program (windows czy może przez emulator na Linux'ie - jest już kilka N-ctw, które działają na tym systemie, którego jestem z resztą pasjonatem :) )?
Może pytania są "bezsensowne", ale jak już pisałem, u mnie takie problemy nie występowały...

Pozdrawiam serdecznie :)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

mmionskowski pisze:1. czy podczas instalacji dostępna jest opcja instalowania na wielu kontach?
Nie ma takiej opcji ani pytania instalatora.
mmionskowski pisze:2. próbowałeś uruchomić program z katalogu programu w "Program Files"? (jeżeli pójdzie to wystarczy zrobić sobie skrót na pulpicie do pliku EXE)
Z tego pliku jest to samo, zresztą tylko z tego pliku można uruchomić Taksatora :)
mmionskowski pisze:3. na jakiej platformie instalowałeś program (windows czy może przez emulator na Linux'ie - jest już kilka N-ctw, które działają na tym systemie, którego jestem z resztą pasjonatem :) )?
Windows XP, również jestem pasjonatem.
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

Jarek pisze:na komputerze są dwa konta: administratora z pełnymi uprawnieniami oraz użytkownika z ograniczonym uprawnieniami
Jarek pisze:Jakimś dziwnym układem pracować można w nim tylko na koncie administratora.
Przed instalacją można zmienić uprawnienia drugiego konta na administratora i wtedy instalować z dowolnego profilu (administratora). Powinien się zainstalować tak żeby oba konat miały dostęp. Potem po zmianie i włączeniu ograniczeń powinno działac na obu.

Próbowałeś tak Jarku? Problem ten dotyczy wielu programów. U nas zawsze instalujemy programy a potem dopiero jedno z kont zmieniamy na konto z ograniczeniami. Bo tak jest bezpieczniej :wink:
Jarek pisze:Windows XP, również jestem pasjonatem
.

Może i ja się przyłączę :) Edytor rejestru czasami potrafi zdziałac bardzo wiele 8)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
murzasihle
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 486
Rejestracja: niedziela 25 lis 2007, 10:37
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: murzasihle »

Jarek pisze:Jakimś dziwnym układem pracować można w nim tylko na koncie administratora.
Czy to normalne w tym programie?
Tak ma być.
Prawdopodobnie dlatego, że programem tym nawiązujesz połączenie ODBC z SILPem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

OjciecMocyMroku pisze:Przed instalacją można zmienić uprawnienia drugiego konta na administratora i wtedy instalować z dowolnego profilu (administratora). Powinien się zainstalować tak żeby oba konat miały dostęp. Potem po zmianie i włączeniu ograniczeń powinno działac na obu.
Spróbuję w poniedziałek. Dziękuję :)

[ Dodano: 2008-01-09, 20:58 ]
murzasihle pisze:Prawdopodobnie dlatego, że programem tym nawiązujesz połączenie ODBC z SILPem.
Akurat korzystam z bazy w pliku .mdb chyba.
Awatar użytkownika
mmionskowski
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: środa 09 sty 2008, 11:29
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: mmionskowski »

Na koncie administratora należy pracować na LasInfo (a właściwie potrzebne jest tam hasło admina). Na Taksatorze na pewno może pracować użytkownik z ograniczonymi uprawnieniami (użytkowałem tak Taksatora 4.4 i 4.5 przez ponad pół roku, przy łączeniu z bazą MDB). Problemem powinna być tylko dostępność bazy dla takiego użytkownika (patrz: murzasihle). Z pierwszego postu Jarka wnioskuję, że na koncie z ograniczeniami nie można w ogóle uruchomić programu. Proponuję sprawdzić, czy na koncie z ograniczeniami dostępna jest aktualizacja systemu Widows NetFramework 1.1 - jeżeli dobrze pamiętam, to jest ona niezbędna do uruchomienia programu. Niestety po zmianie stanowiska pracy nie mam już dostępu do plików instalacyjnych Taksatora i nie mogę skonfrontować moich przypuszczeń z rzeczywistością :( . Spróbuję jeszcze coś wymyślić, ale w związku z ograniczeniami software'owymi nie wiem, czy cokolwiek w tej sprawie uda mi się ruszyć...
Pozdrawiam
murzasihle
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 486
Rejestracja: niedziela 25 lis 2007, 10:37
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: murzasihle »

Jarek pisze:Akurat korzystam z bazy w pliku .mdb chyba
Zgadza się, ale wcześniej musiało zaistnieć pobranie (import) bazy - stąd taki wymóg.

[ Dodano: 2008-01-10, 17:12 ]
mmionskowski pisze:nie mogę skonfrontować moich przypuszczeń z rzeczywistością
I to
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mmionskowski
początkujący
początkujący
Posty: 28
Rejestracja: środa 09 sty 2008, 11:29
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: mmionskowski »

No dobra, ale czego mają dowodzić te zrzuty? Nigdzie nie jest napisane, że tylko admin może wykonać te operacje...

Poza tym, poprosiłem kogo trzeba i:
program taksator 4.5 instalowany z konta admina jest dostępny do użytku dla zwykłego usera (trzeba tylko dogrzebać się do C:\Program Files (...bla bla bla...) i zrobić sobie skrót...
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

w moim przypadku jedyną opcją zainstalowania i korzystania z Taksatora na profilach z ograniczonym dostępem było
1. zmiania profilu użytkownika -> administratora
2. zainstalowanie Taksatora na koncie delikwenta
3. zmiana znów profilu administrator -> użytkownik

w żaden inny sposób nie dało rady odpalić Taksatora (zainstalować owszem ale na tym się kończyła zabawa)

próbowałam tak jak mmionskowski pisze wyżej instalować z poziomu admina i przekopiować delikwentowi skrót na pulpit w jego profilu - program jednak odmawiał odpalenia.

pozdrawiam wszystkich na przełomie
i znających magię słowa "archiwalny" :cry:

iz.
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

mmionskowski pisze:program taksator 4.5 instalowany z konta admina jest dostępny do użytku dla zwykłego usera (trzeba tylko dogrzebać się do C:\Program Files (...bla bla bla...) i zrobić sobie skrót...
Program tak, ale już dane raportowane przez program nie.
Awatar użytkownika
neonek
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: środa 19 wrz 2007, 08:31
Lokalizacja: z lasu

Post autor: neonek »

To moze tez byc wina antywirusa. U nas kasperski zablokowal calkowicie dostep do Mapana na komputerze w ktorym byl zainstalowany klucz a na pozostalych komputerach byl normalnie dostepny
ODPOWIEDZ