Covid-19 w lesie czy w domu?

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Jprd ale wy problemy macie, jakby ten zakaz Was dotyczył. Jakby ludzie uruchomili myślenie nie trzeba by było niczego zamykać.
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

bromarek pisze: Jakby ludzie uruchomili myślenie nie trzeba by było niczego zamykać.
:spoko: :spoko: a w związku z tym , że naród nam głupieje , w kwestii użycia rozumku lepiej nie będzie ......
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67298
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

I tak niewiele to dało. Ludzie w lesie jak biegali tak biegają. Przynajmniej za płotem :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Capricorn pisze:I tak niewiele to dało. Ludzie w lesie jak biegali tak biegają. Przynajmniej za płotem
u mnie biegi zaczynają się po zmroku , bynajmniej nie pojedyncze , pies stróżujący mówi mi o tym tak gdzieś do pólnocy ....
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22759
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

bromarek pisze:Jprd ale wy problemy macie, jakby ten zakaz Was dotyczył. Jakby ludzie uruchomili myślenie nie trzeba by było niczego zamykać.
Skoro w piątek wieczór czy w sobotę rano musiałem objechać teren leśnictwa i wywieszać stosowne - wydrukowane - plakaty, skoro zostałem - jak i inni pracownicy - zobowiązany poleceniem przełożonego do "egzekwowania przestrzegania wprowadzonego zakazu", to chyba jak najbardziej mnie dotyczy...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

j24 pisze: skoro zostałem - jak i inni pracownicy - zobowiązany poleceniem przełożonego do "egzekwowania przestrzegania wprowadzonego zakazu"
A jak przełożony będzie egzekwować wydane przez siebie polecenie? Wydał wytyczne jak zatrzymać biegnącego? Po za tym interwencja w sprawie szkodnictwa wymaga asekuracji więc pojedynczo nie powinniśmy tego robić.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22759
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Tego przełożony nie napisał. 8)
Jako i ja nie napisałem powyżej, jak będę egzekwował ... :roll:
Ale com się z plakatami nalatał, to moje ...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
damianvp
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2020, 15:55

Post autor: damianvp »

Specjalnie się tu zarejestrowałem jako biegacz, czyli użytkownik lasu. Wielu moich znajomych i tak biega po leśnych ścieżkach. Czy wy Leśnicy (nie wiem kto? Straż leśna?) naprawdę chcecie nas karać , łapać? Napiszcie jak to wygląda naprawdę.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170230
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Nie wydaje mi się, żebyś został ukarany, co najwyżej pouczony ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
damianvp
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 05 kwie 2020, 15:55

Post autor: damianvp »

Sten pisze:Nie wydaje mi się, żebyś został ukarany, co najwyżej pouczony ...
Powiedz mi czy Policja wjeżdża do lasu, czy kontrolują leśnicy? Leśnicy, czyli kto? Nie wiem "straż leśna" ?
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

damianvp pisze:...Napiszcie jak to wygląda naprawdę.
Jest 430 nadleśnictw i kilka k/setek strażników. Jak jest naprawdę, możesz tylko sprawdzić na własnej skórze. Jak trafisz na jako tako inteligentnego, to Cie pouczy. Jaki to % prawdopodobieństwa - tego nikt nie zgadnie. Jest przepis, może być mandat. Albo nie... osobiście jestem pesymistą. :(
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170230
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

damianvp pisze:Powiedz mi czy Policja wjeżdża do lasu
Jest rozporządzenie o współpracy Straży Leśnej z Policją i mogą być np. wspólne patrole. Obecnie jeszcze z udziałem SG i Żandarmerii ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Sten pisze:Jest rozporządzenie o współpracy Straży Leśnej z Policją i mogą być np. wspólne patrole. Obecnie jeszcze z udziałem SG i Żandarmerii ..
no i jest jeszcze WOT ..... granicy strzegą ...
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Już wkrótce, szkolenie e-learning jak łapać biegaczy w lesie ...dla służby leśnej.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67298
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Naj pisze:Albo nie... osobiście jestem pesymistą.
A ja nie. Nie znam ani jednego leśnika, który by po pierwsze marnował czas na galopowanie za biegaczem. Po pierwsze nie szkodzić sobie, a to oznacza, że nie mam zamiaru do turysty się zbliżać na mniej niż te świnte dwa metry. Po drugie nie wyobrażam sobie legitymowania bez podania dokumentów, a to wyklucza działanie na odległość. Po trzecie, skoro nie ma możliwości technicznych skutecznego legitymowania, to i karania tym bardziej nie ma, a co za tym idzie, pogadamy sobie miło o zakazie, po czym życzyłbym biegaczowi zdrowia i miłej przebieżki... do domu :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
pasiecznicki
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1435
Rejestracja: czwartek 14 paź 2010, 19:52

Post autor: pasiecznicki »

"Będziemy przede wszystkim informować i pouczać o zakazie wstępu do lasu
Coś mi się zdaje, że większość leśników zamiast zamykać udostępniłaby szerzej. Teraz pozostaje tylko informować i pouczać. Nie kwestionując szczerego motywu podjętej decyzji samą uważam jednak za mało trafioną. Pikiniki i wyjścia grupowe można byłoby eliminować na podstawie już wydanych zakazów. :(
W Straży Leśnej służy 1 tys. funkcjonariuszy
W Straży Leśnej nie służy ani jeden funkcjonariusz, chyba że były.
"Ano, posłuchaj ty o tym, że życie jest nie do przewidzenia i że każdy ma jakieś drzwi, co ich nie otworzył".
Andrzej Mularczyk, "Każdy żyje jak umie"
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

damianvp pisze: Napiszcie jak to wygląda naprawdę.
Skoro sytuacja wymusiła, że sam sobie odpuściłem biegactwo to raczej zbyt tolerancyjny być nie zamierzam.
Awatar użytkownika
Jarosław K.
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1201
Rejestracja: środa 05 lut 2020, 13:21

Post autor: Jarosław K. »

kolorowe kredki pisze:Skoro sytuacja wymusiła, że sam sobie odpuściłem biegactwo to raczej zbyt tolerancyjny być nie zamierzam.
:brawo:
"U podstaw ideowych programu Prawa i Sprawiedliwości leży szacunek dla przyrodzonej i niezbywalnej godności każdego człowieka. Ochrona tej godności to naczelny obowiązek i uzasadnienie istnienia wspólnoty politycznej."
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Capricorn pisze:
Naj pisze:Albo nie... osobiście jestem pesymistą.
A ja nie. Nie znam ani jednego leśnika, który by po pierwsze marnował czas na galopowanie za biegaczem(...)
Ja znam ze dwóch mających szansę go dogonić...
ODPOWIEDZ