Windows Vista

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

migur pisze:Warto zwrócić uwagę na bardzo "taniego" Office'a 2007 (199zł do użytku domowego) przeznaczonego pod Vistę. (doskonale sobie radzi również pod XP)
Miałem okazje testowac rzez pół roku wersję beta. Okazało sie,że Office ten ma bardziej intuicyjne menu i wszelkie polecenia są w postaci ikonek. Jest jedno ale- chodzi na innej budowie jak poprzednie wersje, jeśli chodzi o wydruk, to tylko i wyłacznie z własnego komputera, lub osoby co ma 2007. Jesli przeniesiemy plik juz na 2003 powstały w 2007 to już musimy nieźle sie napocić ze zmianami tak jak pierwotnie napisaliśmy.
migur
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2007, 09:11
Lokalizacja: RDLP w Katowicach

Post autor: migur »

To prawda. Office 2007 zapisuje pliki do formatów *.*x (*.docx, *.xlsx, *.mdbx)
Można zapisać dokumenty do wcześniejszych wersji, ale przez "Zapisz jako...".
MS z kolei wypuścił konwerter pozwalający na przerobienie plików nowych na stare - to dla użytkowników starszych office-ów.
Awatar użytkownika
serangeti
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 29 lip 2007, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: serangeti »

migur pisze:(...)Vista niby jest pierwszym systemem, który w pełni wspomaga aplikacje wykorzystujące dwurdzeniowe procesory - to jest argument za wymianą systemu.

Prędzej, czy później przestaną wspierać XP i będziemy skazani na Vistę. Albo skorzystamy z alternatywnych systemów
Jeśli programiści zaczną w końcu pisać masowo programy dla procesorów 2-rdzeniowych ;-) Na razie się nie zapowiada na to, a raczej nieprędko będą powstawać. Powód: podwójna robota - pisać wersję dla 1- i 2-rdzeniowca. No chyba, że narzędzia programistyczne zaczną wspierać ten proces.

A Office'a, to chyba sobie zakupię. 199 zł - w sumie niedużo, a i kolejny produkt legalny ;-) Win XP mam w wersji MSDNAA, podobnie jak Visual Studio, MS SQL 2005 Ent., Win 2003 Ent. i kilka innych produktów (Office'a niestety nie było w MSDNAA :-( )
Easy job, easy life ;-)
migur
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2007, 09:11
Lokalizacja: RDLP w Katowicach

Post autor: migur »

serangeti pisze:Win XP mam w wersji MSDNAA, podobnie jak Visual Studio, MS SQL 2005 Ent., Win 2003 Ent. i kilka innych produktów
to tak jak ja!!!! 8)

[ Dodano: 2007-09-18, 19:21 ]
Super uczucie, kiedy wreszcie mogłem sobie zaznaczyć do instalacji aktualizację "Sprawdzanie legalności oprogramowania" :P, w normalny sposób zainstalować IE 7 (mimo że używam firefoxa). Super!
Awatar użytkownika
OjciecMocyMroku
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1774
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 12:48
Lokalizacja: DGL

Post autor: OjciecMocyMroku »

migur pisze:MS z kolei wypuścił konwerter pozwalający na przerobienie plików nowych na stare - to dla użytkowników starszych office-ów.
Do offica 2003 mozna bez problemu sciagnac Pakiet zgodnosci 2007 i wszystko z nowej wersji (.docx i inne) otworzymy - nie wiem tylko czy dla starszych officow tez mozna tez ten pakiet instalowac i czy dziala.

[ Dodano: 2007-09-19, 08:32 ]
Office 2003 z Pakietem zgodności zapisuje tez nowe formaty :) - wlasnie sprawdzilem
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden,
który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
:510:
(Albert Einstein)
Awatar użytkownika
serangeti
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 29 lip 2007, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: serangeti »

migur pisze: to tak jak ja!!!! 8)
Fajne uczucie mieć "legala". Tylko jest jedno ale - po cholerę człowiekowi to, skoro w tym nie pracuje :roll: :arrow: Eclipse rulez :twisted:
Easy job, easy life ;-)
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Coraz więcej narzekań firm dotyczących musowej zmiany na nowszy sprzętu, aby przygotować go pod Vistę. Może to ruszy szybciej przemysł informatyczny do zmian ?? Jak wiadomo firmy nie kupują "podstawowego" sprzętu.
Awatar użytkownika
serangeti
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 29 lip 2007, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: serangeti »

mavericksn pisze:Jak wiadomo firmy nie kupują "podstawowego" sprzętu.
Nie zawsze :!: Do korzystania z Outlook'a czy innych programów Office albo branżowych rozwiązań opartych o przeglądarkę WWW nie potrzeba silnej i nowoczesnej maszyny.
Easy job, easy life ;-)
ODPOWIEDZ