Jakiego programu używasz do pracy z mapami?

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Jakiego oprogramowania używasz do pracy z mapą numeryczną?

ArcGis
7
70%
MapInfo
0
Brak głosów
Mapnik
1
10%
Inne
2
20%
 
Liczba głosów: 10

migur
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2007, 09:11
Lokalizacja: RDLP w Katowicach

Jakiego programu używasz do pracy z mapami?

Post autor: migur »

Zawsze mnie to intrygowało.
Awatar użytkownika
neonek
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: środa 19 wrz 2007, 08:31
Lokalizacja: z lasu

Post autor: neonek »

Tak zdecydowanie ArcGis jest najlepszym softem do map w mojej ocenie. A super nakładka do niego jest Sprint Map. Mam tez bo musze Mapana.
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

Arc View GIS z Lemanami , Arc Gis i tyle :D
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Onosz
początkujący
początkujący
Posty: 22
Rejestracja: środa 25 kwie 2007, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Onosz »

Mam zatem małe pytanie. Czy może ktoś mi opisać cały proces aktualizacji mapy numerycznej za pomocą ArcGisa? Chodzi mi o aktualizacje bazy geometrycznej przy pomocy GPSu. Krok po kroku.
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

... zdecydowanie ArcGis, niemniej ostatnio mam problemy z zainstalowaniem go pod Vistą :/ ...

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
diablo
początkujący
początkujący
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 07:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: diablo »

Onosz pisze:Mam zatem małe pytanie. Czy może ktoś mi opisać cały proces aktualizacji mapy numerycznej za pomocą ArcGisa? Chodzi mi o aktualizacje bazy geometrycznej przy pomocy GPSu. Krok po kroku.
Na to bym nie liczył, ja zadałem pytanie odnośnie podłączenia bazy do Arc Mapa i co ano szanowni forumowicze olali temat a teraz szumnie piszą jak to korzystają z Arc Gisa, Arc View itp.
Najlepiej będzie jak sam pogrzebiesz i do czegoś dojdziesz. Pozdrawiam
neonek pisze:A super nakładka do niego jest Sprint Map.
Bez przesady.
Awatar użytkownika
neonek
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: środa 19 wrz 2007, 08:31
Lokalizacja: z lasu

Post autor: neonek »

No to bede polemizowal
Ja aktualizacje mapy robie tylko za pomoca Arc view ze sprint mapem. W sprint mapie są moduły miedzy innymi kontroli i edycji. W kontroli zadajesz temat wyszukania brakow elementow na mapie badz w silpie. Wynik kontroli kontroli zapisuje sie jako osobna tabela w kopi silp. Potem w module edycja przegladasz pokolei bledy i je poprawiasz w zasadzie podobnie jak w aktualizatorze. A cala roznica polega na tym ze nie musisz wyszukiwac niezgodnosci tylko pokolei automatycznie jestes przenoszony na kolejne rekordy.

Co do aktualizacji bazy geometrycznej gps-em to ja robilem jedynie kopiowanie poligonow na warstwe ktora w danej chwili edytowalem. Tzn otwieralem pliki shp z palmtopa jako nowa warstwe i kopiowalem to co trzeba. Przy aktualizacji geometrii za pomoca gps trzeba miec swiadomosc dokladnosci pomiaru na ktory wpływ ma "konstelacja gwiazd" (satelit) i warunki pogodowe no i dokladnosc samego urzadzenia. Jezeli lesniczy mowi mi ze granica zrebu jest np 50 m od drogi to jest 50m od drogi i jest to linia prosta, ktorą kresli sie trzema kliknieciami

Co do podpiecia bazy Silp czy jakiejkolwiek innej nalezy zrobic to zapomocą programu Arc Catalog definiujac nowe zrodła danych zreszta w arc view tez mozna to zrobic tylko nie bedzie to podpiecie stale. Chociaz moze nie rozumiem twojego problemu napisz cos wiecej
Awatar użytkownika
serangeti
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 29 lip 2007, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: serangeti »

A ja dalej będę swoje powtarzał: po cholerę w nadleśnictwach ArcGIS do aktualizacji mapy numerycznej :?: :?: :?:
Ja używam Eclipse'a + ewentualnie MapObjects JE ;-)
Easy job, easy life ;-)
Awatar użytkownika
neonek
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: środa 19 wrz 2007, 08:31
Lokalizacja: z lasu

Post autor: neonek »

Ale kto powiedział ze ArcView jest wykozystywane tylko i wyłącznie do aktualizacji mapy numerycznej. Jakby to powiedziec trabantem tez objedziesz swiat ale czy bedzie to podroz komfortowa :wink:
Awatar użytkownika
serangeti
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 29 lip 2007, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: serangeti »

neonek pisze:Ale kto powiedział ze ArcView jest wykozystywane tylko i wyłącznie do aktualizacji mapy numerycznej. Jakby to powiedziec trabantem tez objedziesz swiat ale czy bedzie to podroz komfortowa :wink:
A do czego innego ArcGIS wykorzystują w nadleśnictwach :?:
Nie przekonacie mnie, że czysty ArcGIS jest komfortowym narędziem dla aktualizacji LMN. ArcGIS nie jezst dostosowany do standardu LMN ;-)

Dalej jestem za dedykowanym narzędziem dla tego procesu, który minimalizowałby "fantazję" użytkownika. Aktualizacja LMN nie powinna być procesem wymagającym kreatywności, a jedynie schematycznym postępowaniem (postępowaniem wg instrukcji).
Easy job, easy life ;-)
Awatar użytkownika
neonek
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: środa 19 wrz 2007, 08:31
Lokalizacja: z lasu

Post autor: neonek »

Wyzej napisalem ze do aktualizacji uzywam sprint mapa (nakładki na Arc View) ktory wlasnie powoduje takie schematyczne postepowanie. Jak mniemam w zamysle tworców sprint mapa byla wlasnie automatyzacja procesu aktualizacji.
Mi to odpowiada jest proste czytelne i skuteczne

A do czego mozna wykorzystac jeszcze Arc View ano np do tworzenia kompozycji map ktorych nie przewiduje urzadzanie. Istotniejsze sa chyba analizy jakie sobie wymyslisz.
Pewnie ze wszystko mozna to zrobic jakims innym softem, ale odpowiedz mi czy wykorzystujesz choc w 50% możliwosci pakietu MS Office przeciez kazde pisemko mozna napisac Notatnikiem czy Word Padem zawartym standartowo w Windowsie. mozna posiadac darmowego Open Office ale czy nigdy nikt nie spotkal sie z rozjezdzaniem dokumentow otwieranych na innych aplikacjach itd itd.
ODPOWIEDZ