Raporty w excel

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jasiu
początkujący
początkujący
Posty: 242
Rejestracja: niedziela 26 lis 2006, 13:24
Lokalizacja: W drodze.......

Raporty w excel

Post autor: Jasiu »

Jak przenieść dane z silp-u albo raportów (np. z protokołów odbioru robót) do excela? próbuje i ciągle mi jakieś bzdury wychodzą, miesza wiersze i nagłówki i nic tam się nie dzieje?
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Nie jestem pewna czy to o to Ci chodzi, ale w Raportach jest takie coś ja "zachowaj jako" (albo brzmi podobnie) i jak to klikniesz to pojawia się takie okienko "do zapisywania" i tam jest domyślne rozszerzenie dla pliku excel. Ja tak to robiłam. Jeśli to nie to to przepraszam za wtrącenie nie na temat :oops:
Pozdrawiam!
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Dokładnie tak Aga. Nie mylisz się.
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

HA! Czegoś się jednak na tym stażu uczę :lol:
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Jasiu
początkujący
początkujący
Posty: 242
Rejestracja: niedziela 26 lis 2006, 13:24
Lokalizacja: W drodze.......

Post autor: Jasiu »

zgadza się, tyle tylko że u nas to zapisuje sie z błędami , kolumny mają inne nazwy a jeśli chcesz raporty z umów zapisać to już w ogóle nie idzie no i zastanawiam sie czy to może przez to, że częśc tych rzeczy jako pliki tekstowe figuruje w raporcie? sam nie wiem, w środę będę w poznaniu w rdlp-ie to spytam tamtych asów informatycznych może coś mi doradzą.

dzięki
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

A wiesz, masz rację z tymi nazwami kolumn... Teraz sobie przypomniałam, że mi też coś takiego się robiło, ale tym dla kogo to robiłam nie przeszkadzało, więc nie zaprzątałam sobie tym głowy :wink:
Będę od wtorku dalej się tym bawić, więc jakbyś się czegoś dowiedział to podziel się na Forum! Z góry dziękuję! :)
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
migur
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2007, 09:11
Lokalizacja: RDLP w Katowicach

Post autor: migur »

Porównaj sobie dane w EXCELu z tymi w raporcie - te muszą być identyczne - na podstawie danych dojdziesz, jak się nazywają kolumny. Potem możesz zmienić nazwę w excelu. Mało roboty, a efekt jest.

Możesz jeszcze ewentualnie pokusić się o pozyskanie danych bezpośrednio z tabel SILPu poprzez:
a) Accessa - napisać mniej lub bardziej skomplikowaną kwerendę, wynik skopiować i wkleić do excela ;)
b) Microsoft Query - dodatek uruchamiany z poziomu excela - również służy do pozyskiwania danych z zewnętrznych źródeł.
Osobiście wolę to pierwsze rozwiązanie - MS Query nie jest tak wydajny jak Access.

Powodzenia i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Porównywanie danych i zmienianie nagłówków mam już za sobą - faktycznie się sprawdza i nie stanowi większego problemu, tylko pewnie są szybsze i prostsze rozwiązania :)
Jak tylko znów będę coś takiego musiała robić (mam nadzieję, że nie :wink: ) to spróbuję przez Accessa. Może się uda nic nie popsuć :)
Dzięki i pozdrawiam!
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Chrobry
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1048
Rejestracja: piątek 03 mar 2006, 19:12
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: Chrobry »

Podstawowa znajomość angielskiego i trochę języków programowania i już te kolumny wytłumaczysz sobie. Zdarzają się kolumny "zbędne", te możesz usunąć. By czytać/widzieć zawartość komórek - poszerz sobie szerokość kolumny. Pamiętaj też, że mamy specyficzny sposób zapisywania lokalizacji=adresu. Proste jak drut.
Gimnastyka z kwerendami jest OK, ale zależy co w danym momencie potrzebujesz i czy warto wówczas gimnastykować się z budowaniem pytań.
Awatar użytkownika
Agnieszka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 12973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2007, 17:54

Post autor: Agnieszka »

Chrobry pisze:Podstawowa znajomość angielskiego i trochę języków programowania i już te kolumny wytłumaczysz sobie. Zdarzają się kolumny "zbędne", te możesz usunąć. By czytać/widzieć zawartość komórek - poszerz sobie szerokość kolumny. Pamiętaj też, że mamy specyficzny sposób zapisywania lokalizacji=adresu. Proste jak drut.
To już "przerobiłam", faktycznie dużego problemu nie sprawia. Ale może kiedys będzie tak, że to co zapiszesz z raportów do excela to tak samo to będzie wyglądać, nagłówki będą takie jak w raportach?
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.(A. Sapkowski)
Awatar użytkownika
Chrobry
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1048
Rejestracja: piątek 03 mar 2006, 19:12
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: Chrobry »

To jest prośba do naszych programistó, by przewidzieli konwerter. Z tego jednak co wiem, to jest pewien problem, bo dane w tabeli raportów pobierane sa często z kilku miejsc w SILP - i tu może być problem. Nie wiem czy warte to będzie zachodu?
ODPOWIEDZ