Wybrali się na polowanie. Doszło do tragicznego wypadku

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77852
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Wybrali się na polowanie. Doszło do tragicznego wypadku

Post autor: drwalnik »

... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67315
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Tragedii nie ma szczęśliwie... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

A jak się ładnie wpisują w stereotyp - pijany i strzelający byle gdzie :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105203
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Patrzcie państwo... Nikt przy tym nie zwraca uwagi, że wszystko wskazuje na nielegalne polowanie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Piotrek pisze:Patrzcie państwo... Nikt przy tym nie zwraca uwagi, że wszystko wskazuje na nielegalne polowanie...
Dlaczego nielegalne polowanie? Poszli w teren, jeden strzelił, kula rykoszetowała i oberwał drugi. Chyba, że była to zbiorówka nielegalna :lol:
Ciekawy jestem jak policja stwierdziła, że jeden poszedł na polowanie pod wpływem alkoholu.
Może poszedł trzeźwy :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105203
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

jakub pisze:Chyba, że była to zbiorówka nielegalna :lol:
A nie? Definicje z aktualnego Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz (Dz.U. 2005 nr 61 poz. 548) są jednoznaczne:
  • polowanie indywidualne - §21 ust. 1
    Polowaniem indywidualnym jest polowanie wykonywane przez jednego myśliwego działającego niezależnie od innych myśliwych znajdujących się w tym samym obwodzie łowieckim
  • polowanie zbiorowe - §25 ust. 1
    Za polowanie zbiorowe uważa się polowanie wykonywane z udziałem co najmniej dwóch współdziałających ze sobą myśliwych lub myśliwego i naganiacza zorganizowane przez dzierżawcę lub zarządcę obwodu łowieckiego i prowadzone przez wyznaczonego przez dzierżawcę lub zarządcę obwodu łowieckiego myśliwego, zwanego "prowadzącym polowanie" z zastrzeżeniem §5 ust. 1 pkt. 2.
Jak widać rozporządzenie nie definiuje polowania wykonywanego przez co najmniej dwóch współdziałających myśliwych a niezorganizowanego przez zarządcę lub dzierżawcę obwodu. Jako takie działanie tych dwóch panów (a także dziesiątków ich kolegów w różnych zakątkach kraju) było nielegalne.
Litościwie nie wspominam o nielegalności polowania pod wpływem alkoholu (§ 15 ust. 1 cytowanego rozporządzenia).
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67315
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Oj chyba niekoniecznie. Ci panowie nie musieli wykonywać wspólnie polowania, a jedynie szli niedaleko siebie. Może nawet pojechali jednym autem, ale każdy polował na swój rachunek.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105203
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:Ci panowie nie musieli wykonywać wspólnie polowania
Z tekstu wynika, że postanowili wspólnie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67315
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Jest tam napisane jedynie, że dwoch mężczyzn postanowiło udać się na polowanie. Nie doczytałem nigdzie, że wspólnie, ale mogę się mylić, bo na telefonie słabo widać... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Dobrze wiecie, ze to co piszą to bardzo często mija się z prawdą.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105203
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:Jest tam napisane jedynie, że dwoch mężczyzn postanowiło udać się na polowanie. Nie doczytałem nigdzie, że wspólnie
Dla mnie tak sformułowane zdanie:
... Dwóch mężczyzn – w wieku 48 oraz 71 lat – postanowiło skorzystać z wolnego dnia i udać się na polowanie. ...
oznacza postanowienie podjęte wspólnie. A to zdanie:
... kiedy myśliwi zobaczyli nadbiegającą zwierzynę, zaczęli do niej strzelać ...
i fakt, że ranny został trafiony rykoszetem, utwierdzają mnie w tym mniemaniu.

A poza tym z własnych obserwacji najbliższej okolicy wiem, że takie wspólne wypady są codziennością wśród myśliwych. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Jakby napisali, że myśliwy wybrał się z kolegą na polowanie a kolega był po imprezie i dostał rykoszetem zupełnie przypadkowo to nie byłoby takiego efektu jak jest. W takim przekazie to myśliwi polują pijani, strzelają do siebie albo w powietrze i polują nielegalnie. Jest wynik ale poczekajmy na to jak się sprawa skończy bo pewnie nic im nie zrobią (chyba, że głupio się tłumaczą)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67315
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:oznacza postanowienie podjęte wspólnie
Nie - wyobraź sobie dokładnie to samo działanie, ale nocą na dwóch niezależnych ambonach. Również się wybrali, również wspólnie i we dwóch, ale polowali niezależnie. Ja to tak rozumiem, ale kto wie, może tak skonstruowano zdanie, by osiągnąć takie wrażenie...,
Piotrek pisze:i fakt, że ranny został trafiony rykoszetem, utwierdzają mnie w tym mniemaniu.
A mnie nie. Jeden szedł i drugi szedł. Nie mamy wiedzy, czy szli razem, może nawet z dwóch różnych kierunków.
Co do wspólnych wypadów to tak jak wspomniałem nie muszą oznaczać wspólnego polowania, ale jak najbardziej możesz mieć rację.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Capricorn pisze: Jeden szedł i drugi szedł. Nie mamy wiedzy, czy szli razem, może nawet z dwóch różnych kierunków.
Co do wspólnych wypadów to tak jak wspomniałem nie muszą oznaczać wspólnego polowania, ale jak najbardziej możesz mieć rację.
Mogło być też tak, że razem pili dzień wcześniej i się pokłócili. Poszli w las i strzelali do siebie. Jeden jeszcze był na kacu i nie trafił ale dostał rykoszetem od tego trzeźwego :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67315
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Dlatego właśnie nie lubię gdybania :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105203
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:Jeden szedł i drugi szedł. Nie mamy wiedzy, czy szli razem, może nawet z dwóch różnych kierunków.
I wpisali się obaj na to samo miejsce w książkę? :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67315
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Mogli i owszem, choć niekoniecznie że razem :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
magadan
początkujący
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: wtorek 21 lis 2006, 21:40
Lokalizacja: z daleka

Post autor: magadan »

takie są standardy zachowań niemałej grupy myśliwych
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

jakub
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 476
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 15:58
Lokalizacja: z lasu

Post autor: jakub »

Ciekawe ilu policjantów jeździ po spożyciu.
ODPOWIEDZ