Kiedy normalny PC w kancelarii leśnictwa.

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Kiedy normalny PC w kancelarii leśnictwa.

Post autor: Glaca »

Prawie 10 lat mija od "wielkigo skoku" w informatyzacji LP ( czyli od wprowadzenia powszechnie rejestratorów)...

Kiedy zamiast tych 4-ro megowych imitacji sprawdzających się tylko przy generowaniu KW w terenie doczekamy się normalnych biurowych PC-tów także w leśniczówkach.

Pewnie ktoś, kto nie musi "wklepywać" w ciagu roku tysięcy kłód ślęcząc godzinami nad ekranikiem o przekątnej podawanej w mm :wink: nie zrozumie tego lęku przed próbami wciśnięcia wszystkich aplikacji typu Notatnik, GPS czy mapy cyfrowe do tego maleństwa...

"Mój" specjalista d/s użytkowania ma monitor LCD Sony 19" za prawie 4 tyś. zł :x



PS. Tak, macie rację - to czysta, żywa zawiść :twisted:
nerak
początkujący
początkujący
Posty: 96
Rejestracja: niedziela 25 lut 2007, 14:29
Lokalizacja: z kont

Post autor: nerak »

Jestem wielkim zwolennikiem wprowadzenia PC do leśniczówek, jak widzę jak leśniczy godzinami pstryka na rejestratorku. Gdyby można było obsługiwać "silpowskie" aplikacje na PC leśniczy miałby więcej czasu na inne ważniejsze czynności. Oczywiście zakładam że aplikacje byłyby bardziej funkcjonalne od tych na rejestratorze. Pokładam dużą nadzieję że sprawa się zmieni wraz z wprowadzeniem nowych rejestratorków....które będą mogły współgrać z PC.
mrówa
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 02 lip 2007, 16:21
Lokalizacja: Lubsko

Post autor: mrówa »

|a co powiemy o konieczności wklepywania w NOTATNIKU projektu wniosku gdzie nie można wprowadzić gatunku bez powierzchnim, albo np. chcę wprowadzić 30 szt Md , bez powierzchni : czy notatnik jest dla lesniczego czy lesniczy dla notatnika :(
" Ogary poszły w las......"
lastel

Post autor: lastel »

Całkiem poważnie pytam , czy swój prywatny komputer mogę podłączyć do SILPu i używać go zamiast rejestratora ? :)
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Ja osobiście też o tym myślałem, ale bardziej pod kątem tworzenia lub edycji pewnych danych i przekazywania ich okresowo do SILP-u w cywilizowany sposób...

Ale to na razie SF.

"Nowe" rejestratory mają być tak dobre, że nawet pracownicy biur w N-ctwach będą chcieli TYLKO na nich pracować :mg:
Awatar użytkownika
Sergio
leśniczy
leśniczy
Posty: 561
Rejestracja: sobota 04 mar 2006, 21:50

Post autor: Sergio »

Glaca pisze: "Nowe" rejestratory mają być tak dobre, że nawet pracownicy biur w N-ctwach będą chcieli TYLKO na nich pracować :mg:
...a toś mnie rozbawił :lol: :lol: :lol: :lol:
powinno być tak:
Nowe rejestratory mają być tak "dobre", że nawet pracownicy biur w N-ctwach będą chcieli TYLKO na nich pracować :spoko: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Są rózne poglądy, jedni za, drudzy przeciw. Tez jestem za pecetami. przy sprzedarzy chocby zwykłego opału sa długie kolejki bo musi lesniczy "popśtrykac" troche, kompyter tez rozwiazałby wiele. Przykładowao mapki z notatkami itp, a nie ryzowanie na kartce papieru co gdzie i jak, a potem zagubienie...
samsonn
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 14:45
Lokalizacja: matrix

Post autor: samsonn »

przyszłość będzie taka, że komputery wejdą do leśniczówek. z drugiej strony wejdzie ekonomia, która może doprowadzić do powiększania leśnictw, np. model 1 leśniczy (z komputerem) + 2-3 podleśniczych.......
depresja m.l.
ODPOWIEDZ