Strażnicy leśni zatrzymali amatorów jazdy po lesie.

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

td7
początkujący
początkujący
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 25 mar 2012, 20:20
Lokalizacja: internet

Post autor: td7 »

Nie ma miejszych uprawnień. Ma większe. Chodzi mi o kwestie ewentualnej odpowiedzialności. Popatrz. Podawalem przyklad nakopania komuś do d.. podczas tzw ujęcia obywatelskiego. Jezeli zrobi to zwykły obywatel to sąd przyjmie jego tlumaczenia a ze się zdenerwowal a to źe wszystko się tak szybko potoczylo itd. A dlatego sad to przyjmie ze zwykly obywatel nie musi znać tych wszystkich przepisów itd. Inaczej ze straznikiem czy policjantem on musi je znać. To jest sedno tego o co mi chodziło. Myśle ze podobnego zdania jest biuro prewencji Policji rozgraniczajàc te 2 rodzaje. Bo jak się domyślam moze teź chodzic o kwestie odpowiedzialności. Zobacz. Strażnik na sluzbie polamie komuś kości podczas interwencji. Poszkodowany od kogo bedzie chcial uzyskać odszkodowanie? Jasne źe od firmy. Przecieź to w jej imieniu dzialal strażnik. Kto zaplaci panu Tomaszowi K. Za błàd sędziego i odsiedzenie 18 lat? My wszyscy. Prawo w Polsce jest naprawdę dobrze napisane. Tak myślę.
Tom
td7
początkujący
początkujący
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 25 mar 2012, 20:20
Lokalizacja: internet

Post autor: td7 »

Porębo jezeli chcesz to napisz na priv swoj nr tel duze jezdze po kraju, moze sie gdzies spotkamy i pogadamy.
Tom
td7
początkujący
początkujący
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 25 mar 2012, 20:20
Lokalizacja: internet

Post autor: td7 »

Takie dyskusje są pouczające ale zawsze pojawia się zbyt wiele wątków pobocznych. Cièźko czasami wyłuszczyć swoje stanowisko zwlaszcza gdy jak ja pisze się z telefonu. Porębo jezeli bedziesz miał ochotę to odwiedzę cię w twoich stronach i przy piwku powymieniamy się pogladami. Jezeli ktokolwiek poczuł się urazony moimi słowami wypowiedzianymi w ferworze tego szczerze przepraszam. Ja uwaźam ze leśnik to naprawdę najwspanialszy zawód swiata, a to moim zdaniem zobowiązuje.
Darz Bór.
Tom
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

td7 pisze:Nie ma miejszych uprawnień. Ma większe. Chodzi mi o kwestie ewentualnej odpowiedzialności. Popatrz. Podawalem przyklad nakopania komuś do d.. podczas tzw ujęcia obywatelskiego. Jezeli zrobi to zwykły obywatel to sąd przyjmie jego tlumaczenia a ze się zdenerwowal a to źe wszystko się tak szybko potoczylo itd. A dlatego sad to przyjmie ze zwykly obywatel nie musi znać tych wszystkich przepisów itd. Inaczej ze straznikiem czy policjantem on musi je znać.
Ok, teraz już rozumiem Twoje stanowisko.
W cywilce też "profesjonaliście" ciężej się wybronić.
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

td7 pisze: Porębo jezeli bedziesz miał ochotę to odwiedzę cię w twoich stronach i przy piwku powymieniamy się pogladami.
;-) :-) ;-) Widzisz? W zależności od intencji czytającego może to zabrzmieć jak ostrzeżenie wjazdu na chatę ;-) :-) ;-)
Wisisz mi czyszczenie biurka, kawę piłem.
td7 pisze: Jezeli ktokolwiek poczuł się urazony moimi słowami wypowiedzianymi w ferworze tego szczerze przepraszam.
W inecie? Ja bardziej rozeźlony, bo nie sposób Ci odmówić wiedzy, można by się czegoś nauczyć, poznać inne poglądy, a Ty to czasami marnujesz.
td7 pisze: Ja uwaźam ze leśnik to naprawdę najwspanialszy zawód swiata, a to moim zdaniem zobowiązuje.Darz Bór.
Weź przestań, to pismo o innych przypadkach jest;-)
td7
początkujący
początkujący
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 25 mar 2012, 20:20
Lokalizacja: internet

Post autor: td7 »

Szczerze tak uwazam. W V klasie podstawówki postanowilem zostać lesnikiem. A prawo, to ze strachu. Daję slowo. Ze strachu co by siè w coś nie wpakować w robocie. Później to już mnie zaciekawiło. Doktorat to juź inna historia. Ponadto naprawdę lubię być w sądzie. Lubiè spory sàdowe. Lubię pisać apelacje i wszystko co z tym związane. Pewnie to dziwne, ale co zrobić? Poza tym poznałem przy tym calą masę fajnych ludzi. Adwokatów, sędziów i świetnych profesorów. Ale leśnikiem chcę być zawsze.
Tom
td7
początkujący
początkujący
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 25 mar 2012, 20:20
Lokalizacja: internet

Post autor: td7 »

Te nasze spory były o niuanse,ale one mają duże znaczenie. Znajomy prokurator opowiadał kiedyś kawał o znaczeniu niuansów. Kłócą się sędzia i prokurator. Sędzia mówi,że niuans ma duże znaczenie, prokurator, że małe. Sędzia mówi, pokażę ci na przykładzie. Odwraca prokuratora i od tyłu pakuje mu ch... w d.. i mówi. Widzisz? Ty masz ch... w d... i ja mam ch... w d..., a to co nas różni to jest właśnie ten niuans. Mam nadzieję że mod wybaczy, ale wykropkowałem więc.
Tom
Awatar użytkownika
Krążownik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1014
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 17:17
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: Krążownik »

Mam nadzieję że mod wybaczy, ale wykropkowałem więc.

więc... to jest właśnie ten niuans, który ma Cię uchronić przed forumowym ograniczeniem ;)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67150
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

No to teraz już wszyscy w okolicy internetów wiedzą, że strażnicy leśni zajmują się niuansami. Nie wiem, czy się cieszyć, czy bać... :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
td7
początkujący
początkujący
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 25 mar 2012, 20:20
Lokalizacja: internet

Post autor: td7 »

Przykład z dzisiejszych newsów obywatelskiego zatrzymania którego dokonał policjant będący po służbie.
https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/jechal- ... 40579.html
Tom
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170013
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W Kotlinie Jeleniogórskiej zatrzymano crossowców
Straż Leśna z Nadleśnictwa Lwówek Śląski (RDLP we Wrocławiu) oraz policja zatrzymała czterech motocyklistów oraz ich przewodnika. Grupa zatrzymanych crossowców okazała się obywatelami Austrii. Wszyscy zostali ukarani mandatami na łączną kwotę 2 tys. zł. Natomiast polski przewodnik za popełniony czyn odpowie przed sądem.
https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/a ... crossowcow
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

To co? Obstawiamy kiedy będziemy ich przepraszać? :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67150
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Domyślam się, że to byli ekolodzy jadący chronić ostatni maturalny las Lwówka przed wrażymi zakusami leśnych plantatorów... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Czy minister już o tym wie? Czy zespół roboczy d/s sformułowania godnych przeprosin został powołany?
Currahee rządzi! I więcej nie trzeba...
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77779
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Niemcowi zarekwirowano motocykl, Austriacy zapłacili mandat

Post autor: drwalnik »

... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170013
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ponad 50 policjantów i strażników leśnych wzięło udział we wspólnej akcji w Puszczy Bukowej. Niestety, nadal wiele osób nie przestrzega prawa traktując las jak atrakcyjny tor przeszkód.
https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/a ... zy-bukowej
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Sit
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2012, 22:03
Lokalizacja: z drzewa

Post autor: Sit »

W dniu 17.11.2018. na terenie RDLP w Krakowie, w ramach ogólnopolskiej Akcji „CROSS”, przeprowadzone zostały wspólne działania Lasów Państwowych, Policji oraz Państwowej Straży Rybackiej. Celem prowadzonej akcji było zwalczanie przypadków bezprawnego korzystania z lasu, ze szczególnym naciskiem na osoby poruszające się po terenach leśnych pojazdami mechanicznymi. Miejsca prowadzenia działań zostały wybrane przez Strażników Leśnych na podstawie analiz nasilenia zjawiska oraz uciążliwości dla turystów korzystających z zasobów leśnych zgodnie z prawem. Jednym z miejsc poddanych obserwacji był żółty pieszy szlak turystyczny prowadzący na pasmo Lubomira. Przy pierwszych intensywnych przymrozkach, temperaturze poniżej zera frekwencja na szlakach była w tym dniu niewielka. Posterunki wystawione w miejscach największego nasilenia nielegalnych przejazdów, zarejestrowały jedną ekipę na motocyklach podążającą na południe. Po około 2 godzinach wracając do miejsca gdzie zostawili samochód z lawetą, na pieszym szlaku turystycznym w lesie na wysokości 730 m. npm. motocykliści wpakowali się w zasadzkę. Z uwagi na fakt, iż stosowane do tej pory grzywny w drodze postępowania mandatowego przynosiły umiarkowany efekt prewencyjny, sprawcy wykroczenia z art. 161kw, zostali pouczeni o uprawnieniach i obowiązkach osoby w stosunku do której istnieje uzasadniona podstawa do skierowanie wniosku o ukaranie oraz poinformowani że w ich przypadku wnioski o ukaranie zostaną skierowane do Sądu Rejonowego w Myślenicach. Na podkreślenie zasługuje fakt iż napotkani na szlaku turyści, z oburzeniem mówili o crossach i quadach, podkreślając iż zachowania kierujących są niebezpieczne. Dodatkowo wzmiankowany fakt niszczenia stanowisk archeologicznych, poprzez rozjeżdżanie stromych stoków średniowiecznych grodzisk, spowodował że turyści nie wahali się używać mocnych określeń osób, które nie licząc się z prawem oraz prawami innych osób do wypoczynku na łonie natury katują góry pojazdami mechanicznymi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Sit pisze:w ramach ogólnopolskiej Akcji „CROSS”
hehehe ...wczoraj pod domem przejechało mi chyba z 50 aut terenowych .. aż byłem bliski telefonu na policję ...
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
ODPOWIEDZ