Bitwa o Las Karpacki ...

Zagadnienia z szeroko pojętej ekologii, przyrody, środowiska i biologii...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Było do przewidzenia, że teraz "polecimy po Puszczach". Następnie weźmiemy się za wszelkie "Lasy jakieśtam"...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67110
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Właśnie w kontekście tego pisałem o zmianie nazwy naszej firmy. Okazuje się, że działalność człowieka powoduje powstawanie całej mnogości lasów naturalnych :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169959
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Niebawem może się okazać, że u nas są bardziej naturalne lasy niż w Amazonii ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Sten pisze:Niebawem może się okazać, że u nas są bardziej naturalne lasy niż w Amazonii ...
Cała Polska lasem naturalnym!
Cały kraj parkiem narodowym!

Jeden wielki skansen.
Ku chwale ujni.
I pożytkowi organizacji z "eko" w nazwie.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67110
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ale przecież w Amazonii nie ma lasów naturalnych, bo tam nie ma naszych leśników... :?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Sten pisze:Niebawem może się okazać, że u nas są bardziej naturalne lasy niż w Amazonii ...
Przeciez tak juz jest.

Wezmy taki Las Bialowieski. Od poczatku istnienia tego lasu po wielkim lodzie ludzkie polowanie bylo czescia tego ekosystemu czynnik smiertelnosci duzych zwierzat. Tak jak kazdy wirus czy nosowka czy parch albo pryszczyca czy wscieklizna. Raz majac wiekszy wplyw na ten ekosystem, raz mniejszy, ale zawsze bylo. W tej chwili z terenu ochrony scislej Swietego Gaju ludzkie polowanie zostalo wykluczone. Sztucznie wykluczone. ...Zrobilo sie naturalniej niz bylo na poczatku. I duzo naturalniej niz w Amazonii. Gdzie nie wytepiono jeszcze Indian zeby nie mogli polowac. Na razie nie wytepiono. :roll:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67110
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33757
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Jaka bitwa? To podstępnemu złodziejowi usiłującemu ograbić z dorobku kilka pokoleń ludzi, kłamcy drącemu ryja że całe dorosłe życie poświęciłem na podstępne grabienie pod siebie a to wszystko co wokół mnie to skutek moich krótkich rączek a nie efekt mojej pracy, że jakby mi te rączki poutrącać to dopiero piękno i bogactwo by wybuchło, oszczercy podnoszącemu jazgot jakie ze mnie zachłanne bydlę, takiemu obrzydliwemu czemuś ja mam wypowiadać rycerską bitwę??? Grzecznie odpowiadać na jego kalumnie, wycierać z twarzy plwociny i nie daj Boże nie urazić grubszym słowem?
Ja rozumiem, że jak się jest silniejszym to z cherlawcem trzeba ostrożnie, bo nie wypada bić słabszego, uczono mnie też że głupszemu trzeba ustąpić zadowalając się poczuciem racji, ale chyba jest jakaś tego granica? Ja już czuję za sobą ścianę i żeby być w zgodzie z samym sobą dalej cofać się już nie mam gdzie.
Jak długo jeszcze pozwolimy dezorganizować sobie pracę i życie grzecznie odpowiadając na zalew pytań zamiast przejść do ataku i zdemaskować tę garstkę łgarzy, przetrzepać ich sprawozdania, zaciągnąć za wszarz do sądu za każde kłamstwo publiczne, wykazać obłudę niby szlachetnych słowotoków?
:?:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

góral bagienny, :prosze: :spoko:
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105071
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

góral bagienny, nie ma "woli politycznej" bo te działanie jakie sugerujesz (które zresztą uważam za głęboko słuszne) nie przynoszą ani profitów finansowych ani wzrostu "słupków".
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33757
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Jeszcze im te słupki w poprzek gardeł staną. Najgorsze dla mnie, że prawdę leśną niby dozują, ale w pakiecie bogoojczyźnianym. Lansowanie wrażenia, że prawda o lesie jest jedną z katalogu prawd radiomaryjnych ma moc porażającą.
Mam swoje przekonania światopoglądowe i polityczne, ale przede wszystkim jestem leśnikiem. Mam wrażenie, że od zawsze dowodzą mną ci, co mają tak samo jak ja tylko na odwrót.
To takie wielkie marzenie żeby skupić się na lesie, również karpackim, a leśne kapliczki i lansowanie narodowego mesjanizmu zostawić każdemu na "po godzinach"? Panie Generale? 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

góral bagienny pisze:Jaka bitwa? To podstępnemu złodziejowi usiłującemu ograbić z dorobku kilka pokoleń ludzi, kłamcy drącemu ryja że całe dorosłe życie poświęciłem na podstępne grabienie pod siebie a to wszystko co wokół mnie to skutek moich krótkich rączek a nie efekt mojej pracy, że jakby mi te rączki poutrącać to dopiero piękno i bogactwo by wybuchło, oszczercy podnoszącemu jazgot jakie ze mnie zachłanne bydlę, takiemu obrzydliwemu czemuś ja mam wypowiadać rycerską bitwę??? Grzecznie odpowiadać na jego kalumnie, wycierać z twarzy plwociny i nie daj Boże nie urazić grubszym słowem?
Ja rozumiem, że jak się jest silniejszym to z cherlawcem trzeba ostrożnie, bo nie wypada bić słabszego, uczono mnie też że głupszemu trzeba ustąpić zadowalając się poczuciem racji, ale chyba jest jakaś tego granica? Ja już czuję za sobą ścianę i żeby być w zgodzie z samym sobą dalej cofać się już nie mam gdzie.
Jak długo jeszcze pozwolimy dezorganizować sobie pracę i życie grzecznie odpowiadając na zalew pytań zamiast przejść do ataku i zdemaskować tę garstkę łgarzy, przetrzepać ich sprawozdania, zaciągnąć za wszarz do sądu za każde kłamstwo publiczne, wykazać obłudę niby szlachetnych słowotoków?
:?:
Nie histeryzuj.Wyprasuj koszule i wyglancuj lakierki na okolicznosc wyprowadzania sztandarow z Reliktowej Puszczy Karpackiej.Oraz reliktow TZW oczywiscie.


Dziw w ogole ze w tej Puszczy pracujo jeszcze jacys lesnicy.Jak wynika z internetow zatrudnieni sa tam glowie hodowcy niedzwiedzi i liczacy z wilkami.

Notabene prawie natychmiast po rzezi Puszczy Karpackiej rzez wyborcza tego lasu znalazly sie jako Link w Wikipedii, przy hasle "puszcza karpacka"....szacun wlasciwie i kapelusza wypada uchylic przed profesjonalnie prowadzona kampania WWF.


Aha....i jeszcze jedno GB.Pamietaj o krawacie na uroczystosci wyprowadzania reliktow z Puszczy Karpackiej.To bardzo praktyczna czesc garderoby.Zdobi, ale w razie potrzeby mozna sie na niej powiesic.Tak sobie myslem.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33757
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

DAKa pisze:szacun wlasciwie i kapelusza wypada uchylić przed profesjonalnie prowadzona kampania WWF.
To uchylaj sobie ten swój kapelusz z piórkiem. Sztandarów żadnych nie wprowadzałem, to i wyprowadzać nie będę.
Jadnak nie ukrywam, że to co piszesz o haśle w Wiki to jakby kwintesencja dokonań wizerunkowych ludzi, którzy nie wiedzą po co pracują, a może i po co żyją. By informować o tym, czy niedźwiedzie jeszcze śpią czy już się w gawrach się przeciągają nie trzeba być filozofem.
W lakierkach to byłem ostatnio u pierwszej komunii, krawat czasem zakładam, żeby się upiększyć, ale z marnym skutkiem. Słyszałem o różnych jego zastosowaniach, ale one mnie nie pociągają, co najwyżej wiązanie końca z końcem.
DAKa pisze:Tak sobie myslem.
Porzuć to do czego nie jesteś stworzony, a rób to, co Ci wychodzi najlepiej, czyli pisanie na przetrąconej klawiaturze. Myśl i jej forma ładnie współgrają. :)
I niech Humor będzie z Tobą, skoro Buk Cię opuścił.
8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Tako rzeczr Zara..ten no.....Goral.

Oczywscie odkurzysz ten krawat, ktory ostatnio nosiles podczas komunii, na okazje wyprowadzania sztandarow TZW ze Swietego Gaju Turnickiego w puszczy karpackiej....To tylko kwestia kiedy. Moze do tego czasu znajdo sie jakie Lakierki.....Przydadzo sie.

W ogole, to w tym kraju zaden planator desek nie powinien kwiczec z powodu bulow jakie na wyzerunku TZW sprawiaja mu NGOsy. To jest chyba rodzaj masochizmu...Z tym samym WWF , ktorzy urzadza rzez
wyborcza w gazecie wybiorczej ci sami kwiczacy lesnicy uprawiali w najlepszej komitywie hodowle misi i uprawiania hodowle rysi. Baty od partera ktorego sie kocha nie powinny chyba sprawiac bulow...No nie???. U zielonym pokojem sie hoduje pszczolki.....Co Ty kwiczysz goralu?....Wszystko jest easy....A kampania WWF naprawde dobra.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33757
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Póki co to ja nie kwiczę jeno znacząco chrząkam. Generał się przyczaił i nie wiadomo, czy boi się oddychać czy spręża się do skoku. Czy żubry żegna przed podróżą bo tak widzi swoją misję, czy usypia przeciwnika. Czekam i cicho chrząkam.
Mignął mi dziś w telewizorni mój pan minister, o oświacie się wypowiedział. Zdaje się, że ten gość to fachura znający się na wszystkim. Z tej mąki chleba nie będzie, nawet pytlowego...
Jakoś życie z sensem dożyć trzeba, więc póki błyska nadzieja to się nią oddycha. Może Generalicja zacznie w końcu dowodzić a nie tylko musztrować przed paradą.
A Ty, DAKa, kpij, ironizuj, pokazuj język i dupę, ale nie nazywaj mnie plantatorem desek. Bo nerw mi puści i przy...szarżuję, a wtedy ani Dziczyzna, ani wykałaczka z sarniej cewki Ci nie pomoże. 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

góral bagienny pisze:Póki co to ja nie kwiczę ...
Spokojnie, w PB nasi włodarze i działy PR robiły wszystko by sprawę spektakularnie przewalić. Zmiany kursu się nie podziewam i chyba czas na ćwiczenia strun głosowych :]
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

A Ty, DAKa, kpij, ironizuj, pokazuj język i dupę, ale nie nazywaj mnie plantatorem desek. Bo nerw mi puści i przy...szarżuję, a wtedy ani Dziczyzna, ani wykałaczka z sarniej cewki Ci nie pomoże. 8)
Dlaczego nie ?. Przeciez to jest pobozne slowo . Chociaz hodowcy guszcy, cietrzcy i milczcy (oraz misi - w Twoim przypadku) faktycznie dostajo wysypki na jego dzwiek. Jak wykazaly eksperymenty na reprezentatynych probkach osobnikow lesnikow polskich z roznych popupulacji w roznych regionach Polski. Przy czy o ile samczyki poza objawami wysypki robia sie agresywne - tak jak tutaj , to samiczki reaguja zaproszeniami na randke u prokuratora. Naprawde. Juz dwie mi cus takiego proponowaly ale za daleko bylo. :roll: Niestety...... :? Ale problem zdecydowanie wart dalszych badan.

Odnosnie tego pytania rzuconego przez hodowce z LP w przestrzen internetowo :
Jak długo jeszcze pozwolimy dezorganizować sobie pracę i życie grzecznie odpowiadając na zalew pytań zamiast przejść do ataku i zdemaskować tę garstkę łgarzy, przetrzepać ich sprawozdania, zaciągnąć za wszarz do sądu za każde kłamstwo publiczne, wykazać obłudę niby szlachetnych słowotoków?
Wypada odpowiedziec: Dlugo jeszcze.

Wystarczy lektura bestselleru pod tytulem " Biblia" i skonfrontowanie go z tym fragmentem Prawdy wyborczej :

Wg WWF w latach 2017-2026 zaplanowano wycięcie i wywiezienie z nadleśnictwa Bircza, które ma powierzchnię ponad 27 tys. ha, blisko 1,5 mln m sześc. drewna.
PONAD 36 TYSIECY 40 TONOWYCH CIEZAROWEK !!!!!!

Gazeta Wyborcza podaje informacje ze z obszaru 27 000 hektarow lasu plantato...pardon hodowcy guszcy , cietrzcy oraz innych wywioza poltora milionow kubikow desek ktore zmieszcza sie na 36 000 ciezarowkach (jak im sie chcialo liczyc... :? ). Co to jest ?. To jest informacja taka sama jak to ze jutro bedzie poniedzialek a wczoraj byla sobota. Ciekawa zreszta bo nie wiedzalem, ze poltora miliona kubikow drewna zmiesci sie na 36000 ciezarowkach. Nie na 26000 ani na 46000 tylko wlasnie na 36000. Interesujace. Ale nic wiecej.

Jednak bardziej interesujaco zaczyna sie robic, gdy konsument takiej informacji przypomina sobie te pierwsza ksiazke, gdzie mowa jest o tym, ze na swiecie jest cus takiego jak ZUO i DOBRO. Zaczyna te informacje interpretowac.

co to jest te 36 000 ciezarowek ?....To jest ZUO !!. prosze Panstwa. To jest ZUO. Ucielenienie gwaltu czynionego na prastarej, reliktowej puszczy karpackiej, mord na tysiacach wiekowych, pomnikowych jodlach zniszczenie domow rysow, guszcuw cietrzcuff, misiow , wilkow oraz nadobnicy alpejskiej, ....Na dodatek czynione z niskich pobudek - chciwosc - pazernosc przez wiadomo kogo..... :| . odrazajacych i zuych w maciejowkach wozacych sie wypasionymi SUVami z ministerialnym pensjami....

Gieniusz kampanii wuwuefu polega na zaimplementowaniu w muzgach publiczki tych ciezarowek jako ZUO niszczace wartosci. Przedtem na posadzeniu puszczy w lesie karpackim. Z uzyciem misi rysi i guszcy hodowlanych ...pani Rusin, panny Tusk itak dalej... Obywelowi nie pozostaje nic innego jak taka interpretacja.....To jest dobra , konsekwentnie i kreatywnie realizowana kampania.


Z tym argumentem - takim wartosciowaniem TZW sobie kiepsko radzi i raczej sobie nie poradzi . Dlugo jeszcze. ZUO sie nie obroni kontratakami, przetrzepaniem, pozwami etc. Bo ZUO jest ZUO. Proste.

Mudlcie siem. I oddajcie co Wajrakowe Wajrakowi a co Morawieckiego Morawieckiemu. Zaiste. Powiadam Wam. I Tobie tez GB... :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33757
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

DAKa pisze:o ile samczyki poza objawami wysypki robia sie agresywne - tak jak tutaj , to samiczki reaguja zaproszeniami na randke u prokuratora. Naprawde.
Toś ty kombatant, a nawet myśliwy wyklęty. Jako żywo. No i Wernyhora PGL. A nawet Kasander.
Ale zważ że historia uczy, iż kto propagandą wojuje ten od propagandy ginie. Ot, choćby Paul Joseph – minister propagandy i oświecenia publicznego. Oświecał, oświecał, aż go tak oświeciło, że z ręki swej zginął sam z samicą i niewinowatym przychówkiem swoim.
A i każde następne wybory, no - czasem co drugie, przynoszą dowody, iż czarny pr się złuszcza szybciej niż jego producenci zapewniają na etykietach.
No i zważ jeszcze, że posłaniec przynoszący złe wieści zwykle ma przechlapane. 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

DAKa pisze:Wg WWF w latach 2017-2026 zaplanowano wycięcie i wywiezienie z nadleśnictwa Bircza, które ma powierzchnię ponad 27 tys. ha, blisko 1,5 mln m sześc. drewna. PONAD 36 TYSIECY 40 TONOWYCH CIEZAROWEK !!!!!!
Tą informacyjną bombę można szybko rozbroić. To ok 5m3 rocznie z ha czyli ZAŁADOWANA DREWNEM JEDNA PRZYCZEPA ROLNICZA CIĄGNIĘTA PRZEZ "SZEŚĆDZIESIĄTKĘ" :P
Pytanie tylko czy któryś z rzeczników próbował....
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33757
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Pytanie tylko czy któryś z rzeczników próbował...
Rzecznicy nie są od tego. Są od pobudek niedźwiedzi i udawania, że panują nad wrażymi mediami. :oops:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
ODPOWIEDZ