Senat odrzucił. Podobno z niskich pobudek...

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105105
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Senat odrzucił. Podobno z niskich pobudek...

Post autor: Piotrek »

https://www.polskieradio.pl/9/302/Artyk ... nieletnich

Jako mój komentarz pozwolę sobie zacytować to, co napisałem wcześniej na LDL:
Moje zdanie jest takie, ze im mniej ingerencji Państwa w wychowanie pociech tym lepiej. A moje argumenty przeciw takiej ustawie poniżej.

Po pierwsze próbujemy skodyfikować pojęcia nieostre. Co to jest "udział w polowaniu"? No i podniesione już zdefiniowanie "nieletni". W tym pojęciu mieści się bowiem zarówno czterolatek jak człowiek dwa dni przed ukończeniem osiemnastego roku życia...
Po drugie nie ma dla nieletnich zakazu wstępu do rzeźni, a pomimo braku zakazu nikt tam dzieci nie prowadza (np. w ramach szkolnych wycieczek, lekcji w terenie itp.). Decyduje nie prawo państwowe ale zdrowy rozsądek. Niechże i w tym wypadku tak będzie.
No i wreszcie argument nieco anegdotyczny - gdyby pan Tarkowski nie obznajamiał Stasia od dzieciństwa ze strzelbą i polowaniem, toby się "W pustyni i w puszczy" skończyło najpóźniej w momencie spotkania z lwem na początku książki.

PS. Ten ostatni argument wydaje się nieco obosieczny. Bowiem w efekcie owego wychowania ze strzelbą i polowaniem w tle, Staś z zimna krwią morduje kilku ludzi, strzelając do nich jak do kaczek. Ja wiem, to byli "źli", no ale mimo wszystko - Staś jest w tym momencie czternastolatkiem, niemal dzieckiem...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

NIEDOPUSZCZALNE , fundamentalne, złe zmiany w polskim prawie polowania


Bruksela, 19 marca 2018 r. - FACE jest bardzo zaniepokojona poprawkami uchwalonymi i przyjętymi przez polski Senat w prawie łowieckim w Polsce, ponieważ dosłownie zabijają one wieloletnie polskie tradycje, kulturę i metody łowieckie. Następujące zmiany przegłosowane przez Senat RP będą miały znaczący wpływ na myśliwych:
1. Zakaz zakłócania dzikich zwierząt w przypadku, gdy nie ma celu łowieckiego.
Wynik: Poprawka uniemożliwia myśliwym skuteczne szkolenie i przetestowanie psów myśliwskich i sokolników przed szkoleniem ptaków drapieżnych - działalności uznanej globalnie przez UNESCO za "niematerialne dziedzictwo kulturowe";

2. Powołanie przez Ministra Środowiska Prezesa Związku Myśliwych i możliwość zwolnienia tej osoby przez Ministra po wydaniu opinii przez radę doradczą.
Wynik: Poprawka eliminuje samorządność Polskiego Związku Łowieckiego i stanowi bezpośredni atak na zasadę demokracji;

3. Nie będzie żadnych kar za utrudnianie polowania.
Wynik: Poprawka pozwala przeciwnikom polowań na prowadzenie skutecznych blokad i polowań na sabotaż bez kary;

4. Zakaz udziału młodzieży w polowaniu do 18 roku życia.
Wynik: Poprawka eliminuje możliwość przekazywania tradycji łowieckich z pokolenia na pokolenie.

Ponadto FACE jest zaniepokojony dwiema innymi planowanymi zmianami w zakresie zakazu stosowania ołowiowej amunicji do 31.12.2019 i okresowymi testami dla myśliwych co 5 lat. FACE zasadniczo sprzeciwia się zakazowi udziału młodzieży w polowaniach, który jest powszechny we wszystkich europejskich hodowlach myśliwych. Polowanie to naturalny i zdrowy sposób pozyskiwania organicznego mięsa dla gospodarstwa domowego. Udział młodzieży w polowaniach zapewnia kluczową wiedzę na temat przyrody i głębokie zrozumienie zarządzania dziką przyrodą i dobrostanu zwierząt. Jest pozytywny dla psychicznego i fizycznego rozwoju dzieci.

FACE uważa, że ​​podstawowym prawem rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z ich własnymi przekonaniami i zwyczajami, których zakaz ten nie respektuje. W tym kontekście FACE chce podkreślić Artykuł 2 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka: "państwo powinno szanować prawo rodziców do zapewnienia takiego wykształcenia i nauczania zgodnie z ich własnymi przekonaniami religijnymi i filozoficznymi". Ta nowa ustawa jest również sprzeczna z wieloma kluczowymi zasadami określonymi w Europejskiej karcie łowiectwa i różnorodności biologicznej, przyjętej przez Stały Komitet Konwencji berneńskiej w listopadzie 2007 r.

Zdecydowanie namawiamy polskiego prezydenta, pana Andrzeja Dudę, do ponownego rozważenia tych zmian zgodnie z Konwencją Berneńską i Europejską Konwencją Praw Człowieka.

UNACCEPTABLE AND FUNDAMENTALLY WRONG CHANGES TO POLISH HUNTING LAW


Brussels, 19 March 2018 – FACE is very concerned about the amendments voted and accepted by the Polish Senate to the hunting law in Poland as they would literally kill longstanding Polish hunting traditions, culture and methods. The following changes voted by the Polish Senate will have major impacts on hunters:
1. A ban on the disturbance of wild animals in the case that there is no hunting purpose.
Result: The amendment prevents hunters from effectively training and trialling their hunting dogs and falconers from training their birds of prey – an activity which is globally recognised as "Intangible Cultural Heritage" by UNESCO;

2. The appointment of the President of the hunters’ association by the Minister of Environment and the possibility to dismiss this person by the Minister after the opinion of the advisory board.
Result: The amendment eliminates the self-governance of the Polish Hunting Association and is a direct attack on the principle of democracy;

3. There will be no penalties for the obstruction of a hunt.
Result: The amendment allows opponents of hunting to conduct effective blockades and sabotage hunts with no punishment;

4. The ban of the participation of youths in hunting up to the age of 18.
Result: The amendment eliminates the possibility of transferring hunting traditions from generation to generation.

FACE is furthermore concerned by two other scheduled amendments on the prohibition of the use of lead ammunition by 31.12.2019 and periodic tests for hunters every 5 years. FACE fundamentally opposes the ban on the participation of youth in hunting, which is common in all European hunting cultures. Hunting is a natural and healthy way to source organic meat for the household. The participation of youth in hunting provides key knowledge about nature and a deep understanding of wildlife management and animal welfare. It is positive for the children’s mental and physical development.

FACE believes it is a fundamental right for parents to educate their children according to their own beliefs and customs, which this ban fails to respect. In this context, FACE wants to highlight Article 2 of the European Convention on Human Rights: "the State shall respect the right of parents to ensure such education and teaching in conformity with their own religious and philosophical convictions". This new law also contradicts many key principles set out in the European Charter on Hunting and Biodiversity, which was adopted by the Standing Committee of the Bern Convention in November 2007.

We strongly urge the Polish President, Mr. Andrzej Duda, to reconsider these changes in line with the Bern Convention and the European Convention on Human Rights.

http://www.face.eu/sites/default/files/ ... -128570945
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Podejźrzon
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 14:59

Re: Senat odrzucił. Podobno z niskich pobudek...

Post autor: Podejźrzon »

Piotrek pisze: Po pierwsze próbujemy skodyfikować pojęcia nieostre. Co to jest "udział w polowaniu"?
No proszę, udziałÂ w polowaniu jest teraz pojęciem nieostrym. No, no...

Piotrek pisze:No i podniesione już zdefiniowanie "nieletni". W tym pojęciu mieści się bowiem zarówno czterolatek jak człowiek dwa dni przed ukończeniem osiemnastego roku życia...
Sofistyka dla ubogich, można było jeszcze tam wrzucić oseski i embriony. Co ma to do rzeczy? Nic.
Nieletni, to nieletni, jest to jasno sprecyzowane w Prawie i np. alkoholu teżÂ nie kupisz, czy do urny wyborczej nie pójdziesz, choćby brakowało ci dwóch dni. O co ten płacz?

Piotrek pisze:Po drugie nie ma dla nieletnich zakazu wstępu do rzeźni, a pomimo braku zakazu nikt tam dzieci nie prowadza (np. w ramach szkolnych wycieczek, lekcji w terenie itp.). Decyduje nie prawo państwowe ale zdrowy rozsądek. Niechże i w tym wypadku tak będzie.
Do rzeźni oczywiście JEST zakaz wstępu i to nie tylko dla dzieci. Spróbuj sobie tam wejść, ot tak z ulicy. Co do zdrowego rozsądku, proponowane zmiany chyba dość wyraźnie sugerują, że nie jest (ten rozsądek u myśliwych) czymś powszechnie uznanym i niekwestionowanym. Solidnie sobie na to zapracowali.
Piotrek pisze:No i wreszcie argument nieco anegdotyczny - gdyby pan Tarkowski nie obznajamiał Stasia od dzieciństwa ze strzelbą i polowaniem, toby się "W pustyni i w puszczy" skończyło najpóźniej w momencie spotkania z lwem na początku książki.
Rzeczywiście argument anegdotyczny i zważywszy na pogłowie lwów w polskich lasach i sawannach, spokojnie możemy go zaniedbać. :)
Podejźrzon
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 14:59

Post autor: Podejźrzon »

Nie zdążyłem dopisać:
Zakaz udziału młodzieży w polowaniu do 18 roku życia.
Wynik: Poprawka eliminuje możliwość przekazywania tradycji łowieckich z pokolenia na pokolenie.
Dla mnie duży plus. Łowiectwo można sobie spokojnie odłożyć do lamusa tradycji, podobnie jak powroźnictwo, czy repasację pończoch. Mamy wiek XXI podobno.
Ponadto FACE jest zaniepokojony dwiema innymi planowanymi zmianami w zakresie zakazu stosowania ołowiowej amunicji do 31.12.2019 i okresowymi testami dla myśliwych co 5 lat. FACE zasadniczo sprzeciwia się zakazowi udziału młodzieży w polowaniach, który jest powszechny we wszystkich europejskich hodowlach myśliwych. Polowanie to naturalny i zdrowy sposób pozyskiwania organicznego mięsa dla gospodarstwa domowego. Udział młodzieży w polowaniach zapewnia kluczową wiedzę na temat przyrody i głębokie zrozumienie zarządzania dziką przyrodą i dobrostanu zwierząt. Jest pozytywny dla psychicznego i fizycznego rozwoju dzieci.
Ten FACE to jakiś niezły klub pajaców. Krzewienie "dobrostanu zwierząt" poprzez polowanie: mocne! To może popularyzować myślistwo odbierając pozwolenia na broń? Równie logiczne.
Nie wiem także co jest zdrowego w pozyskiwaniu mięsa tym sposobem? Co to jest "mięso organiczne", by the way? Są jakieś inne?
Zapomnieli podać czym się martwią z tymi testami co 5 lat. Może ktoś wie?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67142
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

jest teraz pojęciem nieostrym
Czy jeśli jestem między myśliwymi na polowaniu, ale nie poluję i nie uczestniczę w żadnych czynnościach związanych z polowaniem, ot tylko sobie patrzę, to biorę udział, czy też nie, bo w tej sytuacji to już nie wiem... :?
proponowane zmiany chyba dość wyraźnie sugerują
Media potrafią wykreować wszystko. Antyszczepoionkowcy też poparcie mają jakieś i co w związku z tym?
Prosta analogia - lekarze są głupi oni jedyni mądrzy 8)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
sormen
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 12 wrz 2006, 11:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: sormen »

DAKa pisze:2. Powołanie przez Ministra Środowiska Prezesa Związku Myśliwych i możliwość zwolnienia tej osoby przez Ministra po wydaniu opinii przez radę doradczą.
Wynik: Poprawka eliminuje samorządność Polskiego Związku Łowieckiego i stanowi bezpośredni atak na zasadę demokracji;
Tak to jest jeden z zapisów jako niedemokratyczny , do zaskarżenia w tej byle jakiej ustawie . Znowu powołam się może się mylę na wędkarzy ; tam tęż minister powołuje prezesa ?
To prowadzi do państwa totalitarnego .
Podejźrzon pisze:Po drugie nie ma dla nieletnich zakazu wstępu do rzeźni, a pomimo braku zakazu nikt tam dzieci nie prowadza (np. w ramach szkolnych wycieczek, lekcji w terenie itp.). Decyduje nie prawo państwowe ale zdrowy rozsądek. Niechże i w tym wypadku tak będzie.
To jest najlepszy komentarz do przepisów mających objąć 100% naszego życia , w tym moralnego . Skąd my to znamy :D .
Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

Podejźrzon pisze:en FACE to jakiś niezły klub pajaców. Krzewienie "dobrostanu zwierząt" poprzez polowanie: mocne! To może popularyzować myślistwo odbierając pozwolenia na broń? Równie logiczne.
Nie wiem także co jest zdrowego w pozyskiwaniu mięsa tym sposobem? Co to jest "mięso organiczne", by the way? Są jakieś inne?
Zapomnieli podać czym się martwią z tymi testami co 5 lat. Może ktoś wie?
Nie sądź innych według siebie, pajac to kolego zabawka, a oni zabawkami nie są. Poczytaj sobie trochę np o systemie łowiectwa w Afryce i historii powstania WWF-u i dlaczego kasa z tego brudnego i nieludzkiego łowiectwa ochroniła np nosorożce i słonie. W tym temacie musisz być niezłym ignorantem bo tak pewnie wygłaszasz sądy. Poczytaj sobie ile rośnie świnka, z której wp.... kotlecika i ile antybiotyków i sterydów jest w paszach ( w drobiu z resztą też, nawet w rybkach - ostatnio we Francji instytucje rządowe zajmujące się żywieniem potwierdziły, że rybki to tak max 2 razy w tygodniu papusiać, bo można się nawet arsenu nawpieprzać za dużo).
Popularyzowanie łowiectwa w takim wykonywaniu to tak z grubsza jakby wędkarzowi zabrać wędkę i kazać mu opowiadać jak to fajnie siedzieć nad wodą i patrzeć się w fale.
A z tymi badaniami to może dowiedz się co ile lat niektóre służby robią badania na broń służbową dopiero gadaj bzdury, a wymiana szaf na broń i temu podobne pomysły napędzają kolesiom kasę tak jak te badania lekarzom, których do tego typu orzecznictwa jest na prawdę nie za dużo. Ale temat podejścia tego Państwa do ludzi posiadają legalnie broń to już inna bajka na kolej :twisted: ny temat forum.
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

:lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67142
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

DAKa, powściągnij klawiaturę...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

To jest najlepszy komentarz do przepisów mających objąć 100% naszego życia , w tym moralnego . Skąd my to znamy :D .
Kiedys to sie nazywalo faszyzm i komunizm dzisiaj ekologizm.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

A ja się tak zastanawiam czy każdy z tych ekologów nie je mięsa, nie nosi skórzanych butów, toreb, pasków od zegarków i w ogóle wyrobów pochodzenia zwierzęcego bo przecież w rzeźni te biedne zwierzątka tak samo są zabijane jak w lesie czy na polu. Niech przestaną być hipokrytami.
Będąc dzieciakiem dziadek pokazał mi jak się hoduje króliki. Kazał karmić, czyścić klatki. Powiedział mi, że te króliki są na pasztet, a ich skóra na czapkę. Po kilku miesiącach pokazał mi jak się zabija króliki, jak się je skóruje itp. Czym to się różni od tego, jak dziecko zobaczy zastrzelonego zająca, którego nawet nie mogło pogłaskać? To może zakażmy dzieciom na wsi hodowli zwierząt jeśli idą do konsumpcji...
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67142
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

g pisze:A ja się tak zastanawiam czy każdy z tych ekologów
Włącz tefałeny i popatrz na Kinię, a będziesz miał odpowiedź... :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Quercus
leśniczy
leśniczy
Posty: 601
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 17:52

Post autor: Quercus »

No trochę mnie poniosło, ale wpienia mnie hipokryzja eko - nazi i tyle. :lol:
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

g pisze:A ja się tak zastanawiam czy każdy z tych ekologów nie je mięsa, nie nosi skórzanych butów, toreb, pasków od zegarków i w ogóle wyrobów pochodzenia zwierzęcego bo przecież w rzeźni te biedne zwierzątka tak samo są zabijane jak w lesie czy na polu. Niech przestaną być hipokrytami.
Będąc dzieciakiem dziadek pokazał mi jak się hoduje króliki. Kazał karmić, czyścić klatki. Powiedział mi, że te króliki są na pasztet, a ich skóra na czapkę. Po kilku miesiącach pokazał mi jak się zabija króliki, jak się je skóruje itp. Czym to się różni od tego, jak dziecko zobaczy zastrzelonego zająca, którego nawet nie mogło pogłaskać? To może zakażmy dzieciom na wsi hodowli zwierząt jeśli idą do konsumpcji...

To sa dosc rozne rzeczy. Frakcja bezmiesno bezfuterkowa w ramach frontu ekologistycznego jest wlasciwie niewielka. Ale ma aktualnie duze przelozenie na wadze i dostep do ucha prezesa. To jest stosunkowo niewiekie lobby z towarzyszem Czabanskim i jego rodzina na czele . Ponadpartyjne, z Suskimi trzymajacymi sie za raczki , ostoja w Nowoczesnej, powiazane towarzysko i rodzinnie z roznymi organizacjami animalsow, mediami, wspierane przez pozytecznych idiotow od Kukiza i innych. Stosunkowo niewielka ale silna i wplywowa grupa pod wezwaniem z zapewnionym dupochronem w mediach publicznych, ktory gwarantuje towarzysz Czabanski. Tak glosi wies gminna. Bezfuterkowi jarosze wzgledni i bezwzgledni to tylko "kawalek" folkloru ekologistycznego z dwoma kotami i szeregowym poslem w srodku. Partia zwierzat.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
ODPOWIEDZ