Czerwone słupki i oznaczenia na drzewach

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Stanislav
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 12:30

Czerwone słupki i oznaczenia na drzewach

Post autor: Stanislav »

Witam, jestem tu nowym użytkownikiem. Chciałem zapytać co oznaczają pomalowane na czerwono słupki, porozstawiane w lesie. Każdy ma na górze napisane "pas", a od tego napisu pociągnięta jest krótka strzałka. Czasem obok napisu są cyfry, na paru same cyfry. Natomiast na drzewach są namalowane tą samą farbą oznaczenia. Przy granicach lasu kropki, dalej krzyżyki i grube, pionowe paski. Wiedziałby ktoś może co to oznacza?
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Czy możesz wrzucić zdjęcie, jak to wygląda?
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Stanislav
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 12:30

Post autor: Stanislav »

niestety teraz nie, ponieważ jestem w tym lesie i mam ze sobą tylko komórkę, która jest trochę... problematyczna. Jak wrócę ze spaceru postaram się je jakoś wrzucić z komputera.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Opis wygląda, jakby został wyznaczony pas pod budowę liniową - np. drogi, gazociągu itp.
Czy żadna tego typu inwestycja nie jest tam planowana? :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Stawiam na geodetów...
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Stanislav
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 12:30

Post autor: Stanislav »

j24 pisze:Opis wygląda, jakby został wyznaczony pas pod budowę liniową - np. drogi, gazociągu itp.
Czy żadna tego typu inwestycja nie jest tam planowana? :?:
Tego nie wiem. Będę musiał sprawdzić. Najprawdopodobniej będę mógł napisać więcej po godz. 16 - 17. Jeżeli do tego czasu nic nie napiszę, to raczej odpiszę jutro.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Na spokojnie. :spoko:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5591
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

I podstawowe pytanie, jak daleko się to " zjawisko" ciągnie :roll:
Stanislav
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 12:30

Post autor: Stanislav »

Większość lasu. Dokładnie nie obejrzałem całego lasu ale co trzy - pięć kroków widzę pomalowane drzewo, a słupki tak co ponad 10 metrów od siebie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105100
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Bez "wizji lokalnej" trudno cokolwiek wyrokować. Czekam na zdjęcia ukazujące (przynajmniej ogólnie) umiejscowienie i rozmieszczenie w przestrzeni. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Pewnie jest to zaszyfrowana droga do skarbu :)
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Stanislav
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 12:30

Post autor: Stanislav »

Nie udało mi się przesłać zdjęć, więc co najwyżej narysowałem w paincie mniej-więcej jak to wygląda (załącznik). Niestety raczej nie wstawię tutaj zdjęcia ukazującego jak to wszystko jest rozmieszczone. Mogę tylko powiedzieć że słupki są dość daleko od siebie, a drzewa co ok. czwarte/piąte są oznaczone. W środku lasu słupków niema.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
krzycho
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2009, 17:32
Lokalizacja: ja jestem????

Post autor: krzycho »

j24 pisze:Opis wygląda, jakby został wyznaczony pas pod budowę liniową - np. drogi, gazociągu itp.
Czy żadna tego typu inwestycja nie jest tam planowana? :?:
Też tak myślę a ten czerwony (lub różowy) słupek to chyba tzw świadek czyli wskaźnik, że w pobliżu jest właściwy słupek geodezyjny (często niewidoczny bo wkopany równo z powierzchnią gruntu). Pomalowane drzewa to granica wyznaczona na drzewach lub drzewa przy granicy, które są do usuniecia. Tak przynajmniej bylo u nas podczas budowy drogi ekspresowej.
ODPOWIEDZ