Pożyczka na zakup smaochodu dla strażnika leśnego.

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
szpon
początkujący
początkujący
Posty: 115
Rejestracja: piątek 19 lut 2010, 10:29

Post autor: szpon »

Zacytowałem jeden z punktów zarządzenia dotyczącego zasad udzielania pożyczki. Ja mam wykonywanie czynności z użyciem pojazdu służbowego. Nie twierdzę, że strażnik nie może używać samochodu prywatnego do celów służbowych, o tym decyduje nadleśniczy określając obowiązki dla danego stanowiska. Tyle, że powinien go używać na zasadach takich jak leśniczowie i podleśniczowie czyli wracamy do tzw. kilometrówki, zgłoszenia auta z podaniem nr. rejestracyjnego, pojemności silnika itp. Ale jeśli ktoś lubi swoją furą, bez decyzji nadleśniczego, wykonywać obowiązki strażnika jego sprawa tylko pytanie co z odszkodowaniem za wypadek tym samochodem podczas pracy?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105109
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

szpon pisze:powinien go używać na zasadach takich jak leśniczowie i podleśniczowie
Jeśli chce zwrotu kosztów to nie "powinien" tylko "musi". Zwrot kosztów jest możliwy wyłącznie na podstawie umowy cywilnoprawnej z pracodawcą.
szpon pisze:co z odszkodowaniem za wypadek tym samochodem podczas pracy
Nie ma żadnego znaczenia czy miałeś wypadek wykonując czynności służbowe z umową czy bez umowy. Odszkodowanie wypłaci twój ubezpieczyciel. W żadnym przypadku nie pracodawca.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ