Nie ma rozwiązań dot. dróg leśnych

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Capricorn pisze:Tyle, że takie mygłowisko, czy też skład mamy przy każdej powierzchni tudzież drodze. Nie trzeba ich więc budować ani tworzyć... :roll:
Szczególnie jak się ma drogę i po obu stronach okopy. Te na zdjęciu jeszcze nie takie głębokie ale na całej długości drogi podobnie wygląda.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ano właśnie. Najpierw należy zabezpieczyć swe drogi przed zniszczeniem i odpowiednio planować pozyskanie.

Bromarek droga jest fajna. Długie drewno bez problemu złożysz za rowem i każde auto załadujesz. Zrywkarze za to nie mają powodu i chęci by przez te rowy się przebijać.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Capricorn pisze:Długie drewno bez problemu złożysz za rowem i każde auto załadujesz.
Długie owszem krótkie już nie. Dalej już nie jest tak różowo jak tu rowy trzy razy głębsze i szersze :D I tak przez trzy kilometry.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kwestia wad. Ja w ogóle krótkiego drewna nie planuję. Miałbym problem masę transportową ustrugać z drewna wynikowego, bo 99% w długiego robię.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Capricorn pisze: Ja w ogóle krótkiego drewna nie planuję.
Jak zostanę nadleśniczym też nie będę planował. :wink: W liściastych bez krótkiego ani rusz. A tu te głębsze rowy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Tyle, że ja mam też liściaste drzewostany i może że 30ha starszej sosny w całym leśnictwie :D
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
mrówka
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 272
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2008, 22:58
Lokalizacja: się wziąłem

Post autor: mrówka »

sormen
że tak zapytam - ile przez te lata(15?) metrów drewna nie udało Ci się wywieźć? Masz jakieś hałdy niewywiezionego, które się zdeprecjonowało czy co?
Co się dyr zmieni, to takie tematy (jak aborcja lub jej zakaz na szerszym tzw. łonie) są wyciągane.
Jak nie masz takich dendrosoli, to temat fikcja.
Jako właściciel takiego np. lasu zadał byś takie pytanie "zarządzającemu"? Zarządzasz Pan lasem, ale nie widzę drewna nie wywiezionego z tych pitnastu lat. Znakiem tego - można sprzedać i wywieźć. Panie szanowny, czuje piniądz - nie organizujesz mi tu Pan jakiejś wielkiej żwirowni?
borowiak

Post autor: borowiak »

Capricorn pisze:Kwestia wad. Ja w ogóle krótkiego drewna nie planuję. Miałbym problem masę transportową ustrugać z drewna wynikowego, bo 99% w długiego robię.
Chciałbym tak mieć... Albo zrobię krótką S2b za 270 zł za m3, albo dłuższą S2ap za 119 zł za m3. Tak często wychodzi, ze zrębów też ciężko coś długiego sensownego zrobić.... A tartaczki ledwie 11-12 tys m3 na rok, trzeba w papierówkach nadrabiać ;)
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5576
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

borowiak, przez chwilę pomyślałem ....intensywne leśnictwo :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

borowiak pisze:Albo zrobię krótką S2b za 270 zł za m3, albo dłuższą S2ap za 119 zł za m3.
To prawda. Jeśli drewno krzywe, to raczej długiego nie zrobisz ;/
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
sormen
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 12 wrz 2006, 11:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: sormen »

mrówka pisze:że tak zapytam - ile przez te lata(15?) metrów drewna nie udało Ci się wywieźć? Masz jakieś hałdy niewywiezionego, które się zdeprecjonowało czy co?
Lat by się nazbierało dziesiąt , wywozimy poprzez zamianę ,zdeprecjonowane na opał , dorabiamy pełnowartościowe . Ile ? kilkadziesiąt , kilkaset ? Nie ewidencjonujemy .
Udowadnianie mi że są drogi niczego nie da . Nie przybędzie przez to dróg . Gdyby taki zysk (430 mln zł )
mrówka pisze: Znakiem tego - można sprzedać i wywieźć.
który wziął się głównie z ekstensywnej gospodarki i niesamowitego popytu na drewno przeznaczyć na rozsądne remonty dróg przybyłoby bardzo dużo .
mrówka pisze: Znakiem tego - można sprzedać i wywieźć.
Zapraszam do lasu na rozmowy z przewoźnikami . :D
Awatar użytkownika
Kegg
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1567
Rejestracja: czwartek 16 lut 2006, 14:34

Post autor: Kegg »

sormen pisze: Gdyby taki zysk (430 mln zł )........ który wziął się głównie z ekstensywnej gospodarki i niesamowitego popytu na drewno przeznaczyć na rozsądne remonty dróg przybyłoby bardzo dużo .
Najpierw pomyśl co piszesz i sprawdź. To, że w Twoim nadleśnictwie szef nie umie dbać o drogi i kasę na drogi to przykro, ale w LP nigdy na drogi nie szło tyle kasy co w ostatnich 10 latach. Przykładowo

2011 - 539 mln zł
2012 - 628 mln zł
2013 - 540 mln zł
2014 - 379 mln zł
2015 - 320 mln zł
2016 - 245 mln zł
2017 - 290 mln zł

I to są tylko inwestycje, dodaj do tego jeszcze remonty, które poszły w koszty i trudniej je wyszacować. A jeszcze w 2016 i 2017 dodaj grube miliony, które poszły na drogi samorządowe.

Oczywiście jak śledzę Twoje wypowiedzi zaraz będziesz marudził, że było więcej a jest mniej, ale pamiętaj o wpłacie do budżetu 1,6 mld zł i inwestycje musiały być niższe
Jak powiedział pewien kat: "Każdy ma prawo być trochę porąbany"
sormen
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 12 wrz 2006, 11:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: sormen »

Po tabelkach też nie będę jeździł . U nas również są budowane drogi , cholernie drogie i niewiele w stosunku do potrzeb . W tym tempie niektóre nadleśnictwa za kilkadziesiąt lat doczekają się jednej drogi i co dalej . Te środki które podałeś przeznaczone na remonty , budowę ale odcinków najgorszych dróg może poprawiłyby sytuację drogową . Przyznasz że wolałbyś przeznaczyć zysk na drogi zamiast oddać do budżetu . :)
sormen
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 12 wrz 2006, 11:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: sormen »

Przejęzyczenie , miało być leśnictwa , żeby mi nie wytykać .
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Capricorn pisze:Tyle, że ja mam też liściaste drzewostany i może że 30ha starszej sosny w całym leśnictwie :D
Capricorn pisze: bo 99% w długiego robię.
Pozostało mi tylko pogratulować wyjątkowego na skalę światową drzewostanu.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

No to teraz powiążmy wykonanie z szacunksmi brakarskimi, a ściśle mówiąc z zarządzeniem dotyczącym szacunków, a co za tym idzie planu sprzedaży. Mamy planować nie więcej niż 4 sortymenty dla gatunku. W0, S4 będą na pewno. S2a i S2ap pewnie też. Do kompletu S2b i wszystko z podziałem na długie i krótkie. Zarządzenie do kosza? :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Capricorn pisze:Zarządzenie do kosza? :roll:
Przy kontroli zapomniałem spytać inspektora. :(
sormen
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 12 wrz 2006, 11:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: sormen »

Zamiast jednej kilkukilometrowej super drogiej drogi zrobić odcinki nieprzejezdne w całym leśnictwie przejezdność poprawiłaby się znacznie .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67101
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ale, to, co proponujesz to nie Budowa tylko remont. Takie rzeczy się robi :)
Drogi budowane x inwestycji to inna bajka.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
sormen
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 12 wrz 2006, 11:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: sormen »

Pieniądze to pieniądze :D
ODPOWIEDZ